Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4462 odpowiedzi w tym temacie

#4281 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 lipiec 2023 - 04:31

Żaden modowy termin - ani PE, ani tzw fi nie mają istotnego znaczenia - ino tylko wytrzymałość.. I ciągle Power Strike jest najmocniejszy :)


I najgłośniejszy :D
  • Alexspin lubi to

#4282 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 lipiec 2023 - 06:07

Napisz książkę "Porady kanapowego wędkarza"... :doh:


Sławek ma taką cudowną umiejętność spłycania większości tematów "chłopskim rozumem" a następnie wyciągania na tej podstawie absurdalnie błędnych wniosków. Ale to tylko w tw dni, gdy postanawia pisać tak, żeby czytającg nie mieli wrażenia, że w trakcie lektury jego komentarza dostali wylewu.
  • strary, kacperek993 i Alexspin lubią to

#4283 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 lipiec 2023 - 06:37

Retorycznie - Power Strike nie jest namolnie reklamowany, to niby skąd ma być znany, masowo sławiony, używany.. jako te nowo odkryte PE..  :)   



#4284 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 12 lipiec 2023 - 11:34

Gdzie kupić plecionkę  Shimano Pitbull 12x Pe 1,2. 200m

W necie tylko Aliexpress wyskakują. 

Plecionkę Konger BRAIDER X12 ktoś użytkował, jak wrażenia. 



#4285 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 12 lipiec 2023 - 11:56

Gdzie kupić plecionkę Shimano Pitbull 12x Pe 1,2. 200m
W necie tylko Aliexpress wyskakują.
Plecionkę Konger BRAIDER X12 ktoś użytkował, jak wrażenia.


Zapytaj Mario albo Guzu

#4286 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 12 lipiec 2023 - 15:03

Ok dzięki



#4287 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 12 lipiec 2023 - 17:38

Retorycznie - Power Strike nie jest namolnie reklamowany, to niby skąd ma być znany, masowo sławiony, używany.. jako te nowo odkryte PE..  :)

No teraz to żeś pierdolnal.Myslalem ,ze masz troche wiecej wedkarskiej wiedzy .
  • kostom63, Alexspin i daniel.gajkowski lubią to

#4288 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 lipiec 2023 - 18:08

Akurat w naszym świecie dobry towar nie wymaga namolnej reklamy . To co jest udane samo się obroni.
  • Alexspin lubi to

#4289 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 lipiec 2023 - 19:36

Przez pomad trzy dekady używania plecionek - absolutnie nie mylić z pletkami - najtrwalszą  i najmocniejszą  okazał się Power Strike. drugie miejsce przyznaję staremu Stren'owi, trzecie równie staremu, błękitnemu  Siglon'owi pt Cast Away.. Ten pierwszy, osiem lat na intensywnie używanej kogutówce, tzn najlepszym jaki dotąd wyprodukowano kiju jigowym - StC Tournament 6'6 mhf  :) 

  

PE absolutnie nic nie znaczy, ale brzmi zajebiście. PE nobilituje  :)   



#4290 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 12 lipiec 2023 - 19:54

Sławku, jakieś 10 lat temu twierdziłem dokładnie tak samo jak Ty, ale wynikało to tylko i wyłącznie z ograniczeń moich wędkarskich horyzontów myślowych, które nie pojmowały, jaki wpływ grubość linki ma na prace przynęty i jak to jest ważne np w trollingu albo jak ważne czasem bywa moc rzucić 5 metrów daje na dużej rzece, bo akurat te wredne bolenie znowu żerują na granicy zasięgu rzutowego… Nie próbuje Cię przekonać, bo wiem, ze wiesz najlepiej, ale może chociaż postronnym lampka się zaświeci i zwrócą uwagę na inny aspekt linki niż tylko wytrzymałość.

Ale tak ma tu wielu. Na sandacza 1,5 minimum. Jak pisałem że większość ryb wyciągam na 0,5 to od razu komentarze o przebudzeniu albo 0,5 ale mm. A tak schodząc do nawet tylko 1,0 to tę plecionkę co ostatnio testowałem ygk na fascie z przynętą typu 13-15g zasięg jest spokojnie 50m. Opad, praca … bez komentarza. 
A kiedyś sie łowiło na żyłki 0,30 mm i miały wytrzymałość jak były swierze moze z 2,5kg i nikt nie narzekał. 
Teraz bez 10kg wytrzymałości do brzegu nie podchodź, a potem i tak kilowe przecinki to max z osiągnięć.


  • strary, Alexspin i Andżej lubią to

#4291 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 lipiec 2023 - 20:29

W przypadku plecionek kuleje wytrzymałość na otarcia a ta jest słaba w porównaniu do żyłek. Nie chodzi tylko o moc na węzłach.
  • Alexspin lubi to

#4292 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 lipiec 2023 - 06:33

Dobrych rzeczy nie trzeba reklamować, wciskać ładnie opakowanych w obietnice bez pokrycia. Np jednorazówka idealna pod sandacza.. :)

 

W poprzednią niedzielę miałem szczęście złowić tzw metrówkę - bo radzę sobie dość dobrze nawet na wyrybionym zalewie, czego w żaden sposób nie mogę powiedzieć o tłumach wyznawców polskiej szkoły spinningu - co się wykłada -  jeńców opadu, ultralightyzmu, teoretyków i miłośników optymalizacji ceny do jakości, echosondyzmu und giepeesizmu, oraz nieustannego pływania w ślizgu..

Szczupak miał wielką wolę walki i niekiepską fantazję, skakał wielokrotnie, nurkował pod zielem, wyrywał z rąk. Ośmioletnia plecionka o właściwej mocy dała jak zwykle radę.. :)    



#4293 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 13 lipiec 2023 - 09:58

Kingdom Mx8 Micro Fly 0.2 - łowie na nią od początku sezonu, jak dla mnie na duży plus. Plecionka za grosze a nieźle lata, cichutka, trzyma na węźle.

Test bojowy przeszła na leśnym jeziorku, trudne warunki a świetnie poradziła sobie z walecznymi pstrągami tęczowymi ( i to takie 44-47 cm), z przyłowem szczupaka 60 cm też nie miała problemów


  • kostom63 i md30 lubią to

#4294 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 lipiec 2023 - 13:37

Testował ktoś może Westina W10?

#4295 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 18 lipiec 2023 - 21:20

Witam. Czy używał ktoś z Was plecionkę Robinson Phantom Prime X8 ?
Opinie o niej mile widziane.

#4296 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 22 lipiec 2023 - 08:56

Po kilku wypadach potwierdzam fajność YGK X-Braid Upgrade Pentagram X8 PE 1,0. Mocna, cicha dalekosiężna i u mnie jakoś nadmiernie nie traci koloru. W czym Ty ją Zorro moczysz? ;) 

Przy okazji zdjęcie zrobione z innego powodu ale widać na nim i przekrój przynęt i po prawej wędkę do 45g z linką 1,2, przynęty jak dla mnie duże 30-50g, druga to moja sandaczówka do 20g z tym ygk 1,0 (ze względu na zaczepy głównie w postaci pni i gałęzi i obecność sumów, bo inaczej by było 0,8) a lajcik z 0,5 oczywiście nieobecny bo w ręku, bo najwiecej łowi. I na rybie, oprócz wiosennych, beprzyponowych odcinek szczupakowych, nie pamietam, żebym jakąś rybę urwał.

I tu kończę przekonywanie do cieńszych plecionek bo w sumie im grubiej łowią inni tym wiecej zostaje dla nas cieniasów.  :D 
e594795eb2031a33med.jpg

Wczoraj drugi po wypadzie ze Strarym wypad bez ryby. Lipa u wszystkich. U mnie był jeden sandacz, ale nie wciąłem i jak mu puścił szczękościsk poszedł do siebie. I na co? Oczywiście  w dołku 6m na wiosennego 2 calowego keitecha na 2g główce na lajcie. Poza tym cisza, nawet okoni zero.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 22 lipiec 2023 - 08:59

  • strary, Alexspin i Andżej lubią to

#4297 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 lipiec 2023 - 20:44

Na dwóch dużych literach można się w sieci wybudować. PE .. i wszystko jasne  :D

 

Tu moja skromna, obertrollowska osoba zwraca uwagę wyznawcom bezwzględnej cienizacji, na ważną acz stale pomijalną zaletę grubszej linki - można pięknie animować na jej "balonie" zawieszone przeróżne wabiki. Koguta na ten przykład.. Co jest kluczowe dla fundamentalnej maniery polskiej szkoly spinningu, czyli jak to ujął klasyk z WŚ - jigowania w technice opadu..   



#4298 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 lipiec 2023 - 21:20

Jako jedyni w Europie testujemy nowa plecionkę od Seaguar . Dostępna będzie w przyszłym sezonie.

SAhK4Vm.jpg

Ql6BCez.jpg

uOl99VX.jpg
  • gulf lubi to

#4299 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 27 lipiec 2023 - 15:44

Co jest kluczowe dla fundamentalnej maniery polskiej szkoly spinningu, czyli jak to ujął klasyk z WŚ - jigowania w technice opadu..


Te mądrości od WŚ są już dawno passé. Tak jak od dawna obserwuje mistrza toruńskiego co to nawet w bajorze 0,5 m wody łowi w jedynym słusznym stylu , nawet po przesiadce z Twin Powera 11 na sprzęt SG niewiele zmienił metody... hehe

#4300 OFFLINE   NasirKhan

NasirKhan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 28 lipiec 2023 - 17:10

Cześć wszystkim.
Szukam plecionki 8splotowej z zaznaczona odlegloscią ale nie chodzi mi klasyczny multicolor, lub zaznaczenie co 1m. Czy znacie takie plecionki które są zaznaczone jakimś markerem np. 10-15cm co 10m, 20m albo 30m. Lub może zmieniają kolor co 20 lub 30m. Chodzi mi o to aby można było zmierzyć odległość linki a przy tym linka nie będzie mocno tęczowa.

Użytkownik NasirKhan edytował ten post 28 lipiec 2023 - 17:12