Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#3441 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2021 - 13:44

Używał ktoś może Rapali Rapinova X ? 

W Fishing Marcie są w dobrej cenie.



#3442 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 listopad 2021 - 13:55

Rapinova podobno ostatnio strasznie się popsuła. Info z jednego ze sklepów. Pierwsze wypusty były podobno bardzo dobre, tegoroczny kupa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#3443 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 07 listopad 2021 - 16:46

Używał ktoś może Rapali Rapinova X ? 

W Fishing Marcie są w dobrej cenie.

Miałem x8 PE # 0.4 (lime green)

 

Przegrubiona, przypomina bardziej jakieś uczciwe 8-spolotowe PE # 0.6 do tego trochę płaska.

Najmniejszy luz na jednym zwoju na szpuli i broda gwarantowana...przeciwnie do Duel'a x8

Jako nowa całkiem śliska później gorzej...z wytrzymałością też niestety :(



#3444 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2021 - 20:23

Dzięki za odpowiedzi. Chyba sobie odpuszczę. 



#3445 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 12:51

Panowie pomóżcie która plecionka będzie najbardziej widoczna przy pstragowaniu przy ,różnych warunkach.Ale bardziej problem występuje wczesnym rankiem i warunkach duzego zachmuzenia.Chyba że macie jakieś ciekawe pozycje w rozmiarze0,8 i 8splotów.Ostatnio zainteresowałem się mocno rózowa pletka major crafta.Wczesniej użytkowałem zestaw z żyłkami ale poprzedni sezon utwierdził mnie ze kolor którego uzywałem niespełnia moich potrzeb.Lubie widzieć gdzie przynete znosi by kontrolować jej tor.

#3446 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 28 listopad 2021 - 12:53

Panowie pomóżcie która plecionka będzie najbardziej widoczna przy pstragowaniu przy ,różnych warunkach.Ale bardziej problem występuje wczesnym rankiem i warunkach duzego zachmuzenia.Chyba że macie jakieś ciekawe pozycje w rozmiarze0,8 i 8splotów.Ostatnio zainteresowałem się mocno rózowa pletka major crafta.Wczesniej użytkowałem zestaw z żyłkami ale poprzedni sezon utwierdził mnie ze kolor którego uzywałem niespełnia moich potrzeb.Lubie widzieć gdzie przynete znosi by kontrolować jej tor.

Słyszałem wiele niepochlebnych opinii o Dangan Braid w wersji 8x, nie miałem odwagi jej testować.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

#3447 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 13:18

A kolory to najbardziej mnie interesujące to ostatnie zółte,czerwone lub zielone.Marki cenione i dobre warte swej ceny.Ja też nigdy nie użytkowałem MajorCrafta ale kolor wpadł mi w oko.Ale musi być nieprzegrubiona cicha i trzymać parametry na węźle.Noi dobrze widoczna

#3448 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 listopad 2021 - 13:26

Sunline X-Plasma PE 0.8 w kolorze limonkowym, to jest coś, czego szukasz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • maykel, Koincydencja i Alexspin lubią to

#3449 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 15:06

Nieukrywam że ze limonka jest ciekawym kolorem a pletka o której piszesz pewnie będzie bardzo dobrym trafem.A kolor też pewnie da radę.Jeszcze chwila i sezon za pasem więc trza już coś wybrać.A ostatni produkt od ciebie 0,8spisywał się znakomicie tylko kolor blue był ciut mało widoczny.

#3450 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 listopad 2021 - 20:59

Koledzy, kupiłem mojemu Tacie Sunline Siglon 4x 1.5.

Niestety, Tata nie obchodzi się zbyt subtelnie ze sprzętem i co chwile rwie coś na drzewie.

Czy moglibyście polecić sensowną linkę o mocy ok. 15 lb, która nie będzie tak podatna na rwanie? Nie chodzi tu w ogóle o kwestie typu branie wody, czy płaska itp. Tata w ogóle o ttakie kwestie nie dba 😁

#3451 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 listopad 2021 - 21:01

Nie wiem co może pokonać drzewo? Może to? https://www.castoram...ki-stalowe.html

1.5 pe to 25 lb, a ty się pytasz o 15? Przychodzi mi jeszcze na myśl mithril - ten może się nada.


Użytkownik HaDe edytował ten post 28 listopad 2021 - 21:04


#3452 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 21:02

Kup jakąś z Chin i po problemie jakiegoś kastkinga często ktoś coś sprzedaje takiego.
  • wojciiech lubi to

#3453 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 listopad 2021 - 21:03

Nie wiem co może pokonać drzewo? Może to? https://www.castoram...ki-stalowe.html

Słuszna uwaga, dzięki 👍


B@bolen30, dobry pomysł, wziąłem mu SeaKnighta z aliexpress, powinno działać.

Użytkownik wojciiech edytował ten post 28 listopad 2021 - 21:10


#3454 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 21:15

Myślę że szkoda kasy na towar minimum dwa razy droższy,skoro początki są dosyć trudne a linka czesto ulega zniszczeniu,więc poco przepłacać.A te chińskie wcale nie są takie złe .

#3455 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 21:18

Kup takiego samego sunline tylko 2.0 PE. Grubość będzie taka jak w power pro 15lb, jak konkretny zaczep to i 50lb nie da rady. Może trzeba zainwestować w odczepiacz do przynęt. Ja mam u siebie na multikach nawinięta sunline x4 pe 1.7 30lb,
2.5 40lb i 3.0 50lb oraz na kołowrotku x8 0.8 12lb. Dla mnie to dobre plecionki warte polecenia i albo mocniejsza plecionka i coś tam mniej będzie rwania albo jak kolega polecał castorama.

Użytkownik mepps edytował ten post 28 listopad 2021 - 21:19

  • Alexspin lubi to

#3456 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 21:30

Może łatwiej niekupowac linek tylko zabierac piłę spalinowa.Trafiajac w drzewo to nawet jak uda się wyczepic to linka już jest bardzo często mechanicznie uszkodzona,I zbyt długo nieposłuzy,narażajac nas na zerwanie.Wiec wybrał bym coś China.

#3457 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 listopad 2021 - 09:17

Jak zaczyna albo ma problem z tego typu sytuacjami, to czajnik jest najrozsądniejszym wyborem lub  grubsza linka.  Tylko czajniki są często mocno przegrubiono - co jakiś czas kupuję dla żartu i wszystkie linki nie trzymają mocno rozmiaru. Raz dostałem 0,04mm grubości tak na oko PE 1.2 . Więc przed zakupem lepiej rozpoznać sytuację na forum.

 

BTW - za 42 PLN jest 135m P-Line TCB 4x , pewnie rozmiar 0,20-0,26mm byłby odpowiedni.


  • wojciiech lubi to

#3458 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 29 listopad 2021 - 10:22

Koledzy, kupiłem mojemu Tacie Sunline Siglon 4x 1.5.

Niestety, Tata nie obchodzi się zbyt subtelnie ze sprzętem i co chwile rwie coś na drzewie.

Czy moglibyście polecić sensowną linkę o mocy ok. 15 lb, która nie będzie tak podatna na rwanie? Nie chodzi tu w ogóle o kwestie typu branie wody, czy płaska itp. Tata w ogóle o ttakie kwestie nie dba

Kup Power Pro x4 15lb to na nasze chyba jest 0,19mm lub Kastking Superpower Braid o podobnej wytrzymałości linki mało subtelne  ale pancerniki.


  • wojciiech lubi to

#3459 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 12:56

Panowie jaką wytrzymałość plecionki na okonia wybrać. Na pewno sunline siglon bo takiej używam na sandacze i szczupaki i jestem zadowolony, tylko zastanawiam się między :
6 lb / 2,7kg / PE #0.4 / 0,10mm
8 lb / 3,6kg / PE #0.4 / 0.12mm
10 lb / 4,5kg / PE #0.6 / 0,13mm
Nie łowię na codzień takimi nitkami, jak już łowiłem okonie czy klenie to żyłką. Plecionka będzie używana na zmianę kijami Avid AVS 70MLF2 i 96LM2. Pierwszy z opadu gumki 5-7cm na główkach 5-15gr, drugi woblery 2,5cm-4,5cm, obrotówki 1-2, cykady itd.
Z góry dziękuję za pomoc.

#3460 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 13:09

Każdy rozmiar będzie dobry ale ta #6 jest wystarczająco cienka a do tego mocna na takie łowienie. Używam tej   x4 i chwalę sobie.


  • Biesan lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych