Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Pokrowiec / futerał na 2-3 wędki


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 11 July 2023 - 10:14

Witam,noszę się z zamiarem kupna pokrowca na 2 wędki uzbrojone.Wedki to dwu składy,długość transportowa wędzisk to max 120cm.Czy moglibyście polecić jakiś pokrowiec?



#2 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 11 July 2023 - 11:57

Witam,noszę się z zamiarem kupna pokrowca na 2 wędki uzbrojone.Wedki to dwu składy,długość transportowa wędzisk to max 120cm.Czy moglibyście polecić jakiś pokrowiec?

Sam szukam czegoś takiego, do jazdy na rowerze, ale na 1 kij, żeby było kompaktowo na maxa, dotąd musiałem wozić dodatkowo sztycę od podbieraka w pokrowcu dla usztywnienia całości na wypadek zahaczenia o coś. Ale by mi się przydał pokrowiec 115-125cm usztywniany, nawet na 1 wędkę, więc jak ktoś znajdzie fajną i kompaktową/krótką opcję na 1 kij, to proszę o info.

Chyba najgorsza rzecz przy jeżdżeniu ze sprzętem to konieczność składania i rozkładania. No ale, tego się chyba nie przeskoczy.



#3 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 posts
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Posted 11 July 2023 - 12:23

Witam,noszę się z zamiarem kupna pokrowca na 2 wędki uzbrojone.Wedki to dwu składy,długość transportowa wędzisk to max 120cm.Czy moglibyście polecić jakiś pokrowiec?


Jestem świeżo po zakupie pokrowca, w zasadzie miałem podobne potrzeby jak ty, potrzebowałem czegoś na kije 2-2,40m, zastanawiałem się nad jakimiś szmaciakami za parędziesiąt złotych. Finalnie wziąłem dwukomorową tubę jaxona, 130cm. Po zaciągnięciu zamka robi się sztywna tuba, dwie wędki z kołowrotkami wejdą i jeszcze zostanie miejsce na jakieś nieuzbrojone kije. W środku rzepy do trzymania wędzisk. Przedzielająca komora, dość gruba, z jakąś pianką. Jakość rewelacja jak za te cenę. Tego samego dnia kupiłem drugi taki sam. Cena 110-150zł

Attached File  IMG_3340.jpeg   24.62KB   43 downloads
  • neronhell and Andżej like this

#4 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 posts

Posted 11 July 2023 - 13:11

Jestem świeżo po zakupie pokrowca, w zasadzie miałem podobne potrzeby jak ty, potrzebowałem czegoś na kije 2-2,40m, zastanawiałem się nad jakimiś szmaciakami za parędziesiąt złotych. Finalnie wziąłem dwukomorową tubę jaxona, 130cm. Po zaciągnięciu zamka robi się sztywna tuba, dwie wędki z kołowrotkami wejdą i jeszcze zostanie miejsce na jakieś nieuzbrojone kije. W środku rzepy do trzymania wędzisk. Przedzielająca komora, dość gruba, z jakąś pianką. Jakość rewelacja jak za te cenę. Tego samego dnia kupiłem drugi taki sam. Cena 110-150zł

attachicon.gif IMG_3340.jpeg

Możesz podesłać link?
Dzięki

#5 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 posts
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Posted 11 July 2023 - 13:27

https://www.wedkarsk...team-jaxon.html

#6 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 posts
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Posted 12 July 2023 - 09:53

Westin miał w ofercie takie usztywniane pokrowce . Mam jeden ,jeszcze ten bordowo-brązowy ,bo teraz chyba tylko szare robią. Zaletą jest to ,że po rozsunięciu suwaka do końca można pokrowiec "zrolować" i np. włożyć do sakwy rowerowej.

#7 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 posts
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Posted 12 July 2023 - 11:18

Westin miał w ofercie takie usztywniane pokrowce . Mam jeden ,jeszcze ten bordowo-brązowy ,bo teraz chyba tylko szare robią. Zaletą jest to ,że po rozsunięciu suwaka do końca można pokrowiec "zrolować" i np. włożyć do sakwy rowerowej.


Tak, natomiast zdaje się, że jest sporo mniejszy i nie ma dwóch komór tylko jedną. Co jest dużym minusem, bo kołowrotki i wędki będą się o siebie obijać. Ma rzepy do mocowania wędek?

#8 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 posts
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Posted 12 July 2023 - 11:48

Tak, natomiast zdaje się, że jest sporo mniejszy i nie ma dwóch komór tylko jedną. Co jest dużym minusem, bo kołowrotki i wędki będą się o siebie obijać. Ma rzepy do mocowania wędek?

Nie ma rzepów. Jeśli woziłem dwa zestawy : spining i cast - wtedy casta wkładałem w pokrowiec dla spokoju ducha .
  • GroPerch likes this

#9 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 12 July 2023 - 13:55

Jestem świeżo po zakupie pokrowca, w zasadzie miałem podobne potrzeby jak ty, potrzebowałem czegoś na kije 2-2,40m, zastanawiałem się nad jakimiś szmaciakami za parędziesiąt złotych. Finalnie wziąłem dwukomorową tubę jaxona, 130cm. Po zaciągnięciu zamka robi się sztywna tuba, dwie wędki z kołowrotkami wejdą i jeszcze zostanie miejsce na jakieś nieuzbrojone kije. W środku rzepy do trzymania wędzisk. Przedzielająca komora, dość gruba, z jakąś pianką. Jakość rewelacja jak za te cenę. Tego samego dnia kupiłem drugi taki sam. Cena 110-150zł

attachicon.gif IMG_3340.jpeg

A co powoduje usztywnienie tego pokrowca-tzn. jaki materiał usztywnia



#10 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,589 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 12 July 2023 - 13:59

Możesz wrzucić fotkę jak ten pokrowiec wewnątrz wygląda ?

Edited by S.N., 12 July 2023 - 14:00.


#11 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 posts
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Posted 13 July 2023 - 12:18

Górne rzepy
Attached File  IMG_2023-7-13-082012.jpeg   160.78KB   18 downloads

Kieszenie na dolniki
Attached File  IMG_2023-7-13-081933.jpeg   120.91KB   18 downloads

Te pokrowce również można zwinąć w rulon (oczywiście rozpięte), wiec mogą przyjść w paczkomacie :D a materiał z którego sa wykonane to zapewne dość elastyczne PCV
  • neronhell and S.N. like this

#12 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 posts

Posted 13 July 2023 - 13:58

Szkoda że tylko ten kolor, ale mimo wszystko chyba kupię i przetestuję.

#13 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 posts
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Posted 14 July 2023 - 19:57

Byle zamki były w porządku, kolor można przeboleć

pozdrawiam byniek



#14 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 15 July 2023 - 20:33

A może taki

https://allegro.pl/o...130-12810193345

jak ktoś ma to może  napisać coś  więcej o nim?


  • pasazer likes this

#15 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 posts
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Posted 15 July 2023 - 21:34

Używam takiego foxa do przewożenia wędek w samochodzie. Generalnie jestem zadowolony.Spód usztywniony plastikiem, solidne zamki. Jak masz jakieś pytania to pisz.

#16 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 15 July 2023 - 22:05

Używam takiego foxa do przewożenia wędek w samochodzie. Generalnie jestem zadowolony.Spód usztywniony plastikiem, solidne zamki. Jak masz jakieś pytania to pisz.

zależy mi żeby wędki podczas transportu były dobrze zabezpieczone-czy ten pokrowiec jest na tyle sztywny by dobrze ochronić wędki i czy jest możliwość regulacji mocowania dolnika wędki-tak ażeby kołowrotki nie nachodziły na siebie



#17 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 posts

Posted 16 July 2023 - 01:45

zależy mi żeby wędki podczas transportu były dobrze zabezpieczone-czy ten pokrowiec jest na tyle sztywny by dobrze ochronić wędki i czy jest możliwość regulacji mocowania dolnika wędki-tak ażeby kołowrotki nie nachodziły na siebie

Tutaj może coś zobaczysz. Jak dla mnie za mało "sztywny".

https://youtube.com/...?feature=share4

Edited by neronhell, 16 July 2023 - 01:46.

  • S.N. likes this

#18 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 posts
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Posted 16 July 2023 - 07:02

Jeśli chodzi o sztywnośc to jest taki jak w linku. Dobrze zabezpiecza przed obiciem w samochodzie, na pewno nie zabezpieczy przed zgniecieniem.... Jeśli wędzisko nie jest na maksymalną dlugiśc pokrowca to da się wyregulować tak aby kolowrotki nie były na tej samej wysokości.

#19 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 16 July 2023 - 08:44

Jeśli chodzi o sztywnośc to jest taki jak w linku. Dobrze zabezpiecza przed obiciem w samochodzie, na pewno nie zabezpieczy przed zgniecieniem.... Jeśli wędzisko nie jest na maksymalną dlugiśc pokrowca to da się wyregulować tak aby kolowrotki nie były na tej samej wysokości.

Ok- dziękuję-o taką konkretną odpowiedź mi chodziło.Najchętniej kupiłbym pokrowiec na wędki uzbrojone który to zabezpieczyłby wędki przed zgnieceniem ,tylko czy takie w ogóle są ?



#20 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 posts
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Posted 17 July 2023 - 13:21

Kiedyś bodajże Konger miał pokrowce tzw Hardcase. Solidne wykonanie i estetyczne. Czasami w kołowrotkach warto było zdjąć jednak korbkę.