Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#3161 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 01 październik 2020 - 08:36

No właśnie, taka tu występuje sprzeczność, niby mniejsza gęstość a jednak tonie. Przerobiłem kilka plecionek - wszystkie tonęły. 

Łowię specyficznie bo wypuszczam przynętę na znaczne odległości, a potem mam problem "z wyrwaniem" plecionki z wody. Nie mówiąc o tym, że przynęta idzie głębiej niż bym chciał.

Obecnie używam nowej PowerPro Maxcuarto i na pewno nie jest to linka pływająca... 



#3162 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 październik 2020 - 10:35

No właśnie, taka tu występuje sprzeczność, niby mniejsza gęstość a jednak tonie. Przerobiłem kilka plecionek - wszystkie tonęły. 

Łowię specyficznie bo wypuszczam przynętę na znaczne odległości, a potem mam problem "z wyrwaniem" plecionki z wody. Nie mówiąc o tym, że przynęta idzie głębiej niż bym chciał.

Obecnie używam nowej PowerPro Maxcuarto i na pewno nie jest to linka pływająca... 

 To u Ciebie jest chyba woda rzadsza:) 

Kiedyś nieopatrznie zabrałem kołowrotek z plecionką do odległościówki. Zwyczajnie nie dało się łowić - nie można było w rozsądny sposób, czyli ruchami wędziska ją zatopić.

 

Być może, przyczyna leży w silikonie którym co jakiś czas pryskam plecionkę. CX 80.


Użytkownik eRKa edytował ten post 01 październik 2020 - 10:38


#3163 OFFLINE   mariusz-net

mariusz-net

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaKlucze

Napisano 01 październik 2020 - 10:40

Panowie, a wie ktoś gdzie dostać (w akceptowalnej cenie) plecionkę: Woodstock PowerStrike Spectra 10 i 20 LB? Jest w Corona fishing ale za 177, a z tego co pamiętam to płaciłem koło 100-120. 



#3164 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 01 październik 2020 - 11:57

 To u Ciebie jest chyba woda rzadsza:) 

Kiedyś nieopatrznie zabrałem kołowrotek z plecionką do odległościówki. Zwyczajnie nie dało się łowić - nie można było w rozsądny sposób, czyli ruchami wędziska ją zatopić.

 

Być może, przyczyna leży w silikonie którym co jakiś czas pryskam plecionkę. CX 80.

 

Rzadsza nie rzadsza, konia z rzędem temu co zaprezentuje pływającą plecionkę :) taką przynajmniej po dniu użytkowania (bo nowa ze szpulki faktycznie unosi się na powierzchni przez jakiś czas). Ten sposób z CX80 na pewno poprawia pływalność, ja stosowałem środek do much suchych, ale szybko spływa z linki.  


  • eRKa lubi to

#3165 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 październik 2020 - 12:38

No właśnie, taka tu występuje sprzeczność, niby mniejsza gęstość a jednak tonie. Przerobiłem kilka plecionek - wszystkie tonęły. 

Łowię specyficznie bo wypuszczam przynętę na znaczne odległości, a potem mam problem "z wyrwaniem" plecionki z wody. Nie mówiąc o tym, że przynęta idzie głębiej niż bym chciał.

Obecnie używam nowej PowerPro Maxcuarto i na pewno nie jest to linka pływająca... 

Też tak łowiłem i rzeczywiście ten problem może występować,  ale musisz raczej daleko wypuszczać jeżeli masz problem z wyrwaniem i napięciem linki. Nie wiem czy znajdziesz produkt który nie będzie tego robił. Moim zdaniem przytapia głównie nurt - zawsze robi się większy lub mniejszy balon a prąd napierając na linkę lekko ją zatapia.


  • eRKa i Alexspin lubią to

#3166 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 01 październik 2020 - 18:02

Dokładnie problem z tego wynika. Wypuszczam na 80-100m i nawet gdy nie ma agresywnego prądu plecionka zachowuje się jak linka muchowa inter (mimo, że nadrzucam). Spróbuję z silikonem, ale to pitolenie straszne a i uwalić się można przy tym zdrowo. Nie wiem też jak to wpływa na wodę i ryby, w końcu to chemia. Człowiek posmaruje a potem się dziwi, że brań nie ma :)  



#3167 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1034 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 październik 2020 - 20:36

Na 100m?! No no.... To i łowienie jest już "zdalne!"


  • Alexspin i S.N. lubią to

#3168 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 01 październik 2020 - 21:03

Na 100m?! No no.... To i łowienie jest już "zdalne!"

 

Życie panie, życie... moje ryby mają dobry słuch i wzrok, trzeba z daleka łowić :) 



#3169 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1034 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 październik 2020 - 21:13

Staraj się zza zakrętu może......



#3170 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 październik 2020 - 21:13

A jak się zacina z takich baaardzo dużych odległości ?
  • Alexspin lubi to

#3171 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5161 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 październik 2020 - 21:27

Łowienie ze 100m na wypuszczanego to nierealna bzdura. Myślę, że połowa tego dystansu to już wyczyn. Wiele lat trenowałem technikę na wypuszczanego i zwykle 40m wystarczyło żeby ryby nie miały szans wyczuć, że jestem na brzegu. Ostatecznie porzuciłem tą zabawę bo można to obejść inaczej, niemniej 100m to żart.
  • Alexspin lubi to

#3172 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 02 październik 2020 - 08:11

Staraj się zza zakrętu może......

 

Kurcze, nie pomyślałem, podpowiedziałeś mi fajne rozwiązanie. Może jak będzie ostry i zewnętrzny to plecionki nie będzie przytapiało.

 

@guciolucky

 

Nie wiem Kolego co i jak trenowałeś, może trzeba było zmienić trenera ;) Byłbym ostrożny z tak zdecydowanymi wypowiedziami, to że Ty nie potrafisz lub nie widzisz w tym sensu nie oznacza, że tak faktycznie jest. Wzmianka, że ryby mnie widzą i słyszą to był żart, myślałem że niewiele trzeba wysilać rozum aby to dostrzec. Wiele ładnych ryb wyjąłem i spod nóg i ze 100m. Jak się dba o ostrość haków, linka jest wyprostowana a kij dość sztywny to nie ma z zacięciem najmniejszego problemu. Jedyny ból, to ból nadgarstka po długim holu większej sztuki.


  • eRKa lubi to

#3173 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1034 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 02 październik 2020 - 08:47

W sumie jakby jeszcze podwoić ten dystans to krzywizna ziemi powodowałaby bycie niewidocznym dla ryby....  :ph34r:



#3174 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 02 październik 2020 - 09:07

W sumie jakby jeszcze podwoić ten dystans to krzywizna ziemi powodowałaby bycie niewidocznym dla ryby....  :ph34r:

Nie da rady. Żeby skorzystać z tego triku trzeba by wypuszczać na długie kilometry a nie na setki metrów. Musiałbym kupić kołowrotek z duuuużą szpulą ;).  Nie wiem jak tam u Ciebie się zakrzywia na 200m ale u mnie niewiele :).


Użytkownik rybacz edytował ten post 02 październik 2020 - 09:10

  • kostom63 i pointman lubią to

#3175 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 05 październik 2020 - 10:20

Panowie pytanie, czy ktoś używał bardziej intensywnie plecionki Mikado Dreamline 0,058 ?

Czy to nie jest tasiemka ? Może ktoś polecić jakąś tanią i rozsądną plecionkę do 50-60 zł pod UL. Coś 0,05-0,07. 



#3176 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 październik 2020 - 11:03

W tym zakresie grubości była onegdaj KAMATSU Techron Olive Green, w miarę przyzwoita w sensownej cenie, niestety zniknęła z rynku. Według moich spostrzeżeń i doświadczeń plecionki, nawet te drogie (rzekomo najwyższej klasy) poniżej 0,10mm to z reguły "tasiemki".

O ile mnie pamięć nie myli, to na Forum czytałem gdzieś niezbyt pochlebne opinie o Mikado Dreamline. Zamierzałem ją kupić, ale właśnie po tej opinii odrzuciłem ten pomysł.

Ostatnio z najcieńszych PE 0,3-0,4 przypadła mi do gustu Sunline Siglon.

 

Alex, mityguj się, proszę


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 05 październik 2020 - 12:19


#3177 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 05 październik 2020 - 12:23

Panowie pytanie, czy ktoś używał bardziej intensywnie plecionki Mikado Dreamline 0,058 ?

Czy to nie jest tasiemka ? Może ktoś polecić jakąś tanią i rozsądną plecionkę do 50-60 zł pod UL. Coś 0,05-0,07

hej ja jej uzywam udalo mi sie kupic ja za 60 zl i zlego slowa nie powiem przynety lataja jak wsciekle ale z tym ze troche tasiemka to fakt, mi osobiscie nie przeszkadza za ta kase bym kupil jeszcze raz. Z drugiej strony kolega ma taka 0,15 na mocniejszym zestawie na wisle i strasznie narzeka


  • Alexspin lubi to

#3178 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 05 październik 2020 - 18:01

Po 10 wypadach z wynalazkiem Mikado zostało mi z 10 metrów, pierwsze kilka godzin całkiem ok, potem zaczęły się notoryczne brody, strzelanie na węźle itp. tragedia. Lepiej kupić Ego metal
  • Alexspin lubi to

#3179 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 05 październik 2020 - 20:13

Dzięki za opinie o Dreamline. Wynika z tego, że trzeba iść w stronę szajsu Mikado Nihonto Fine Braid, na metal mi szkoda. Dla mnie 80++ zł to trochę dużo jest, a do loombardu nikt nie oddaje. Bym odkupił za 50 zł z chęcią.


  • Alexspin lubi to

#3180 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 05 październik 2020 - 20:38

Kupno egi metal to oszczędność ;)
  • popper i homax lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych