Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#3121 OFFLINE   Michalgst

Michalgst

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 20:20

Podpisuję się pod opinia kolegi. Po jednym wypadzie nad Odrę poszła na podklad

140 zł pięknie zmarnowane, no ale uczymy się na błędach  :rolleyes: zebyś wiedział, tez dałem ją na podkład, a na główną poleciała nienaganna PP 4-splotówka. Pozdrawiam  



#3122 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 11:29

Panowie, pomocy. Szukam plecionki do zestawu:

 

- kij Shimano Beastmaster FX Spinning 2,40m 5-21g

- kołowrotek Daiwa BG 2500

- sandacz ze stojącej wody

- na płytko i raczej na lekko (2-3 metry, 5-6-8 g ołowiu + gumy 8-max10 cm, czyli razem max ok. 15 g)

- kolor plecionki koniecznie jaskrawo żółty

- rozmiar PE 0.6 lub PE 0.8 (sami doradźcie, który lepszy, wydaje mi się jednak, że 0.8 będzie bezpieczniejsza i wciąż nie gruba)

- koniecznie ośmiosplotowa

- ma być mocna, miękka, nie strzępić się zbyt szybko i nie mieć tendencji do plątania

- poza tym fajnie, gdyby trzymała kolor i jednocześnie nie "łapała" za bardzo koloru z wody jak i samej wody 

- odgłos na przelotkach nie ma znaczenia

- cena nie ma znaczenia (no prawie;), ale wolałbym coś sprawdzonego z wysokiej/wyższej półki, nie chcę próbować nowości

 

Nie chciałbym wywalić np. 100 zł i po jednym łowieniu przeznaczyć jej na podkład, jak to często można przeczytać...

Także szukam sprawdzonego produktu, który spokojnie mi obsłuży ileś tam wyjazdów.

Z góry dzięki za propozycje.



#3123 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 wrzesień 2020 - 12:32

Ileś tam wyjazdów obsłuży niemal każda plecionka, która będzie dobrana pod poławiane okazy, ale jeżeli chcesz niedrogo i solidnie to uderzaj do kolegi @psulek. Jak potrzebne 8 splotów to plasma od sunline choć przyznaję szczerze, że  tej za dobrze nie testowałem. Jeśli jednak wystarczą 4 sploty to szczerze polecam sunline egi ult, z którą spędziłem na wodą już wiele godzin. Świetna linka nie odbiegająca od egi metal w bardzo rozsądnych pieniążkach.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 06 wrzesień 2020 - 12:32


#3124 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2020 - 12:55

Bierz od kol. psulek Sunline X8.



#3125 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 14:25

Dzięki, ale po pierwsze nie ma zdaje się koloru żółtego, a po drugie może być coś z wyższej półki. Wspomniane przeze mnie 100 zł to nie jest absolutnie górny limit. Ma być przede wszystkim dobra jakość. Reszta szczegółów w moim poście powyżej. Z góry dziękuję za inne propozycje.

Użytkownik bzman edytował ten post 06 wrzesień 2020 - 14:31


#3126 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 wrzesień 2020 - 14:38

A może spróbuj Momoi Ryujin,co prawda nie ma w ich ofercie plecionki o żółtym kolorze,jest jaskrawy zielony i pomarańcz,super wytrzymała i dobrze trzyma kolor,kolega używa i jest bardzo zadowolony.

#3127 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 06 wrzesień 2020 - 14:46

Dzięki, ale po pierwsze nie ma zdaje się koloru żółtego, a po drugie może być coś z wyższej półki. Wspomniane przeze mnie 100 zł to nie jest absolutnie górny limit. Ma być przede wszystkim dobra jakość. Reszta szczegółów w moim poście powyżej. Z góry dziękuję za inne propozycje.

Zapachniało przerostem formy nad treścią ....Posłuchaj kolegów weź od @psulka plasmę na testy a się nie zawiedziesz. Dobra plecionka nie musi kosztować miliard dolarów ...


  • S.N. lubi to

#3128 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2020 - 16:46

Zapachniało przerostem formy nad treścią ....Posłuchaj kolegów weź od @psulka plasmę na testy a się nie zawiedziesz. Dobra plecionka nie musi kosztować miliard dolarów ...

To tak samo jak z wymaganiami odnośnie kija.


  • Kamil_Olsztyn lubi to

#3129 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 16:49

Czy ktoś ma doświadczenie z ta plecionką? YGK BORNRUSH.

Szczególnie rozmiar PE 0,4 mnie interesuje.

 

https://sklep.brc.co...00m,-300m-/1441



#3130 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2020 - 16:53

Dzięki, ale po pierwsze nie ma zdaje się koloru żółtego, a po drugie może być coś z wyższej półki. Wspomniane przeze mnie 100 zł to nie jest absolutnie górny limit. Ma być przede wszystkim dobra jakość. Reszta szczegółów w moim poście powyżej. Z góry dziękuję za inne propozycje.

Ty masz wymagania jak mój pożal sie Boże szwagier co do auta. Auto musi mieć to i owo, góra 3-letni, nawigacja, grzanie dupy, kamera cofania i hooj wie co jeszcze. A qoorwa kupił megane za 4tyś. Bez obrazy oczywiście.



#3131 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 wrzesień 2020 - 16:59

Hehe i oczywiście ma być w oryginalnym lakierze...
Wracając do plecionki od siebie również polecam Sunline X8, a trochę tego przerzuciłem. Bierz co ludzie polecają i nie wyważaj otwartych drzwi 😜

#3132 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2020 - 17:05

Hehe i oczywiście ma być w oryginalnym lakierze...
Wracając do plecionki od siebie również polecam Sunline X8, a trochę tego przerzuciłem. Bierz co ludzie polecają i nie wyważaj otwartych drzwi

Tak Sunline X8 w kolorze limonki. Lepiej daje po oczach niż żółta.


  • Jozi lubi to

#3133 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 wrzesień 2020 - 18:59

Na Ali jest YGK wychodzi ok.60zl za 150m sprawdzona kupiliśmy z kolega już po 3 szpulki trzyma parametry wszystko ok.Do Twojego zestawu radzę PE1 .

#3134 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 19:24

Na Ali jest YGK wychodzi ok.60zl za 150m sprawdzona kupiliśmy z kolega już po 3 szpulki trzyma parametry wszystko ok.Do Twojego zestawu radzę PE1 .

To YGK na Ali to podróbka, porównywałem z oryginałem. YGK specjalnie zmieniło nawet opakowanie dla G-SOUL Uprgrade bo chińczyki podrabiali na grande.

Można było o tym na stronie producenta poczytać.

Teraz YGK wprowadza nową markę plecionek które nazywają się XBRAID. I pewnie za jakiś czas chińczycy zaczną ich podrabiać.

 

Jest dużo nowych produktów z XBRAID, więc będzie co testować. Wyżej pytałem o BORNRUSH ale na razie bez odpowiedzi.

 

https://xbraidygk.jp/

 

Interesuje mnie też ten produkt, Coś ktoś?  https://xbraidygk.jp/products/p538/

 

XBRAID OLLTOLOS PEWX8 finesse Shangrila

#3135 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 20:09

Wszyscy zachwalają Siglona plecionki, a czy już testowaliście JMC Adventure PE 0,5 (12lb) - myśląc o tej samej mocy w Sunline x8 musimy już iść w PE 0,8. 

Pomijam czy producent zachowuje faktyczną grubość. 

Ciekawie opinie są o JMC ale dobrze żeby ktoś był kto się nią już bawił przed pół roku chociaż w terenie. 



#3136 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 07 wrzesień 2020 - 08:01

 

To YGK na Ali to podróbka, porównywałem z oryginałem. YGK specjalnie zmieniło nawet opakowanie dla G-SOUL Uprgrade bo chińczyki podrabiali na grande.

Można było o tym na stronie producenta poczytać.

Teraz YGK wprowadza nową markę plecionek które nazywają się XBRAID. I pewnie za jakiś czas chińczycy zaczną ich podrabiać.

 

Jest dużo nowych produktów z XBRAID, więc będzie co testować. Wyżej pytałem o BORNRUSH ale na razie bez odpowiedzi.

 

https://xbraidygk.jp/

 

Interesuje mnie też ten produkt, Coś ktoś?  https://xbraidygk.jp/products/p538/

 

XBRAID OLLTOLOS PEWX8 finesse Shangrila

 

To dla mnie dobra podroba za pol ceny oryginalu. PE1,2 wydaje mi sie ciensza od starego Sunline i wytrzymuje ponad 7kg na laczniku bezwezlowym.

Podaj jak mozesz link do opisu tych podrobek.



#3137 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 13:53

@Artek

Trzy wpisy i jeden sensowny, nie szkoda Ci czasu?

Wydawało mi się, że to jest miejsce, w którym można m.in. liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów, a nie czytać takie bzdety nic nie wnoszące do dyskusji...

Sprecyzowałem raczej dość dokładnie, czego szukam, nie napisałem, że chcę mieć topowy produkt za małe pieniądze...


  • Robert Crocker lubi to

#3138 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 wrzesień 2020 - 14:10

@bzman

 

Używam Plasmy 8lb od ubiegłej jesieni. Jeżeli chodzi o kolor, to nie ma żółtego, ale zapewniam Cię, że limonka w tej plecionce jest tak intensywna, że lepiej widoczna niż żółta Power Pro. Nie traci szybko koloru i jest hydrofobizowana - nie ciągnie wody. Na syf niestety nie ma dobrego rozwiązania. Łowienie na zmianę w Wiśle i czystej wodzie trochę usuwa zabrudzenia. Pomimo dosyć długiego czasu od ostatniego skrócenia, koniec jest cały czas mocny. Długo go nie odcinałem, cały czas trzyma, puszcza przy łączniku bezwęzłowym albo zrywa przypony tak, jak wtedy, gdy była nowa, chociaż widać, że jest już zużyta, bo zrobiła się biała. Pewnie niedługo odetnę z 15m. W relacji jakość/cena to naprawdę świetny produkt. Oczywiście możesz szukać czegoś lepszego, ale raczej nie znajdziesz nic komparatywnego w tej kwocie, ani nawet sporo wyższej.


Użytkownik psulek edytował ten post 07 wrzesień 2020 - 14:11

  • S.N. lubi to

#3139 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 wrzesień 2020 - 14:33

Panowie, pomocy. Szukam plecionki do zestawu:

- kij Shimano Beastmaster FX Spinning 2,40m 5-21g
- kołowrotek Daiwa BG 2500
- sandacz ze stojącej wody
- na płytko i raczej na lekko (2-3 metry, 5-6-8 g ołowiu + gumy 8-max10 cm, czyli razem max ok. 15 g)
- kolor plecionki koniecznie jaskrawo żółty
- rozmiar PE 0.6 lub PE 0.8 (sami doradźcie, który lepszy, wydaje mi się jednak, że 0.8 będzie bezpieczniejsza i wciąż nie gruba)
- koniecznie ośmiosplotowa
- ma być mocna, miękka, nie strzępić się zbyt szybko i nie mieć tendencji do plątania
- poza tym fajnie, gdyby trzymała kolor i jednocześnie nie "łapała" za bardzo koloru z wody jak i samej wody
- odgłos na przelotkach nie ma znaczenia
- cena nie ma znaczenia (no prawie;), ale wolałbym coś sprawdzonego z wysokiej/wyższej półki, nie chcę próbować nowości

Nie chciałbym wywalić np. 100 zł i po jednym łowieniu przeznaczyć jej na podkład, jak to często można przeczytać...
Także szukam sprawdzonego produktu, który spokojnie mi obsłuży ileś tam wyjazdów.
Z góry dzięki za propozycje.


Takie rzeczy tylko w Erze...😉 Jak znajdziesz taką linkę sam lub ktoś znajdzie to podziel się na forum informacją 😊
  • Artek i S.N. lubią to

#3140 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 17:25

Dobrze już, nie znęcajcie się;)

Dziękuję za merytoryczne odpowiedzi, już zamówiłem plećkę i uciekam z tego wątku.

Miłego wieczoru.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

1 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych


    kolegakamil