Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Słowacja 2012


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 09 October 2012 - 11:58

Czy znacie aktualnie obowiązujące tam przepisy odnoście używania silników spalinowych ?
Ostatni raz jak się tym interesowałem (fakt, że już dość dawno) to mieli chory przepis, że trzeba było mieć pantent, który należało wcześniej nostryfikować w ichnijszym Starostwie, co wycinało 2-3 dni z łowienia.

ps. jakby ktoś miał jakiś fajny i aktualny namiar na kwaterę nad Liptovską Marą, to też będę wdzięczny.

pozdrawiam

#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,616 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 October 2012 - 12:47

Rybarską osadę znasz ?. Super i łódka i silnik w cenie, ale dość drogo. Teraz postawili trochę tańsze domki. Cena poza sezonem coś koło 70-80 EUR.

Edited by godski, 09 October 2012 - 12:47.


#3 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 09 October 2012 - 13:47

Znam, ale ceny masakra. jedziemy we dwóch, więc 97E + 20E za łódkę z silnikiem to prawie 250zł za dobę od głowy, za tą kasę to można mieć hotel z jacuzi :)
A nie wiesz jak z tymi patentami ?

#4 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,188 posts
  • LokalizacjaCieszyn

Posted 09 October 2012 - 16:41

Plus rybacki listek na rok i powolenka dzienna 16 e .Słowacja cenowo wychodzi drożej niż Szwecja .

#5 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 09 October 2012 - 17:11

Nie opowiadaj bujd :) Licencja nie najtańsza, ale na pierwszy duży zbionik jade z centralnej polski 4,5h, nad Liptovska niecałe 6h. Pokój dwduosobowy można bez problemu znaleźć za 25-30 Euro. Ryb masa i wg mnie Słowacja to idealne miejsce na szybki 3-4 dniowy wypad. Ludzie mili, dobre jedzenie i piwko :) na wieczór. Wiem ile kosztuje wyjazd do Szwecji, nawet jeśli sam wszystko organizujesz i koszt jest znacznie większy.

#6 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,188 posts
  • LokalizacjaCieszyn

Posted 09 October 2012 - 19:04

A co taniej !!?? 7 x 250 które podałeś za nocleg z łódką to 1750 za tydzień plus licencja 450 za tydzień to już 2200 .Dojazdu nie liczę bo jak bym mieszkał w Gdyni to bym miał tani wyjazd do Szwecji ale drogi na Słowację .Tak czy owak drogo jak za łowienie na sztucznych bajorach bo porównywać tego nawet nie próbuję do Szweckich jezior.Ale jak kto woli .Tak czy owak powodzenia :)

#7 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Posted 09 October 2012 - 20:29

My ostatnio, trochę z musu spaliśmy tutaj:
http://www.villabetula.sk/pl - 40 EUR za pokój 2 osobowy i blisko nad wodę.
Tyle że mamy swój ponton więc nie potrzebujemy łodzi.

Możesz też podpytać na kempingu:
http://www.maracamping.sk/

My wkrótce jedziemy i zastanawiamy się czy nie nocować w namiocie. Miejsc na kemping jest mnóstwo i chyba nie ma z tym większego problemu bo mnóstwo karpiarzy nad Marą biwakuje. Nie wiem tylko co zwycięży, ognisko widok gwiazd i szron nad ranem czy wygodna ciepła kwatera :D

Co do silnika to nikt nas nie pytał o patent, nie słyszałem też żeby ktoś znajomy zgłaszał taki problem.
Pozdrawiam
harry

#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,616 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 October 2012 - 20:59

Znam, ale ceny masakra. jedziemy we dwóch, więc 97E + 20E za łódkę z silnikiem to prawie 250zł za dobę od głowy, za tą kasę to można mieć hotel z jacuzi :)
A nie wiesz jak z tymi patentami ?


Z patentami nie wiem. Jak byłem w tym roku w Rybarskiej i braliśmy łódkę z silnikiem to własciciel nic na temat patentów nie wspominał. Przecież by ostrzegł. Kapoków też nie dał.
Ale z tymi cenami to przesadziłeś w Rybarskiej Osadzie. Te nowe full wyposażone holenderskie domki mają kosztować 70-80 EUR za domek i łódka z silnikiem w cenie. To i tak jest strasznie drogo.
A kiedy i na ile jedziecie ?. Może bym się z Wami zabrał?

#9 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 09 October 2012 - 21:47

Do Tomi78 - tak jak pisałem te ceny w Rybackiej to raczej wyjątek i to to kosmiczny (choć ja też jestem wygodnicki i mnie to akurat kusi) - koszty moga być ponad 50% niższe

Do Harry - dzięki za namiar - sprawdzę, ja też mam ponton (ale nie bardzo chce mi się go składać i rozkładać), mam też łódkę (ale nie bardzo chce mi się ją targać), silnik mam 15km i dlatego się zastanawiam jak tam jest obecnie z przepisami, jakbym musiał cos załatwiać w urzędzie to wolę już poszukać łodzi z silnikiem na miejscu

Zastanawiam się jeszcze nad tym namiarem, jest gdzie spać, jest gdzie zjeść, są łodzie z silnikami i nawet w dorym "wędkarskim" położeniu - http://www.vilabobrik.sk

Do Godski - planujemy na przełomie miesiąca lub na początku listopada (raczej czwartek-niedziela), ale to nie na 100%, bo obaj mamy małe dzieci, a ostanio jakieś pogromy chorobowe w przedszkolach. Ale jak jesteś zainteresowany to serdecznie zapraszam do współpracy :) We trzech to można by już pomyśleć o czymś droższym, bo koszty się podzielą.

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,616 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 October 2012 - 21:56

Ja też planuję coś czwartek-niedziela w okolicach 1 listopada. Małe dzieci to też mój problem ;)
I tylko walcze ze soba jaki kierunek wybrać? Północnowschodni czyli Suwalszczyzna (Boksze Falkowskiego, Tobołowo, ciąg jezior Kanału Augustowskiego w okolicach śluzy Gorczyca, Szlamy itp...) czy też pojechać z Wami nad tą Marę ?
Raczej jednak w góre mapy. Ja to wyłącznie szczupakowiec jestem...

Edited by godski, 09 October 2012 - 22:13.


#11 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 09 October 2012 - 22:00

Jak wolisz ;) - My to głównie Okoń i Sandacz, więc Liptovska to naturalny wybór :)

#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,188 posts
  • LokalizacjaCieszyn

Posted 09 October 2012 - 22:28

Bazyloss na 15km musisz załatwić sobie papier w ichniejszym urzędzie :wacko: niestety .Ale dużo zależy na jakiego trafisz służbiste jak będzie miał z górki na Polskich fileciarzy to może się dowalić ale przeważnie nie dopieprzają się do silnika .

#13 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 09 October 2012 - 23:37

No to chyba nie będe ryzykował :( i poszukam czegość z silnikiem na miejscu, zazwyczaj dziwnie patrzą na ludzi, którzy nie mają ryb na łódce (wypuszczaamy) i moga wietrzyć podstęp :)

#14 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2,151 posts
  • LokalizacjaStaszów

Posted 12 October 2012 - 18:43

az tyle tam ryb?? byałem dwa razy z dziećmi w lecie ale nie wędkarsko...straszne ilości karpiarzy widziałem...a sandacz tam jak?

#15 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 12 October 2012 - 21:02

Sandacz jest, ale chyba trochę mniej niż przed "zarazami" na Oravie, dużo okonia, 40cm nie robi na nikim wrażenia
3 lata temu znajomi trafili w fajną pogodę i łowili po kilkadziesiąt sztuk 30-35cm i kilka 40-45cm dziennie
W ostatnich latach podobno mocno rozrosła się populacja suma (może dlatego z sadaczem gorzej)

#16 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3,562 posts
  • LokalizacjaP L

Posted 14 October 2012 - 14:43

Co do sandacza, to byłbym ostrożny... Wg mnie - populacja już licha (nasze wyniki z ub.r
i kolegów z b.r. to potwierdzają).





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users