Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

1968


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 10 maj 2023 - 06:45



#2 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 maj 2023 - 07:41

Super się oglądało, jakbym się przeniósł w inną, lepszą zdaje się rzeczywistość.... Dzięki.


  • maggot lubi to

#3 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 10 maj 2023 - 11:43

Kapitalny film.....tak było......dzięki wielkie za przypomnienie !!!



#4 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 maj 2023 - 12:03

Miałem takie bambusy , to były czasy, fajnie tak powspominać

#5 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 10 maj 2023 - 12:06

Może to jest recepta?

Dojazd nad wodę komunikacją zbiorową, lub pojazdem o maksymalnej mocy 40 (?) KM, zakaz używania echosond, sprzęt pływający jedynie bez silników, dozwolone wędziska jedynie z materiałów naturalnych lub włókna szklanego pełnego, minimalna grubość żyłki 0,25, zakaz plecionek, kołowrotki wyłącznie z metalu, zakaz stosowania odzieży oddychającej z tworzyw sztucznych, ...

Podejrzewam, że po kilku latach rygorystycznego przestrzegania tych zasad, rybostan mocno by się poprawił.



#6 OFFLINE   Maniekzns

Maniekzns

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 maj 2023 - 12:30

To były czasy, zjadło się rybę i nie wytykali ci mięsiarstwa.

#7 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 maj 2023 - 12:36

To były czasy, zjadło się rybę i nie wytykali ci mięsiarstwa.

Aaaaa tu Cię boli  :)



#8 ONLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 maj 2023 - 12:56

kołowrotki wyłącznie z metalu

 

 

Czyli same Stelle...


  • Friko, MaleX i BOB lubią to

#9 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 10 maj 2023 - 15:30

:unsure: Jakieś Abu też chyba są? Albo całkiem niedawno były... Z resztą w ogóle parę multiplikatorów by się chyba znalazło, gorzej z tymi ze stałą szpulą i żeby klimat był jeszcze koniecznie chowającą się w kołnierzu, żeby żyłkę pod szpulę wciągało. 



#10 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisano 10 maj 2023 - 18:14

Coś w tym jest, 3:40min gość ma co robić :D

#11 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 10 maj 2023 - 18:25

Czyli same Stelle...


W filmie jest pokazany Mitchell 300. Porównując ceny/zarobki to ten kołowrotek kosztował znacznie więcej niż Stella.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Lepton, hi-lo i 3 innych osób lubią to

#12 OFFLINE   Maniekzns

Maniekzns

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 maj 2023 - 16:01

Aaaaa tu Cię boli :)


Chodzi o to że cały rok wypuszczam ryby, no chyba że dostanie po skrzelach i intensywnie krwawi to wiadome że ona padnie i bardziej etyczne jest chyba jej zabranie, nawet żeby komuś dać niech sobie zje że smakiem, niż wypuszczenie zdechłej ryby ale mniejsza z tym, sobie co roku zabieram 1 sandacza w grudniu na wigilię i zostaje nazwany miesirzem przez ludzi którzy w tym okresie mordują biedne sandacze wyciągnięte z 20m i zadowoleni że wrocił do wody, sami już wiecie w jakim stanie... i co tu jest bardziej etyczne i czy jestem miesiarzem zabierając +-5 ryb w sezonie.
  • Biesan i Byniek lubią to

#13 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 13 maj 2023 - 13:02

Ja zabieram ryby wtedy kiedy mam na nie ochotę, nie dotyczy to okoni 30+, szczupaków 70+, sandaczy 50-, Leszczy 2kg-. Reszty ryb nie zabieram i wara każdemu kto się czepia. Najlepsi są Wszyscy pseudo ekolodzy, jeżdzący starymi dislami, nie segregujący śmieci i myjący samochód z łódką nad wodą, no ale na łodzi wielki znak no kill. Czasem jeszcze jeżdzę na polowania, i kilka razy namawiałem ustrzelonego dzika lub sarnę do powrotu do domu, ale nie wiem dlaczego nie chciała wstać. 🤪. Nadmienię również, że zbieram grzyby i jagody i też zabieram do domu. Nie róbmy z ludzi idiotów, a jeżeli chcemy poprawić rybostan to wytępijmy kłusowników, nielegalny handel rybami i chmary kormoranów.

#14 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 maj 2023 - 18:40

Ja zabieram ryby wtedy kiedy mam na nie ochotę, nie dotyczy to okoni 30+, szczupaków 70+, sandaczy 50-, Leszczy 2kg-. Reszty ryb nie zabieram i wara każdemu kto się czepia. Najlepsi są Wszyscy pseudo ekolodzy, jeżdzący starymi dislami, nie segregujący śmieci i myjący samochód z łódką nad wodą, no ale na łodzi wielki znak no kill. Czasem jeszcze jeżdzę na polowania, i kilka razy namawiałem ustrzelonego dzika lub sarnę do powrotu do domu, ale nie wiem dlaczego nie chciała wstać. 🤪. Nadmienię również, że zbieram grzyby i jagody i też zabieram do domu. Nie róbmy z ludzi idiotów, a jeżeli chcemy poprawić rybostan to wytępijmy kłusowników, nielegalny handel rybami i chmary kormoranów.

Jeśli nie zaczniesz od siebie , zapomnij że inni będą to robić .
Nie ważne że stu będzie zabierać, ważne abyś ty wypuszczał. Potem będzie ich 90, potem 80 i tak dalej . Trzeba świecić przykładem a przede wszystkim wierzyć w to co się kreuje i jaki jest tego sens.

I najważniejsze -.nie wstydzić się swojego postępowania , nie ulegać presji, robić swoje , bez względu czy jesteś sam nad wodą, .czy patrzą na Ciebie oczy wszystkojedzących kolegów. Ty nie ma dylematów . Wypuszczasz, albo ..... Twój wybór.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 13 maj 2023 - 18:45


#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2023 - 20:02


I najważniejsze -.nie wstydzić się swojego postępowania , nie ulegać presji, robić swoje , bez względu czy jesteś sam nad wodą, .czy patrzą na Ciebie oczy wszystkojedzących kolegów. Ty nie ma dylematów . Wypuszczasz, albo ..... Twój wybór.

Jaki wstyd, jaka presja???? Jak jeździłem na ryby to presję i wstyd powinni czuć Ci co nie wypuszczali.



#16 ONLINE   Andrzej@45

Andrzej@45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaMehren
  • Imię:Melerski
  • Nazwisko:Andrzej

Napisano 14 maj 2023 - 20:27

Jeśli nie zaczniesz od siebie , zapomnij że inni będą to robić .
Nie ważne że stu będzie zabierać, ważne abyś ty wypuszczał. Potem będzie ich 90, potem 80 i tak dalej . Trzeba świecić przykładem a przede wszystkim wierzyć w to co się kreuje i jaki jest tego sens.

I najważniejsze -.nie wstydzić się swojego postępowania , nie ulegać presji, robić swoje , bez względu czy jesteś sam nad wodą, .czy patrzą na Ciebie oczy wszystkojedzących kolegów. Ty nie ma dylematów . Wypuszczasz, albo ..... Twój wybór.

Powiem tak ,jeżeli wodzie nie robisz krzywdy i weżmiesz sobie rybę raz na jakiś czas to jest ok .

Tak jak kolega już napisał więcej szkody jest z wypuszczania ryb złowionych na 20 metrach i wypuszczonych .



#17 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 maj 2023 - 19:56

Hehe, mój "ulubiony" temat rzeka na forum - złów i wypuść . Teraz moda na XUL , wędki do 3 g to te na "grubsze gramatury" bo ryby jeszcze się nie zorientowały i można nałapać szczupaków. I to wszystko pod szyldem C&R , Coooooool 😅
  • Biesan, Wedkarz 1987 i Małkociniak lubią to