Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dozbrojki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_ek96

Kamil_ek96

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 09 luty 2023 - 16:25

Czy dostanę gdzieś dozbrojki fimy provocator? (używam główek jigowych tej firmy i bardzo sobie chwalę)
Ewentualnie inna polecana firma dozbrojek do gum 10-15cm głównie jaskółek która jest warta zakupu według was?



#2 OFFLINE   UncleZin

UncleZin

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 09 luty 2023 - 22:02

wiesz co, ja bym tylko i wyłącznie na ten moment zaufał bkk, ale rób swoje, przyda Ci się ta umiejętność a i sporo kasy możesz zaoszczędzić.

Najpierw zainwestuj sobie i kilka porób, pewnie nie od razu wyjdą, ale jak coś zaciśniesz to przywiązuj do drzewa i szarp, ja to nawet skuterem odjeżdżałem i sprawdzałem gdzie pękają, zapewne przesadzałem, ale wolę mieć mocny sprzęt niż stracić rybusie kochaną


  • Kamil_ek96 lubi to

#3 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2023 - 21:12

Jak ktoś chce zrobić mocną dozbrojkę, przypon itp to przed zaciśnięciem tulejki warto kapnąć tam trochę kleju.

Dzisiejsze kleje naprawdę robią robotę, w masowej produkcji taka aplikacja to dodatkowy problem (za to łatwiej uzyskać optymalny zacisk), ale w domowej dłubaninie dobre kleje są przyjacielem.

 

ostatnio odkryłem i często używam kleje dwuskladnikowe cyjanoakrylowe z aktywatorem. No petarda. Smarujesz klejem, przymierzasz, poprawiasz, ustawiasz idealnie psik aktywatorem i po 3 sec trzyma jak głupi.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 10 luty 2023 - 21:13


#4 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 luty 2023 - 21:20

 

 

ostatnio odkryłem i często używam kleje dwuskladnikowe cyjanoakrylowe z aktywatorem. No petarda. Smarujesz klejem, przymierzasz, poprawiasz, ustawiasz idealnie psik aktywatorem i po 3 sec trzyma jak głupi.

I potem tulejka?



#5 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2023 - 21:26

No z tuleką możesz odwrotnie, kapnąć kleju, zacisnąć tulejkę tak jak chcesz i wtedy aktywator.

Ogólnie aktywator do momentu podania daje komfort spokoju i ustawiania. 
 

Tylko uwaga: nie wiem jaki ma ten klej wpływ na np fluorocarbon. Trzeba by spróbować. Ja tym kleję, plastiki, drewno, metal, ostatnio gąbkę kleiłem i nie zeżarł. Do dozbrojki stalowej, wolframowej czy tytanowej będzie git.



#6 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 luty 2023 - 21:47

Klej do tulejki?
W jakim celu - sprawdziłeś / udowodniłeś, że zaciskana tulejka nie trzyma?

#7 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2023 - 23:15

Oczywiście, że nie. :D

 

Tylko jak miałbym szarpać o drzewo … a nawet nie mam skutera … to dla spokoju można kapnąć kleju. Jak ktoś nie chce albo umie samą tulejką - nie musi. To wolny kraj. 
Taki mój pomysł, komuś przypasuje a komuś nie. Po to jest forum.



#8 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów

Napisano 11 luty 2023 - 08:57

W zawodowym spiningu często widzę łączenia rożnych linek, węzły na oczkach, zaciskach -  tuningowane klejem 

 

Polecam do znienawidzonego Nanofila ;)  za takie pieniądze fajna linka! a zaprawiony węzeł eliminuje główna wadę" wyślizgiwanie się węzła. 



#9 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 luty 2023 - 15:09

Nigdy na tulejce mi nie puściło,w tulejce robię jakby na trzy grubości linki (raz przez tulejkę, powrót,i jeszcze raz powrót ) nie ma opcji,żeby linka wysunęła się z tulejki
. Polecam

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2023 - 01:26

Nigdy mi sie chyba linka nie wyslizgnela z tulejki. Zdarzaly mi sie pekajace linki (glownie drennan pleciony tytan), pekajace agrafki, rozpadajace sie kretliki i ryby rozwalajace tulejki zebami (black piranha, iles ich pod rzad na jednym przyponie). Za to na duze ryby badz ciezkie przynety daje 2 tulejki i zagniatam je po srodku.

#11 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 14 luty 2023 - 07:14

Tak. Na plecionkach tytanowych problemem są pękające kolejne włókna. Trzeba to kontrolować. Jak pękną 3 z 7 to retulejkowanie..

Ale może ktoś wie jak wyeliminować problem pękania włókien? Może zagniatać tulejkę przy wstępnie napiętym przyponie? 



#12 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2023 - 08:51

ostatnio (gdzies od 3lat?) wkrecilem sobie film, ze  (zwlaszcza)w zimie jak ryby biora naprawde delikatnie to kazdy luz na przyponie (szczupaki wszedzie w irlandii -zawsze mam przypon stalowy) i zaczalem od wyrzucenia z zestawu kretlika bo ze swojej natury nadaje zestawowi "luzu" i zastapienia go bezposrednio lacznikiem bezwezlowym. Dodatkowo wyelminowalem petelki ze stalki (najcienszy savgage gear raw 49 bodaj 24lb) i zaciskam ja "na zero" jak tylko dam rade.

zdarzalo mi sie spinwala rozmiaru 16 (niby 10 kg) rozwalic a przyponu jeszcze nie zniszczylem. Uzywajac linki o faktycznej mocy cos kolo 6kg.



#13 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 14 luty 2023 - 10:22

:D

Może napisz jeszcze raz ale bez poprawek telefonu...



#14 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2023 - 10:53

Ok zjadlo fragment, ze luz na przyponie ma negatywny wplyw na detekcje najdelikatniejszych z bran i stad pomysl na elminacje kazdego luzu jaki w tradycyjnym zestawie sie pojawia. Jak dalej nie rozumiesz to nic nie poradze.

#15 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 14 luty 2023 - 21:20

Spinwala 16 to ja na pstrągi używam :)

#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2023 - 22:24

Ja na okonie. Tylko szczupaki nie zawsze wiedza, ze maja zostawic ta konkretna przynete... zreszta 16 juz chyba wylecialy z mojego asortymentu nawet okoniowego wlasnie po tym peknieciu. 10kg "papierowe" rokowalo dobrze w stosunku do plecionki 6kg Chodzilo mi raczej o to, ze tulejki sie nie wyslizguja

#17 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 15 luty 2023 - 21:27

Tak. Na plecionkach tytanowych problemem są pękające kolejne włókna. Trzeba to kontrolować. Jak pękną 3 z 7 to retulejkowanie..

Ale może ktoś wie jak wyeliminować problem pękania włókien? Może zagniatać tulejkę przy wstępnie napiętym przyponie? 

 

:D  :D  :D nie jestem żadnym fanem kleju, ale na pękające włókna może trochę pomóc, kapnięty na łączenie klej, połączy włókna i trochę usztywni w tym miejscu plecionkę i rozłoży jej pracę na trochę dłuższy odcinek niż punkt spotkania włókna z brzegiem tulejki.

 

Od razu melduję - nie sprawdzałem. Na logikę powinno pomóc.

 

Napięcie też powinno pomóc, Jeśli przy zaciskaniu "skrócisz"/napniesz część włókien, a część zostanie luźna to nie będą pracować razem.

Znany przykład: ile ciężaru wytrzyma wieszak zrobiony z połączenia drutu o wytrzymałości 1kg i elastycznej linki o wytrzymałości 1kg? 1kg. Powiesisz 2kg najpierw strzeli stalowa potem elastyczna ...



#18 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 24 sierpień 2023 - 08:43

Dobry materiał na dozbrojki do dużych jaskółek na sandacza (czyli w miarę elstyczny i cienki), ale też taki, którego nie przetną zęby dużego szczupaka - co byście polecili?