Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przykosa Na Zakręcie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rivaldo

rivaldo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 październik 2012 - 11:13

Jestem początkującym wędkarzem pływającym łódką po rzece. W prasie wędkarskiej ciągle na rzece pokazywane są główki, rafy, przykosy i opaski. A co jeśli tego nie mogę namierzyć na mojej rzece? Moja rzeka to głównie zakręty i prostki. Gdzie tu szukac sandacza, suma?

Czy przykosa to zejście z 2m na 4 metrową rynnę?

Załączone pliki



#2 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 03 październik 2012 - 13:00

Jestem początkującym wędkarzem pływającym łódką po rzece. W prasie wędkarskiej ciągle na rzece pokazywane są główki, rafy, przykosy i opaski. A co jeśli tego nie mogę namierzyć na mojej rzece? Moja rzeka to głównie zakręty i prostki. Gdzie tu szukac sandacza, suma?

Czy przykosa to zejście z 2m na 4 metrową rynnę?


Spróbuj zdobyć "Wędkarstwo rzeczne - spinning" Marka Szymańskiego powinno Ci wiele wyjaśnić.

#3 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 03 październik 2012 - 13:13

http://www.google.pl...6C6PU0QX8rYHwDw

#4 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 03 październik 2012 - 13:15

Obejrzyj... nawet są ujęcia podwodne przykosy... ;)
http://profmovies.com/video/276/W%C4%99dkowanie-na-rzece-spi nning-W%C4%99dkarski-%C5%9Awiat

#5 OFFLINE   rivaldo

rivaldo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 październik 2012 - 17:50

Może inaczej, definicje przykosy znam, rysunki poglądowe też ale nie mogę żadnej na Wiśle znaleźć. Moja WIsła to głownie zakrętasy jak na rysunku, jak na nich szukać drapieżnika? Na obrzeżu rynny?

#6 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5836 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 październik 2012 - 18:50

Jeśli łowisz na górnej Wiśle to rzeczywiście przykos może być niewiele. To tak charakterystyczna struktura że nie mógłbyś jej przeoczyć. Przykosy są tam gdzie jest dużo piachu i nurt nanosi łachy które kończą się ostrym spadkiem. Zawsze na kancie jest różnica głębokości i typowe zarysowania, możliwe że u Ciebie po prostu się nie tworzą. Z tego co pamiętam na np. podkrakowskiej Wiśle nie spotykałem się z nimi. Pojedź na środkową Wisłę to będziesz miał ich w bród. To co pokazujesz to raczej mielizna która schodzi łagodnie w rynnę, ale nie przykosa, choć też może to być interesujące miejsce.
wujek

#7 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 03 październik 2012 - 19:01

Szukaj ryb na zewnętrznych zakretach. Tam tworzy sie zawsze rynna. Szersza, węższa - w zależności od szerokości rzeki.
Skupia wiekszośc gatunków ryb, ze wzgl na glebokość i szybkość nurtu. Dla sandaczy jest to ulubione miejsce. Jesli wystepuja w rzece te ryby, to muszą jakieś osobniki tam czatować.

#8 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 październik 2012 - 14:07

Dla sandaczy jest to ulubione miejsce.


Dla grunciarzy też. :rolleyes:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych