Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konfiguracja echosondy Humminbird Helix 12


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 20 kwiecień 2023 - 22:44

Wiem że trochę dziwny temat ale kupiłem nowego humminbird helix 12 chirp msi+ gps g4n od kolegi z forum.
Do majówki został tydzień ( chciałbym pojechać już z nowym sprzętem ) muszę go wstępnie skonfigurować.

Z racji ograniczonego czasu na zabawę samemu, mnogość opcji ustawień, moją średnią znajomość w aż tak zaawansowanym sprzęcie chętnie umówił bym się - OCZYWIŚCIE ZA GODNĄ STAWKĘ - z kimś kto ma tą echosondę i potrafi ją sprawnie obsługiwać, w Warszawie na konfigurację mojego modelu.

Wiem że brzmi to trochę śmiesznie ale wolę zapłacić i przejść "szkolenie" teraz niż marnować czas i denerwować się na wodzie.

PS.
Kolega który sprzedał mi echo - zrobił mi sporą przysługę za co dziękuję - zadeklarował wsparcie w 100% ale przez telefon będzie ciężko to ustawić ( tak mi się wydaje ) a i ja wolał bym na żywo kogoś podpytać co i jak w tym sprzęcie działa.

#2 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 21 kwiecień 2023 - 10:22

Ponieważ nie jesteś pierwszą osobą, która ma taką potrzebę to w najbliższym czasie nagram na wodzie moje ustawienia echosondy od przywrócenia do ustawień fabrycznych. Ale nie należy się spodziewać tego na majówkę :P Jestem spragniony machania wędą.

 

Co ciekawe nagrywałem ostatnio aktualizowanie sprzętu i tam szybko przeleciałem się po podstawowych ustawieniach na Helixie, ale nie wiem gdzie mam te filmy, po prostu zaginęły mi w pamięci telefonu.


  • coma lubi to

#3 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 21 kwiecień 2023 - 10:42

Super by było jeśli nagrał byś taki film.

#4 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 kwiecień 2023 - 15:16

U Maćka na kanale nie ma? Wołać tego maestra do tablicy ! :)

#5 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 kwiecień 2023 - 17:22

Wiem że trochę dziwny temat ale kupiłem nowego humminbird helix 12 chirp msi+ gps g4n od kolegi z forum.
Do majówki został tydzień ( chciałbym pojechać już z nowym sprzętem ) muszę go wstępnie skonfigurować.

Z racji ograniczonego czasu na zabawę samemu, mnogość opcji ustawień, moją średnią znajomość w aż tak zaawansowanym sprzęcie chętnie umówił bym się - OCZYWIŚCIE ZA GODNĄ STAWKĘ - z kimś kto ma tą echosondę i potrafi ją sprawnie obsługiwać, w Warszawie na konfigurację mojego modelu.

Wiem że brzmi to trochę śmiesznie ale wolę zapłacić i przejść "szkolenie" teraz niż marnować czas i denerwować się na wodzie.

PS.
Kolega który sprzedał mi echo - zrobił mi sporą przysługę za co dziękuję - zadeklarował wsparcie w 100% ale przez telefon będzie ciężko to ustawić ( tak mi się wydaje ) a i ja wolał bym na żywo kogoś podpytać co i jak w tym sprzęcie działa.

1. menu x2-ustawienia-tryb niestandardowy

2. schować wszystkie widoki poza tymi najpotrzebniejszymi: 2d+ SI, mapa+ SI, 2d+DI oraz SI+2d+Di

3. Każdemu z tych widoków zaprogramować przycisk ten z kropką- czyli wywołujesz widok i przytrzymujesz przycisk

3. Nastawy sonarowe - 455khz na bocznym, kolory 1-4, 2d na wąsko( dostępne w 2x menu-sonar) kolor 2d pod swoje preferencje. 

Nastawy SI 10 czułość+ 10 kontrast -od tych wartości dodawać/odejmować eksperymentalnie- bo to zależy od wody


  • kostom63, malinabar i chlodnica lubią to

#6 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 17 czerwiec 2023 - 22:07

Mam takie screeny. I jak to interpretować ? To ryby ?
Chyba że mam coś źle ustawione i muszę podkręcić.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 czerwiec 2023 - 06:10

Ryby. Także jest ok. 



#8 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 18 czerwiec 2023 - 09:20

Mam takie screeny. I jak to interpretować ? To ryby ?
Chyba że mam coś źle ustawione i muszę podkręcić.

O panie...Piękne widoki...



#9 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 czerwiec 2023 - 11:54

Mam takie screeny. I jak to interpretować ? To ryby ?
Chyba że mam coś źle ustawione i muszę podkręcić.

Możesz pochować menu pasek- w ustawieniach - zaawansowane i wtedy widok skrzynek zastąp nakładkami. Nie będzie napięcia ale zmiana na plus moim zdaniem.



#10 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 18 czerwiec 2023 - 21:29

Z paskiem podpowiedział już mi sprzedający echo 😀.

Pociągnę temat.
Dlaczego na prawym ekranie są takie małe kropki w porównaniu do "bananów" na lewym ?

Teoretycznie w takim przypadku prawy ekran jest mniej przydatny bo ciężko tam wychwycić rybę.
Chyba że czegoś nie łapię 😀.

Wcześniej miałem Lowrenca i tam jak miałem ustawiony sonar i obok downscan to obrany +/- się pokrywały ( jak dobrze pamiętem bo to rok temu było ).

#11 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 czerwiec 2023 - 21:38

W lowrance pokrywały się dlatego, że miałeś funkcje fishreveal, ona jest ok ale na płytkie wody i nakleja łuki na obraz downscana . ja cię uczyć nie bedę jak obrazuje DI, to musisz poczytać sobie sam 

Zadanie Down Imaging jest inne- ma pokazać strukturę pod przetwornikiem samym, z czym nie do końca radzi sobie sonar boczny