Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Slammer IV DX 2500 pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spajder

spajder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaRadziszów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 marzec 2023 - 20:37

Cześć wszystkim!

 

Kupiłem ostatnio taki oto kołowrotek o którym mowa w tytule. Może ktoś taki użytkuje i podzieli się ze mną swoimi opiniami, a może trafią się osoby które się znają co nieco na kołowrotkach i mi podpowiedzą o co chodzi... Kołowrotek hałasuje podczas kręcenia, a do tego jego praca nie jest taka maślana, czuć delikatny opór podczas kręcenia. Jest to mój pierwszy kołowrotek tej firmy, wcześniej z nimi nie miałem do czynienia więc nie wiem czy te objawy są spowodowane jakimś bublem w moim egzemplarzu, czy po prostu to normalne dla tego młynka. Zostawiam wam link do filmiku na youtube, gdzie usłyszycie jego pracę: https://youtube.com/...Q?feature=share

 

piszcie co o tym sądzicie, chętnie posłucham waszych opinii.



#2 OFFLINE   spajder

spajder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaRadziszów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 marzec 2023 - 20:41

postaram się poprawić jakość tych dźwięków, bo widzę że kiepsko to słychać... Na telefonie po nagraniu było to lepiej słyszalne a na yt tego nie słychać... Ale może macie super sprzęt audio i dacie radę ;)



#3 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 15 marzec 2023 - 20:48

Penn to jest penn nie oczekuj pracy Shimano .
Ale on będzie kręcił lata.

Użytkownik seba666 edytował ten post 15 marzec 2023 - 20:50


#4 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 15 marzec 2023 - 21:29

postaram się poprawić jakość tych dźwięków, bo widzę że kiepsko to słychać... Na telefonie po nagraniu było to lepiej słyszalne a na yt tego nie słychać... Ale może macie super sprzęt audio i dacie radę ;)

Może dźwięk nie jest az tak bardzo niepokojący jak to że po rozpędzeniu tak szybko wyhamowuje. Czasem w kołowrotkach słychać przekładnie szczególnie przy Pennie i dużym przełożeniu ale nie powinien się według mnie tak szybko zatrzymywać. Ostatnio nagrywałem używane Ryobi

https://youtube.com/...U?feature=share

#5 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 15 marzec 2023 - 21:50

Nagrałem i wrzuciłem na YouTube swojego Slammera 360, hałas podobny. Może troszkę mu trzeba masła dołożyć ? :-) Zerknij czy nie ma luzów na korbie i rotorze?

https://youtube.com/...I?feature=share

Użytkownik Darek_W edytował ten post 15 marzec 2023 - 21:50


#6 OFFLINE   spajder

spajder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaRadziszów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 marzec 2023 - 01:31

Nie ma luzów ani na korbie ani na rotorze. Ten dźwięk dobiega jakby z rotora, początkowo miałem wrażenie jakby rotor lekko ocierał o obudowę, być może jest jakieś przekoszenie na którymś komponencie bo to przecież made in China, czyli kontrola jakości schodzi na drugi plan... Ten młynek ma dwa łożyska na pinionie pod szpulą i w ogóle jest nimi naszpikowany bo jest ich aż 9+1, więc mam też przypuszczenie że to te łożyska tak szumią, chociaż na moje ucho ten dźwięk bardziej przypomina ocieranie, przy wolnym obracaniu korbką jest tak samo, tylko że z mniejszą częstotliwością, dlatego kręciłem szybko by to lepiej uchwycić na nagraniu. No i rzeczywiście szybko wychamowywuje i czuć lekki opór przy zwijaniu. Być może jest mało smaru, albo smar który zastosował producent jest bardzo gęsty. Póki co nie chcę go rozbierać, bo nie wiem czy go nie oddam. Chyba go oddam i wymienię na inną sztukę póki jest taka opcja. Wtedy będę mógł porównać tą pracę do innego egzemplarza i zobaczymy czy "ten typ tak ma" czy jednak tamten miał jakieś wady konstrukcyjne... I wtedy będę mógł sobie rozebrać i przesmarować po swojemu:)

#7 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 16 marzec 2023 - 07:54

Według mnie jak możesz to oddaj i tyle

#8 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 16 marzec 2023 - 09:06

Opisz przypadłości i oddaj lub wymień na inny egzemplarz i zobaczysz czy będzie to samo.
  • Darek_W lubi to

#9 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 17 marzec 2023 - 10:46

Charakterystyczne wyhamowanie po zakręceniu korbką jest chyba normalne w tym modelu i można pokusić się o stwierdzenie, że "ten typ tak ma". Obejrzałem parę filmików z prezentacji/recenzji i każdy na sucho tak hamuje. Podobną sytuację miałem z Ryobi, ale po pierwszym wypadzie nad wodę bebechy najwyraźniej się dotarły/ułożyły i kołowrotek zaczął pracować znacznie lżej. Nie bawiłbym się w rozbieranie, ryzykując utratę gwarancji. Na Twoim miejscu po prostu zareklamowałbym ten kołowrotek. Pozdrawiam.
 



#10 OFFLINE   spajder

spajder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaRadziszów
  • Imię:Paweł

Napisano 17 marzec 2023 - 21:18

Doczytałem jeszcze jedną ciekawostkę, że z racji iż jest to kołowrotek dedykowany do połowów morskich w słonej wodzie, producent zastostował nieco "twardszy" smar,  możliwe więc że przez to czuć lekki opór i pojawia się to szybkie wyhamowanie. Decyzja jest taka że wymieniam na inny egzemplarz i zobaczymy czy będzie pracował tak samo. Temat można zamykać, dzięki wszystkim za opinie;)



#11 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 marzec 2023 - 21:21

Proponuję jeszcze napisać jak będzie pracować egzemplarz, który otrzymasz po wymianie.

#12 OFFLINE   spajder

spajder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaRadziszów
  • Imię:Paweł

Napisano 27 marzec 2023 - 20:39

Przyszła nowa sztuka i powiem wam że pracuje nieco lepiej... Nie jest to maślana praca i wyhamowanie korbki jest na tym samym poziomie, ale przy kręceniu nie ma tego hałasu. Przy szybszym kręceniu nieco go słychać, ale o wiele mniej niż w tamtym poprzednim egzemplarzu ;)


  • Darek_W lubi to