Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

pozwolenie/rejestr


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 19 maj 2023 - 19:21

Czo艂em , pyta艂em w innym w膮tku nie mam odpowiedzi a zale偶y mi na czasie , rano uderzam na rybki. A wi臋c , wykupuj膮c e-pozwolenie dla w臋dkarzy niezrzeszonych musz臋 wype艂nia膰 rejestr?

#2 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 post贸w
  • LokalizacjaE艂k

Napisano 19 maj 2023 - 19:40

Zale偶y od okr臋gu, czasami jest to wymagane a czasami nie. Przy zakupie pozwolenia jednodniowego zawsze jest info czy rejestr jest wymagany.

#3 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 19 maj 2023 - 19:46

w sumie to jest takie info, tu cytat z pozwoleni: "2. Dla w臋dkarzy zrzeszonych w PZW, e-zezwolenie wa偶ne jest wy艂膮cznie z legitymacj膮 cz艂onkowsk膮
zawieraj膮c膮 wymagane sk艂adki cz艂onkowskie oraz kart膮 w臋dkarsk膮. Dla w臋dkarzy niezrzeszonych w
PZW, e-zezwolenie wa偶ne jest wy艂膮cznie z kart膮 w臋dkarsk膮." Pytam Was , bo wole nie mie膰 nie przyjemnosci w razie kontroli :)

#4 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 19 maj 2023 - 19:49

Nie jest nic napisane o rejestrze w punkcie drugim , tylko karta w臋dkarska. Chyba za ma艂o kumaty jestem na te ich wszystkie punkty , ograniczenia i obowi膮zki w臋dkarza .

#5 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Zbyszek

Napisano 19 maj 2023 - 20:48

no dobrze

a jak mam kolege z zagranicy co chce po艂owi膰 i wykupi pozwolenie jednodniowe to moze 艂owi膰 czy nie mo偶e ?



#6 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 20 maj 2023 - 03:01

Dalsza cz臋艣膰 punktu drugiego: ". Z obowi膮zku posiadania karty w臋dkarskiej
zwolnieni s膮 cudzoziemcy czasowo przebywaj膮cy w Polsce" , okr臋g PZW cz臋stochowa. Wi臋c wychodzi na to 偶e kolega mo偶e.

#7 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 20 maj 2023 - 11:55

Rejestracja po艂ow贸w wymagana jest ustawowo przez w艂a艣ciciela w贸d czyli skarb pa艅stwa. Nie jest to wymys艂 PZW czy innego stowarzyszenia. Nawet na morzu obowi膮zuje rejestracja po艂ow贸w. Zatem Ciebie te偶 - jako niezrzeszonego. Nie ma wyj膮tk贸w.

 

PO zako艅czonym po艂owie rejestr powiniene艣 odes艂a膰 na adres podmiotu, u kt贸rego wykupi艂e艣 zezwolenie po艂owowe. Mo偶esz to zrobi膰 w spos贸b tradycyjny lub elektronicznie je艣li podmiot udost臋pnia tak膮 mo偶liwo艣膰.


U偶ytkownik vako edytowa艂 ten post 20 maj 2023 - 11:58


#8 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 post贸w
  • LokalizacjaE艂k

Napisano 20 maj 2023 - 13:00

Rejestracja po艂ow贸w wymagana jest ustawowo przez w艂a艣ciciela w贸d czyli skarb pa艅stwa. Nie jest to wymys艂 PZW czy innego stowarzyszenia. Nawet na morzu obowi膮zuje rejestracja po艂ow贸w. Zatem Ciebie te偶 - jako niezrzeszonego. Nie ma wyj膮tk贸w.

PO zako艅czonym po艂owie rejestr powiniene艣 odes艂a膰 na adres podmiotu, u kt贸rego wykupi艂e艣 zezwolenie po艂owowe. Mo偶esz to zrobi膰 w spos贸b tradycyjny lub elektronicznie je艣li podmiot udost臋pnia tak膮 mo偶liwo艣膰.

Niezupe艂nie jest tak, jak napisa艂e艣. Wszystko zale偶y od okr臋gu. Poni偶ej informacja z pozwolenia PZW Olsztyn.
0be7499dfea645a5805ba42205a2171e.jpg

W PZW Suwa艂ki po zako艅czeniu 艂owienia nale偶y uzupe艂ni膰 elektroniczny rejestr.
W tych dw贸ch okr臋gach wedkuj臋, nie wiem jak jest w innych.

Wys艂ane z mojego SM-G998B przy u偶yciu Tapatalka

U偶ytkownik dante edytowa艂 ten post 20 maj 2023 - 13:02


#9 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 20 maj 2023 - 15:58

No w艂asnie co okr臋g to inne przepisy , jeden kraj r贸偶ne zasady , nie wiem jako艣 nie mo偶na tego znormalizowa膰 dla wszystkich . 呕eby si臋 nie zastanawia膰 w razie kontroli czy aby wszystko prawnie jest ok.

#10 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 20 maj 2023 - 18:46

Przepisy s膮 jasne. Natomiast interpretacja ich przez poszczeg贸lne podmioty r贸偶na. Tak jak pisa艂em ustawodawca wymaga rejestracji po艂ow贸w z r贸偶nych wzgl臋d贸w. Niekt贸re podmioty przy po艂owach 1-7 dniowych rzeczywiste dane zast臋puj膮 u艣rednianiem danych i statystykami, co i tak nie zwalnia ich z obowi膮zku raportowania.



#11 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 21 maj 2023 - 06:43

Z tym 偶e rejestracja po艂ow贸w tyczy si臋 tylko i wy艂膮cznie ryb zabieranych z 艂owiska , dlatego uwa偶am 偶e powinna by膰 jeszcze jedna opcja wykupu zezwolenia okresowego , b膮dz ca艂orocznego. Mam na my艣li opcje kupienia zezwolenia C&R , w moim przypadku by艂o tak 偶e zawsze oddawa艂em pusty rejestr , oduczy艂em si臋 zabierania ryb dawno temu , a nie wpisanie daty w rejestr ko艅czy sie jakim艣 g艂upim upomnieniem. Podoba mi si臋 jak maj膮 w Szwecji np. kart臋 kupujesz online na dany region , dostajesz od razu informacje je艣li s膮 jakie艣 ograniczenia/zakazy i tyle . Bierzesz w臋dke idziesz 艂owi膰 , mniej biurokracji znaczy lepiej :)

#12 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 21 maj 2023 - 08:43

Koledzy ju偶 o tym wspominali.

Nawet je艣li kto艣 艂owi ryby i je wypuszcza, to wpis do rejestru daty i miejsca po艂owu s艂u偶y do okre艣lenia presji w臋dkarskiej w danej cz臋艣ci obwodu rybackiego w konkretnym czasie i mo偶e mie膰 wp艂yw na ewentualne zarybienia. Poza tym, nie wszystkie wypuszczone ryby prze偶ywaj膮 hol i spotkanie z w臋dkarzem. Zw艂aszcza w dobie jak偶e modnego teraz XXUL.



#13 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 21 maj 2023 - 12:23

Wykupuj膮c zezwolenie on-line na dany odcinek z automatu by wiedzieli gdzie 艂owie. No nic pozostaje tylko czeka膰 na "艂atwiejsze" w臋dkowanie.Dzi臋ki vako za wyja艣nienie :)

#14 ONLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • Lokalizacjajaskr贸w
  • Imi臋:rafal

Napisano 22 maj 2023 - 09:24

Ma艂y uptade , dzisiaj poniedzia艂ek wi臋c biuro PZW Cz-wa jest czynne , zadzwoni艂em i wszystko wiem. Mianowicie, rejestr nie dotyczy zezwole艅 okresowych w moim okr臋gu , tylko i wy艂acznie przy op艂acie rocznej. Wi臋c kupuj臋 e-zezwolenie i zapominam o tym 偶e musze robi膰 co艣 wiecej , czyli tak jak lubi臋 :D