Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting Pod Szczupaka C.w Do 110 Gr Około 400Zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maciek2544

maciek2544

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 05 październik 2012 - 23:13

Witam.Jak w temacie szukam wędki castingowej długość 190 cm do 200 cm. Ciężar wyrzutu od 60,70 gr do 110 gr. Multiplikator wybiorę chyba Abu C3 5500. To będzie mój pierwszy taki kij.I mam od razu pytanie czy to będzie 'kij od miotły'?
Mieszkam w Irlandii i myślę że modele które są mało dostępne u nas w Polsce będą dostępne tu , wiec raczej nie będę miał z tym problemu.Najczęściej będę łowił gumami jerkowymi 20,30 cm waga to około 80-110 gr i jerkami też tak do około 110 gr.
Pod plecionkę 15 kg.Kwota którą chcę przeznaczyć to około 400 zł(300-400)Z góry dziękuje i pozdrawiam Maciek.

#2 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 06 październik 2012 - 02:00

Tanio nie koniecznie znaczy dobrze, Casting albo się kocha albo się nienawidzi, wszystko zależny jak zaczniesz. Jeśli kupisz sobie tani zestaw, zacznie Ci się to plątać (brody) szybko możesz się zrazić do tej metody. Zapewniam Ciebie jednak, że jeśli załapiesz to coś to może się to dla „Ciebie źle skończyć” i wówczas kołowrotki po 2000zł nie będą dla Ciebie zdziwieniem.

Moim zdaniem zestaw castingowy nawet na początek (aby to miało sens) to wydatek rzędu 700-1000zł. Poproś kogoś kto dysponuje podobnym sprzętem i przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu konkretnego zestawu potestuj coś nad woda. Kołowrotek to bardzo ważna rzecz dla tej metody, proponuje Ci poczytać o opiniach: ABU Garcia Revo STX lub Shimano Curado (pomyśl nawet o używkach jeśli cena jest zbyt wygurowana). Wędka firmy St.croix to czysta przyjemność łowienia niestety spory wydatek. Z tańszych to dobra opinie ma kij Dragon Millenium Fatso Jerk Cast (cena używanego około 130zł) lub Dragon Titanium Jerk Cast 1,95m 30-80g. Co do plecionki to ważne jest aby jakościowo była dobra (nie była stara, przeleżała), dobrego producenta i odpowiedniej wytrzymałości pod stosowane przynęt polecam: Daiwa tournament 8 braid zielona o grubości np. 0,20.


Szczerze odradzam pakować się w coś taniego bo się szybko zrazisz do castingu. To tyle co Ci mogę podpowiedzieć mam nadzieje, ze nie namieszałem Ci za bardzo a moze coś pomogłem.

pozdrawiam

Wojtek

Użytkownik skiner edytował ten post 06 październik 2012 - 02:03


#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 październik 2012 - 08:43

poszukaj wedek ITT, ale takze nowe produkty savage sa warte uwagi, w obydwoch przypadkach dostaniesz dobre komponenty, na sredniej klasy blankach, wszystko powinno byc poprawnie poskladane ale przede wszystkim cena w stosunku do wartosci zgadza sie ... to nie sa kije od miotly ...
kolowrotka nie musisz kupowac az tak betoniarkowego, poszukaj lepiej jakiegosc low profile cos z serii toro, moze utrafi sie tobie gdzies starszy model revo crankbait ... w kazdym razie modele toro maja oprocz lozyska zaporowego takze pawl blokujacy i to jest wazny element podczas jerkowania duzymi wabikami ... przede wszystkim na poczatku przygody z ta technika polowu

#4 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 06 październik 2012 - 10:47

Witam.
W kwocie którą podałeś mogą być kijki Batsona RX6,MHX/do 2 oz/ i St.Croix Premier lub Avid HF/do 1 1/2 oz/oczywiście mówimy o używanych kijach.
Osobiście doradzałbym St.Croix ale ciężko trafić na okazję.
Używałem Batsona/sztywny/i Avida/klasa zdecydowanie wyżej/do przynęt które wymieniłeś/waga/ :)

#5 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 październik 2012 - 11:15

W granicach 400-500zł można też już wygrzebać kijek ze stajni Pezon & Michel z serii Gunki w wersji cast.

http://www.pezonetmi...t/gunki.81.html

http://www.clubcarna...-et-michel-2010



#6 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 06 październik 2012 - 13:45

Okazja jak na zawołanie, sprzedaje właśnie Premiera PC66Hf

http://jerkbait.pl/t...ge__hl__premier

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 październik 2012 - 20:02

A ja mam premiera 70hf2, od reki, tu, w Irlandii.
Za 400 jest twój.
Sprawdzie sie w opisywanych zastosowaniach, po to go kupiłem, niestety przeniosłem się dośc daleko od wod szczupakowych, więc i nie będzie widział zbyt wiele akcji. Mam też małe wiadro jerków i gum, jakbyś chciał coś pogrzebać i powybierać - wal na priv

#8 OFFLINE   maciek2544

maciek2544

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 07 październik 2012 - 11:19

Nad zwiększeniem budżetu do około 900 zł pomyślę , najwyżej zakupu dokonam już w nowym roku.Wiem że od razu lepiej wydać większą sumę jak napisał to kolega skiner, ale mam dopiero 16 lat , większość czasu łowiłem na grunt, od tamtego roku łowię na spinning i teraz chciałem zacząć castingować. Pomyślę jeszcze , tak jak mówiłem zaczekam do nowego roku możliwe że zwiększę budżet.A was proszę jeszcze o pomoc i propozycję.
  • Marioo lubi to

#9 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 09 październik 2012 - 18:41

przez przypadek znalazłem cos taniego na portalu aukcyjnym
wysłałem Ci priva z namiarami, niestety nie znam sprzedawcy

#10 OFFLINE   maciek2544

maciek2544

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 listopad 2012 - 20:33

a co sądzicie o tej wędce ITT Provoker Jerk & Twitch Casting 2.10m, 80 - 120g jest warta uwagi?

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2012 - 23:29

Szukaj Wędki na blanku ATC MU638. Ogarnia wszystko od 30 do 130 gram. Nie jest to pała. Pracuje już przy szczupaczku 40 cm. Tylko jest to raczej typowy kij do jerkowania. Długość 183 cm.
A i waga około 170 gram. Kilku kolegów ma i sobie chwali. Ja też.

#12 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 listopad 2012 - 02:12

A jeśli nie wybierzesz nic z tego co oferują koledzy i przypadkiem mieszkasz w Dublinie lub okolicy to odwiedź wędkarsko rowerowy sklep w Dun Laoghaire (patrick street), mają czasem przeceny na sprzęt który im nie schodzi.. Ja tam kupiłem mój pierwszy zestaw (wędka +kołowrotek) Daiwa Megaforce 100tshl za 100e przy cenie 240e w innych sklepach. Warto zerknąć, może będą mieli coś co Ci odpowiada.

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 07:45

a co sądzicie o tej wędce ITT Provoker Jerk & Twitch Casting 2.10m, 80 - 120g jest warta uwagi?


poszukaj wedek ITT, ale takze nowe produkty savage sa warte uwagi, w obydwoch przypadkach dostaniesz dobre komponenty, na sredniej klasy blankach, wszystko powinno byc poprawnie poskladane ale przede wszystkim cena w stosunku do wartosci zgadza sie ... to nie sa kije od miotly ...
kolowrotka nie musisz kupowac az tak betoniarkowego, poszukaj lepiej jakiegosc low profile cos z serii toro, moze utrafi sie tobie gdzies starszy model revo crankbait ... w kazdym razie modele toro maja oprocz lozyska zaporowego takze pawl blokujacy i to jest wazny element podczas jerkowania duzymi wabikami ... przede wszystkim na poczatku przygody z ta technika polowu






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych