Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Maszynka do kręcenia drutów"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 październik 2012 - 10:41

Swego czasu ktoś linkował filmik z amerykanska zabawką do krecenia / skrecania oczek w obrtowokach i spinnerbaitach. Gdyby ktoś miał gdzieś to zapisane prosze o linka. Film był na YT wiec moze uda sie w miarę szybko odszukac - mi nie przychodzi do glowy jak go odnalezc...

#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 październik 2012 - 10:57

Taka


#3 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 29 październik 2012 - 11:11

Nieco inna maszynka LINK

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 październik 2012 - 11:12

o cos takiego wlasnie. tylko byl filmik promo chyba firmy ktora ma w ofercie takie zabawki na sprzedaz... chodzi mi wlasnie o tamten film...

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 październik 2012 - 11:13

wlasnie chodzilo mi o ten ktory podlinkował Zwierzak - Dzięki :)

#6 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 29 październik 2012 - 11:55

Twistech Wire Former
Dołączona grafika
do kupienia w usa za about 60$ + przesyłka.

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 październik 2012 - 12:40

wlasnie o coś takiego chodzi :)

dzieki wielkie :)

#8 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 29 październik 2012 - 17:28

Ktos planuje kupić taka ;> ?? Chyba bym się pisał na coś takiego :P

#9 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 29 październik 2012 - 20:06

heh ciekawe ustrojstwo....

@Mifek: zamawiasz coś takiego ????

#10 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 październik 2012 - 22:12

Przecież to godzinka roboty, a tu 60$
Zrobiłem taką do skręcania drutów do woblerów.

#11 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 29 październik 2012 - 23:10

Przecież to godzinka roboty, a tu 60$
Zrobiłem taką do skręcania drutów do woblerów.


Zaprezentuj instrukcje jak zrobic :)

#12 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 październik 2012 - 23:19

Jasne, poszukam rysunków.
Maszynkę pożyczyłem kumplowi i za jakieś 2-3 tygodnie będę maił to wrzucę zdjęcia.
Jeszcze będzie przerabiana pod szlifierkę którą też właśnie kombinuję (taki kombajn, frezuje, wierci, szlifuje pasami bezkońcowymi), ale nie wiem czy silnik nowy znajdę, bo ten od frani drogo wychodzi z regulacją obrotów, no i nie wiem czy mu zapały (mocy) wystarczy przy drucie 0,8mm, a kombinować z przekładniami mi się już nie chcę. Jak skończę to też rysunki i zdjęcia wrzucę.
  • grochol lubi to

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 październik 2012 - 08:57

no wlasnie ja nie - nie po drodze mi jest do robienia przynet... Ale dobrych kolegow trzeba wspomagac bo potrafia się czasem odwdzięczyc :D

#14 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 październik 2012 - 09:23

Krzychun, jeśli chcesz frezować, szlifować, wiercić itp w drewnie dosyć fajnie to potrzebujesz około 0,5 lub 0,7kw, silnik od frani ma około 0,18kw. Nie wiem ile chcesz na to przeznaczyć, aczkolwiek polecałbym Tobie takie rozwiązanie używana chińska szlifierka prosta + dimmer. Za chinola zapłacisz około 120zł i za dimmera około 30zł.

Temat ciekawy kiedyś nawet zacząłem kompletować materiały aby zrobić wyginarkę do stelaży woblerów, pewnie na zimę wrócę do tematu. Jak znajdę projekt to pokażę, cena zrobienia takiej maszynki nie powinna przekroczyć 30zł.

#15 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 październik 2012 - 14:50

Krzychun, jeśli chcesz frezować, szlifować, wiercić itp w drewnie dosyć fajnie to potrzebujesz około 0,5 lub 0,7kw, silnik od frani ma około 0,18kw. Nie wiem ile chcesz na to przeznaczyć, aczkolwiek polecałbym Tobie takie rozwiązanie używana chińska szlifierka prosta + dimmer. Za chinola zapłacisz około 120zł i za dimmera około 30zł.

Temat ciekawy kiedyś nawet zacząłem kompletować materiały aby zrobić wyginarkę do stelaży woblerów, pewnie na zimę wrócę do tematu. Jak znajdę projekt to pokażę, cena zrobienia takiej maszynki nie powinna przekroczyć 30zł.


Z doświadczenia wiem, że moc "franiowego" wystarczy. Problem jest z obrotami (1300). Mam teraz silnik od pralki automatycznej (około 11tys) i same plus (poza hałasem, który dla mnie jest priorytetem). Dal potomnych - sterowanie obrotami "franiowego" to falownik - koszt spory.

W celach wyjaśnienie. Te określenia typu frezarka to na wyrost trochę, bo mocowanie to palce, posuw - też palce, ale na skleconym do testów urządzeniu działało bardzo ładnie (ograniczyć tylko zakres posuwu i głębokości i leci jak ta lala). Stół na śrubie trapezowej o skoku 2... dużo, ale przy dużej średnicy korby da się precyzyjnie ustawić.
Bardzo dużo problemów z konstrukcją maszyny i ustawieniami odpada, jeżeli za materiał do obróbki służy kształtka z lipy (takie coś co sprzedaje @Tomy). Ustawia się wtedy tylko wysokość stołu na połowę wysokości kształtki i można robić wszystko (wiercić, frezować, nacinać pod ster).

Koszt całości nie jest wielki. Mi wyjdzie do 70zł (cięcie wodą detali pod szlifierkę, parę łożysk, popsuta drukarka laserowa - rolki do szlifierki) no i dla niektórych może być problem z dostępności pasów bezkońcowych 6x520 i 12x520 o gradacji >240 (koszt za sztukę 4 zł). Są łatwo dostępne szersze, ale trudno nimi dokładnie kształtować.

Chińskie pseudo dremmelki dla mnie odpadaj, wyją niemiłosiernie. Generalnie zamiast Dremmela lepie kupić Proxxona. Cichszy i lepszy osprzęt. Szlifierki proste z mocowaniem 6mm są ok, ale hałas nie do wytrzymania.

Użytkownik krzychun edytował ten post 30 październik 2012 - 16:11


#16 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 30 październik 2012 - 14:57

Używam tylko proxxona potwierdzam klasa sprzet mam wyrzynarke stołowa , dwie multiszlifierki , i pile tarczowa :)

#17 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 październik 2012 - 15:30

Oj tak sprzęt proxxona jest super :)

Krzychun sterowanie obrotami przez zmianę częstotliwości faktycznie trochę kosztuję może po prostu wykorzystać dimmer do 5A albo mniejszy. Jeśli chcesz mogę Ci załatwić tanio falownik lenze 0.3kw na 1f.

#18 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 październik 2012 - 16:09

Oj tak sprzęt proxxona jest super :)

Krzychun sterowanie obrotami przez zmianę częstotliwości faktycznie trochę kosztuję może po prostu wykorzystać dimmer do 5A albo mniejszy. Jeśli chcesz mogę Ci załatwić tanio falownik lenze 0.3kw na 1f.


Właśnie ze względu na skręcanie oczek raczej wyjdę z "franiowego", bo:
- drogi falownik
- ograniczając obroty do kilku na sekundę silniczek ten nie da rady ukręcić drutu 0,8mm.

Ja to kiepski jestem z elektryki, więc możesz mi wyjaśnić czy ten dimmer (chodzi np. o ściemniacz do ledów) da się podpiąć to franiowego? Są dimmer na 230V, bo te co na szybko znalazłem są do 12V?
Jutro może będę wymieniał łożyska w drugim silniku i zobaczę jak z hałasem. Będzie akceptowalny to z nim zostanę, bo póki co łożyska wyją bardzo.

A tak przy okazji, to czym więcej myślę nad podpięciem silnika do tej skręcarki, tym chętniej widzę tam napęd ręczny : ) 10 kółek ręką i oczko jest.

Użytkownik krzychun edytował ten post 30 październik 2012 - 16:32


#19 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 październik 2012 - 16:25

Dimmer m.in jest stosowany jako ściemniacz do ledów aczkolwiek są sterowniki do 220v

http://allegro.pl/re...2693677750.html

tez tak mi się wydaje że to trochę mija się z celem użycia silnika do skręcania kółek ale do kombajnu szlifiersko frezarskiego why not :)

Tak sobie właśnie pomyślałem żeby można wykorzystać silnik krokowy plus prosty sterownik. Silnik krokowy można zaprogramować krokami, aby zrobił 8 obrotów, tylko to już robi się automatyka. Najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak wspomniałeś rąsia i korbka

#20 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 październik 2012 - 16:42

Dimmer m.in jest stosowany jako ściemniacz do ledów aczkolwiek są sterowniki do 220v

http://allegro.pl/re...2693677750.html

tez tak mi się wydaje że to trochę mija się z celem użycia silnika do skręcania kółek ale do kombajnu szlifiersko frezarskiego why not :)

Tak sobie właśnie pomyślałem żeby można wykorzystać silnik krokowy plus prosty sterownik. Silnik krokowy można zaprogramować krokami, aby zrobił 8 obrotów, tylko to już robi się automatyka. Najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak wspomniałeś rąsia i korbka


"Mój" zakładowy mechanik i mentor elektryczny twierdzi, że takim regulatorem do frani nie podejdę, bo rozruch potrzebny, bo śrmato i dupando. Ten będzie ok do silników z obecnych pralek (komutatorowych).

Użytkownik krzychun edytował ten post 30 październik 2012 - 16:45