Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4571 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 styczeń 2015 - 20:59

Heh mialem to samo z moim varivasem i z ygk gsoul. Wlasnie sie wybieram do polszy i na probe shiro okoniowe kupie.

#622 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:04

Heh mialem to samo z moim varivasem i z ygk gsoul. Wlasnie sie wybieram do polszy i na probe shiro okoniowe kupie.

 

gooral, ale o ile pamietam, Ty nie miałeś Avani Sea Bassa?

 

A tak poza tym to plecionka, jak sama nazwa wskazuje, na Sea Bassy. Z moimi Varivasami przy łowieniu Bassów nigdy nie miałem problemów. Powiem więcej, to najlepsza linka jaką do tej pory łowiłem Bassy w oceanie.



#623 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:09

A gdzie ja napisalem ze uzylem sea bassa (zreszta jakos nie wydaje mnie sie by barwili rozne linki na rozny sposob)? Moj varivas tak chlapal farba az mialem brudny blank i przelotki....A co do g soula kupilem go niecaly rok temu. Uzylem moze z reka na sercu z 10 20 razy. Kupilem sobie wlasni nowa okoniowke i postanowilem przewinac gsoula na opak.bo sie bialy.zrobil. a tu zonk nawet najglebsze podklady nie sa juz takie jaskrawe jak nowe.

Załączone pliki


Użytkownik gooral edytował ten post 18 styczeń 2015 - 21:14


#624 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:32

Nie łowiłem na paprochy, ale dość klasycznie - guma 10 cm + główka 7-8 gram. Czasem obrotówka nr 4 czy wahadełko nr 2. Jak woblery, to takie klasyczne typu Executor od Salmo czy Jaxon Karaś (7-10 cm). Kijek do 30g, kręciołek w rozmiarze 3000. Podbieraka nie używam przy spinningu. Jerkami jak widać nie łowię, ale jeśli chodzi o motanie ciężkim zestawem na żyłce 16-18ście, to mam dłuuugą praktykę z gruntówki (koszyk z obciążeniem 25 gram).

 

Pisałem o szczupakach do około 80 cm, czyli takich, które najczęściej nam się trafiają podczas niesprecyzowanego łowienia. Często macham przynętami, na które strzelają zarówno okonie jak i szczupaki. Teraz w ogóle mam dziwny okres - 3 wyjścia, 9 szczupaków i tylko jeden okoń. Dla jasności - ustawiałem się typowo na okonia (wklejka do 13g, przynęty do maksymalnie 6 cm). Szczupaki od około 35 cm do ponad 70 cm (nie mierzyłem, wypuszczam możliwie jak najszybciej).

 

Pewnie gdybym planował zasiadkę na naprawdę duże skubańce (czyli bardzo selektywna 15 cm przynęta), to sprzęt byłby zupełnie inny. Na rzece podobnie.



#625 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:33

Jak czytam teorie o grubości plecionki na szczupaka, to oczyma wyobraźni widzę prawidłowy hol szczupaka niczym obraz gościa na nartach wodnych sprawnie tnącego szczyty fal... Wszystko po to, aby koniecznie zakończyć hol w maksymalnie 10, no góra 15 sekund. W tym drugim wypadku koniecznie trzeba już użyć defibrylatora, aby pobudzić rybę do życia.

 

Ludzie, od kilku lat łowię głównie na żyłkę 0,16mm, czyli coś rzędu 3kg wytrzymałości. Szczupaki 50-80 cm ląduję w czasie 30-90 sekund. Z jednym mordowałem się jakieś 2 minuty, ale tylko dlatego, że strzelił na paraboliczną okoniówkę, a hak wystrzelił z pyska i trafił minimalnie nad oczodół. Po coś te kołowrotki mają hamulec, prawda ? Szczupak nie ma siły lina, aby 40 cm skurczybyk łamał wędki. Plecionka 0,10mm jest zupełnie wystarczająca jeśli w danym łowisku normą nie są szczupaki 100+. Poza tym szczupak holowany zupełnie na szybko, tzw. "jedno pociągnięcie", na sam koniec, mniej więcej 2-3 metry przed podebraniem, pięknie zatańczy nam na ogonie z rozdziawioną paszczą.

 

To jest na granicy z "tysz prowdy" w dol ;)

90 sekundowy hol 80cm szczupaka na zylce .16? Moze w zimie (jak skubany sie ledwo rusza) dostalem w zyciu 2 szczupaki 70cm+ na zylke .16 w obu przypadkach diabli wzieli "terkotke" w szpuli (kolowrotek shimano exage 1000, ale jaki by nie byl i tak mocniej hamulca ustawic nei moglem bo wedka byla do 12g) zaliczylem conajmniej kilka odjazdow po kilka metrow. Zdrowa ryba 70-80cm poza okresem zimowym potrafi kilka razy wyciagnac linke na hamulcu ustawionym na dobre 4-5kg. Pozatym co to za kij na szczupaka co zapewni prowadzenie szczupakowych przynet (20-80g powiedzmy by nie przesadzac) i jakakolwiek amortyzacje w zestawieniu z zylka .16? Pozatym zycze powodzenia w lowieniu szczupakow przy krawedzi trzcin na taka niteczke - 0 mozliwosci zatrzymania ryby zanim wplynie w badziewia (ani wyszarpania przynety z lisci/lodyg). Pewnie, ze da sie wyciagnac szczupaka a i metrowego na zylke .10  tylko trzeba slabego szczupaka, glebokiej wody bez zaczepow i duzo tej zylki ;)A gdzie zacinanie szczupaka czym innym niz glowka jigowa 1/0 na takiej lince? (ostatnio dla testu kupilem jakas wedke "pontoon21" na "matach toray" o c.w. do bodaj 15g. w zamysle miala byc leka szczupakowka/mocna okoniowka nie udalo mi sie zaciac ani jednej ryby na "hairy killera" mimo uzycia plecionki 14lbs i ustawienia hamulca na granice mocy wedki - ryby spadaly po 1sec holu. wedki pozbylem sie po 1 wypadzie bo nie dawalo sie nia zaciac ryby (smiem twierdzic, ze przy mocy z jaka zacinalem te ryby .16 miala by problemy wytrzymac).

 

 

hmm wlanie przejzalem kilka filmikow z holi ryb 50-80cm. wiekszosc z nich dociagam do siebie w okolo 40-90 sekund (tylko na linke 14lbs)  jednak podebranie reka czasami wydluza hol do ponad 120 sekund. Przyznaje jednak 90 to calkiem dlugo wiiecej niz by mi sie wydawalo i poki woda czysta i brzeg z latwym dostepem to moze blizej "tyz prowdy" niz by mi sie wydawalo na poczatku ;)


Użytkownik gooral edytował ten post 18 styczeń 2015 - 21:52


#626 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:17

 Tylko że kij odpowiedni bo 25lb który odpowiednio szybko męczy rybę a nie witka która siądzie po rękojeść przy dziewiędziesiątce.

 

 

Nie porównuj kija 12 LB do tego swojego boroneczka.Jeżeli chcesz się równać to weź ten swój chryst i poirównaj do Elitki 25 LB,czyli coś takiego jak Twój boroek nano i wtedy możemy rozmawiać,choć wiem,że owa Elitka zmiarzdżyła by ten wynalazek w każdym możliwym calu mimo iż jest dłuższa.Natomiast jeżeli chodzi o plecionkę to również się nie zgodzę,że niby Twoja Mamoi Takumi bije wszystko na głowę,bo tak nie jest.Akurat posiadam HM8X Forte w wersji 0,14 i w grudniu jak dostałem ostry zaczep to tą plecionką rozgiąłem kotwice w kogucie gamakatsu i pletka nie strzeliła.Nie wiem skąd w Tobie chłopie zrobiło się taki8e negatywne nastawienie do firmy Dragon jak przecież na wędkuje.pl około 1,5 roku temu kłuciłeś się ze wszystkimi,że wędki Dragona są super najlepsze a inne firmy nic nie znaczą.Skąd taka restrykcyjna zmiana?Czy może jesteś taką osobą typu ''chorągiewka na wietrze''?PS.Jeżeli nawinąłbyś jakiekolwiek ryby na młynek-(jak to opisujesz) większe jak 80-90 cm. to zapewniam Cię,że ta Twoja Caldniucha-jak Ty to śmiesznie określasz,rozpadłaby się po takich zaledwie dwóch-trzech ekscysjach.Przestań chłopie udawać wielkiego łowcę tak jak na w....pl.Bo tak na prawdę nim nie jesteś.Bez odbioru ''Łofco'' i ''fętkarzu''



#627 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:21

 Tylko że kij odpowiedni bo 25lb który odpowiednio szybko męczy rybę a nie witka która siądzie po rękojeść przy dziewiędziesiątce.

 

 

Nie porównuj kija 12 LB do tego swojego boroneczka.Jeżeli chcesz się równać to weź ten swój chryst i poirównaj do Elitki 25 LB,czyli coś takiego jak Twój boroek nano i wtedy możemy rozmawiać,choć wiem,że owa Elitka zmiarzdżyła by ten wynalazek w każdym możliwym calu mimo iż jest dłuższa.Natomiast jeżeli chodzi o plecionkę to również się nie zgodzę,że niby Twoja Mamoi Takumi bije wszystko na głowę,bo tak nie jest.Akurat posiadam HM8X Forte w wersji 0,14 i w grudniu jak dostałem ostry zaczep to tą plecionką rozgiąłem kotwice w kogucie gamakatsu i pletka nie strzeliła.Nie wiem skąd w Tobie chłopie zrobiło się taki8e negatywne nastawienie do firmy Dragon jak przecież na wędkuje.pl około 1,5 roku temu kłuciłeś się ze wszystkimi,że wędki Dragona są super najlepsze a inne firmy nic nie znaczą.Skąd taka restrykcyjna zmiana?Czy może jesteś taką osobą typu ''chorągiewka na wietrze''?PS.Jeżeli nawinąłbyś jakiekolwiek ryby na młynek-(jak to opisujesz) większe jak 80-90 cm. to zapewniam Cię,że ta Twoja Caldniucha-jak Ty to śmiesznie określasz,rozpadłaby się po takich zaledwie dwóch-trzech ekscysjach.Przestań chłopie udawać wielkiego łowcę tak jak na w....pl.Bo tak na prawdę nim nie jesteś.Bez odbioru ''Łofco'' i ''fętkarzu''

Post oczywście tyczy się do usera @Tomas81



#628 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 20 styczeń 2015 - 00:46

 Tylko że kij odpowiedni bo 25lb który odpowiednio szybko męczy rybę a nie witka która siądzie po rękojeść przy dziewiędziesiątce.

 

 

Nie porównuj kija 12 LB do tego swojego boroneczka.Jeżeli chcesz się równać to weź ten swój chryst i poirównaj do Elitki 25 LB,czyli coś takiego jak Twój boroek nano i wtedy możemy rozmawiać,choć wiem,że owa Elitka zmiarzdżyła by ten wynalazek w każdym możliwym calu mimo iż jest dłuższa.Natomiast jeżeli chodzi o plecionkę to również się nie zgodzę,że niby Twoja Mamoi Takumi bije wszystko na głowę,bo tak nie jest.Akurat posiadam HM8X Forte w wersji 0,14 i w grudniu jak dostałem ostry zaczep to tą plecionką rozgiąłem kotwice w kogucie gamakatsu i pletka nie strzeliła.Nie wiem skąd w Tobie chłopie zrobiło się taki8e negatywne nastawienie do firmy Dragon jak przecież na wędkuje.pl około 1,5 roku temu kłuciłeś się ze wszystkimi,że wędki Dragona są super najlepsze a inne firmy nic nie znaczą.Skąd taka restrykcyjna zmiana?Czy może jesteś taką osobą typu ''chorągiewka na wietrze''?PS.Jeżeli nawinąłbyś jakiekolwiek ryby na młynek-(jak to opisujesz) większe jak 80-90 cm. to zapewniam Cię,że ta Twoja Caldniucha-jak Ty to śmiesznie określasz,rozpadłaby się po takich zaledwie dwóch-trzech ekscysjach.Przestań chłopie udawać wielkiego łowcę tak jak na w....pl.Bo tak na prawdę nim nie jesteś.Bez odbioru ''Łofco'' i ''fętkarzu''

Tomeczku, a tobie się to wszystko nie nudzi? 3 czy 4 bany i dalej tu się pojawiasz? I po ki grzyb mnie się czepiasz? Coś ci zrobiłem? A może się obraziłeś że udowodniłem tobie iż nie znasz się nawet na przelotkach, nie pisząc o wędkach/blankach. Bo ja wiem jak wyglądają KRy a ty...nie bardzo.



#629 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 styczeń 2015 - 00:48

Panowie kupcie sobie masc na bol dupy albo przeniescie na PW.


  • kostom63 i j-23 lubią to

#630 OFFLINE   Siergiej

Siergiej

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Siergiej

Napisano 20 styczeń 2015 - 01:00

Tomeczku, a tobie się to wszystko nie nudzi? 3 czy 4 bany i dalej tu się pojawiasz? I po ki grzyb mnie się czepiasz? Coś ci zrobiłem? A może się obraziłeś że udowodniłem tobie iż nie znasz się nawet na przelotkach, nie pisząc o wędkach/blankach. Bo ja wiem jak wyglądają KRy a ty...nie bardzo.

Tomeczkiem to raczej jesteś Ty!A czy znam się na systemie mątowania przelotek?Cóż myślę,że chyba troszeczkę lepiej jak Ty,lecz nie mam zamiaru z Tobą dyskutować mi wystarczy Twoja wiedza na temat plecionek a o przelotkach lepiej się nie wypowiadaj.CześćPSSkoro powiadasz,że Tomek jestem to ok,nie mam zamiaru Cię z błędu wyprowadzać,a jeżeli chodzi o ''Bany'',to uważaj abyś go sam nie dostał czasem



#631 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 20 styczeń 2015 - 02:09

Jak mątować przelotki? ;)
  • Tomasz eS, Del Toro i Tomas81 lubią to

#632 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 20 styczeń 2015 - 08:06

A czy znam się na systemie mątowania przelotek?Cóż myślę,że chyba troszeczkę lepiej jak Ty

 

Mątowanie przelotek to skąplikowana sprawa, nie na ten dział :D

 

Ale żeby nie tylko OT.. to w pozwolę sobie napisać że jestem ciągle pod wrażeniem ośmiosplotowego varivasa.. a tam gdzie nie potrzebuje tyle finezji i rozmiar nie ma aż takiego znaczenia to biorę czterosplotowego i też dobrze sobie radzi.


Użytkownik shavt edytował ten post 20 styczeń 2015 - 08:20


#633 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 09:48

http://jerkbait.pl/b...album-rodzinny/

http://jerkbait.pl/b...cia-i-ostatnia/

http://jerkbait.pl/b...umu-rodzinnego/

http://jerkbait.pl/b...-29-ever-green/


  • gooral lubi to

#634 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:55

Pożegnaliśmy niniejszym kolejne wcielenie Wilka (@Siergiej tym razem).

 



#635 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 styczeń 2015 - 19:47

Pożegnaliśmy niniejszym kolejne wcielenie Wilka (@Siergiej tym razem).

 

Chłopina lepszy jak feniks, szybko się odradza.Możę by jaką ściepę na psychiatrę zrobić.Może mamy jakiego psychiatrę.Może @Kardi ma jakiego dobrego kolegę psychologa to by gościa podleczył.Tańsza opcja  gajowemu na nabój :) .



#636 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 00:02

Cześć, trochę czasu minęło, kiedy obiecałem opisać moje plecionki po jakimś czasie użytkowania. Niestety choroba mnie rozłożyła i znalazłem trochę czasu. Test na zrywanie przeprowadziłem jak poprzednio, około 2 m plecionki nawinięte z jednej strony na kawałek patyka owinięty szmatką bawełnianą a z drugiej strony łącznik bezwęzłowy, testowany odcinek to ok 1 m, poprzez agrafkę do wagi elektronicznej Jaxon, sprawdzonej na 1kg i 3 kg cukru. Niestety niektórymi z nich nie łowiłem zbyt wiele, ale ... zaczynajmy.
-Dragon HM62 0,14 o wytrzymałości teoretycznie 14,8 kg na teście wytrzymałość 8,5kg tasiemka, wyblakła, postrzępiła się, ale ciągle trzymała te 8kg, niestety robi już za podkład po 5 sezonach jerkowania
-Power pro
1- 0,15 zielona teoretycznie 9kg , test 6kg , okrągła, trzyma kolor i zmierzone 6kg, też już na podkładzie, dystrybucja Polska
2-0,10 żółta teoretycznie 5 kg, test 5,5kg,test po użytkowaniu 4,3kg, płaska, trzyma kolor, nie strzępi się, dystrybucja Polska
3- 20 LBS żółta test 11 kg, po użytkowaniu 9.5kg , okrągła, trzyma kolor, nie strzępi się, dystrybucja USA
-Stren Sonic Braid
1- 0,18 zielona teoretycznie 17,6kg, test 12kg, test po użytkowaniu 8kg, miękka, okrągła, nie strzępi się, dystrybucja Polska
2- 0,30 zielona teoretycznie 44kg, test 18kg, po użytkowaniu(niewiele) 14.5kg, okrągła, miękka, dystrybucja Polska
3- 20LBS biała, test 11,5kg, po użytkowaniu (sporo) 10kg ,okrągła, niezbyt ale miękka, nie strzępi się, dystrybucja USA
-Stren Microfuse
1 - 0,17, biała, teoretycznie 10,2kg, test 6,5kg, po użytkowaniu(niewiele) 6kg, płaska, strzępi się, sztywna, jak nawoskowana
2- 0,25 biała, teoretycznie 17,5kg , test 12kg, oddana do ludzi, zaraz po zakupie, sztywna, nawoskowana
- Daiwa Tournament 8 Braid
1 - 0,12 żółta, teoretycznie 8,9kg, test 4,5kg po użytkowaniu(niewiele) 4,5kg, tasiemka, miękka, śliska
-Power Strike
1 - 7 lbs biała, test 5kg, po użytkowaniu(sporo) 5kg, okrągła, lekko sztywnawa
2 - 20 lbs zielona test 10,5kg nieużywana, sztywnawa, okrągła
3 - 30 lbs biała test 16 kg nieużywana, sztywnawa, okrągła
Sufix 832
1- 0,24 zielona teoretycznie 17,7kg test 12kg, po użytkowaniu 9kg, okrągła, miękka, lekko zmechacona, trzyma kolor
2- 0,28 żółta, teoretycznie 22,8kg test 13,5kg, po użytkowaniu 12,2 kg , okrągła, miękka, trzyma kolor
- Tuff Line
1- XP 0,10, teoretycznie 7kg, test 4,5kg, po użytkowaniu 4,3kg (sporadycznie) , miękka, tssiemka
2- Super Cast, 0,23 żółta, teoretycznie 11kg, test 7kg, po użytkowaniu 6,5kg, gruba, okrągła, sztywna w otulinie, która faktycznie sprawdziła się na kamieniach, w wodzie mało
-Varivas Avani Sea Bass Premium
1- #1 żółta - zielona teoretycznie 16,4lbs test 5kg, po użytkowaniu 3kg miękka, śliska, plaska, nie strzępi się, używana mało
2- #1,2 żółta - zielona, teoretycznie 18,4lbs, test 6,5kg po użytkowaniu (głównie troll), 4,2kg , śliska, płaska, nie strzępi się
- YGK
G-Soul 3x biała #1,5 teoretycznie 25lb, test 7,5, po użyciu (sporo)4,2kg, dość śliska, płaska, nie strzępi się
-Mikado X-Plode 0,14 szara, teoretycznie 15,2kg, test 10kg, po użyciu(troll) 8,5kg, miękka, okrągła, nie strzępi się
-Kamatsu Techron Black
1- 0,08 czarna teoretycznie 6,1kg, test 3kg , nieużywana, brudząca, , sztywnawa, okrągła
2- 0,10 zielona, teoretycznie 7,5kg, test 3,3kg miękka, okrągła, nieużywana
Co do używania to jest sporo plecionek, a czasu na ryby, nie tak dużo,
-sporadycznie to około kilku godzin w wodzie
-rzadko to może ze 20 godz
- sporo to ok 60 godz
- max co która mogła być w wodzie to 100 h
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 06 marzec 2015 - 00:34


#637 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 897 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 02 marzec 2015 - 11:41

Dobry test ! przyda się :)



#638 OFFLINE   Jogas

Jogas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 02 marzec 2015 - 16:53

Panowie zastanawiam się nad plećką na trocie. Coś w granicach 0,16-0,18 . Na uwadze plecionki Stren sonic Braid znam ją dobrze używam od 2 sezonow i przy okazji szukam namiarów na ta plecionke oryginał nie podróbę wcześniej kupowałem ze sklepu aspius.pl. Biorę też pod uwagę P-line, Daiwe Tournament 8x braid i tu również prośba o jakiś namiar na sklep żeby była pewność że nie trafie tak jak koledzy na egzemplarze które rwały się w rękach bo były zleżałe. Może ktoś niedawno kupowal albo da namiary na sprzedawce na allegro. Dużo też słyszałem o nihonto fine braid tania a nie ejst najgorsza wiadomo że bez porownania do strena czy daiwy ale nie żal co jakiś czas ją skracać a w konsekwencji wyrzucic bo koszt 40 zl tyle co dobra żyłka. No i na koniec Daiwa shinobi ktoś machal ta pletką cena dosyć dosyć bo ok 65-75 czy tam 80 zł ale ciekawi mnie czy jak za ta cene jest chociaż średniej klasy. Jak mają koledzy inne propozycje to będe równiez wdzieczny stawiam generalnie na trzymanie mocy przez linke czego strenowi po 2 sezonach nie brakuje. Z góry dziekuje i pozdrawiam



#639 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 marzec 2015 - 17:26

Dorzucę test na łączniku bezwęzłowym a drugi koniec przymocowany do wagi wędkarskiej rozciąganej.

 

Penn international blue:

 

Opis producenta "0,14 13,4kg" w teście 10,5kg

Opis producenta "0,17 19,2kg" w teście 12kg



#640 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 22:39

Cześć, czy ktoś może używa plecionek Sufix
-SPINEX
-MATRIX PRO
?
Dotykowo wydają się niezłe, a cena jest bardzo przystępna




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    sslonio