Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciekawy przyłów - Odra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 28 maj 2007 - 08:47

Odra jest coraz ciekawsza , i coraz wiecej gatunków sie pojawia ...

Zdjęcie umieszczone tylko jako ciekawostka w celach poznawczych , osoby wrażliwe prosze o nieoglądanie :D



Załączone pliki

  • Załączony plik  adam1.jpg   94,22 KB   870 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 28 maj 2007 - 08:54

bardzo ladna certa w szatach godowych :D

#3 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 28 maj 2007 - 12:01

Mój Tata widział kiedyś nad Odrą jak wędkarz łowiący na grunt złapał potokowca :mellow: Dobra kilówka. Przynęta - czerwone robaki.

#4 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 maj 2007 - 16:54

Bardzo ladna rybcia :)Taką żadkość fajnie się ogląda na zdjęciu :D,a i zdjęcie godne uwagi :D

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 maj 2007 - 18:54

Fajne, unikalne zdjęcie! Ładna ryba.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 28 maj 2007 - 20:30

Slicznie, wreszcie widzę jak wygląda certa. :D Co prawda złowiłem kiedyś jedną (prawdopodobnie) ale doszliśmy do tego że to była certa po dłuższych rozważaniach i dochodzeniu. Oczywiście nie muszę nadmieniać że była wielkości, w najlepszym razie, głowy tej co na zdjęciu.

#7 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2007 - 21:38

Dajcie spokój, zdjęcia ryb wyciągniętych w okresie ochronnym nie są fajne.




#8 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 28 maj 2007 - 22:10

Piękan ryba tomku w uważam że warto zobaczyć. Zrobiłeś mi wielką
przyjemność :D. Zwłaszcza że certa takich rozmiarów to już coś.
Super zdjęcie więcej takich ryb pozdrawiam. Oczywiście wydaje mi się że nikt nie watpi że raba w dobrej kondycji pływa dalej.

#9 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2007 - 22:25

Piekna ryba , piekna fotka no i Tropiciel Sladow powrocil ....Tomku rob swoje :D B)

#10 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2007 - 22:59

Z miesiąc temu na łamach WCWI przetoczyła się ciekawa dyskusja nt. fotografowania ryb w okresie ochronnym. Warto przeczytać i odpowiedzieć sobie na pytania gdzie wg. nas leży granica między działaniami etycznymi i nieetycznymi, i co oznacza słowo 'niezwłocznie' określające czas wypuszczenia ryby złowionej w okresie ochronnym.
Chyba każdy z fotografujących łowione przez siebie ryby, robił koszmarki na tle piachu, kamieni czy trawy. Działo się to do czasu, aż ktoś zwrócił uwagę, że nie służy to wypuszczanym rybom (starty śluz czy łuska), no i nie wygląda zbyt estetycznie. W takich sytuacjach warto więc zwrócić fotografującemu uwagę. Warto także zwrócić uwagę, że foto sandała zdjętego z gniazda podczas tarła jest kiepskim pomysłem (nawet jeśli ktoś wtedy miał pierwszy raz w życiu okazję zobaczyć tą rybkę). To samo tyczy się ryb niewymiarowych (a to nie jest takie oczywiste gdy przegląda się galerie w portalach...).
To, że ktoś nie lansuje się w sieci z każdą złowioną przez siebie rybą, nie oznacza, że tych ryb nie łowi.




#11 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2007 - 23:04

Zewu :D...Tomek nie piaskuje ryb , czesto zdiecia robione sa w wodzie lub nad lustrem ...wiem ze On o te sprawy bardzo dba :D

#12 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2007 - 00:09

Panowie,

Tomek w odpowiedzi na mój post użył słowa 'niektórzy'. Odpowiedziałem w tej samej konwencji, ogólnie, o 'niektórych'. Nie rozumiem więc absurdalnego spostrzeżenia, że Tomek nie piaskuje ryb. Prawdopodobnie także nie fotografuje niewymiarowych ryb (co widzi się czasem niestety w niektórych galeriach), ale takiego zarzutu nie można chyba wyczytać nawet między napisanymi przeze mnie zdaniami...

Tomek,

Daruj sobie te cienkie złośliwości. Chyba za bardzo przyzwyczaiłeś się do poklasku i Ci nerwy puszczają. Jedne foty wychodzą lepiej, inne gorzej, a niektórych w ogóle nie warto robić. IMHO nie warto właśnie robić zdjęć rybom w okresie ochronnym. Warto natomiast o tym pogadać i pospierać się, bez agresji i fochów.
Poza tym niepotrzebnie wziąłeś wszystkio do siebie, bo tak jak napisałem na początku, wystukałem kilka uwag natury ogólnej (kilka szpileczek ad personam też się oczywiście znalazło <_< ale bez przesady).



#13 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 maj 2007 - 01:20

@tomek_w

Świetne zdjęcie, piękna ryba. Tylko nie rozumiem skąd tyle negatywnych emocji w tym wątku :wacko:

Dajcie spokój, zdjęcia ryb wyciągniętych w okresie ochronnym nie są fajne.


@zewu

Myślę, że przesadzasz. To, że rybom, ba, całej przyrodzie, jesteśmy winni szacunek uznaję za oczywiste. Nie myślę nawet, żeby Ciebie przekonać do moich racji – szkoda naszego czasu, bo każdy z nas ma swój system etyczny, każdy chce jak najlepiej – staram się w to wierzyć. Dopóki tak jest, nie warto robić polowania na czarownice. Inaczej wszyscy zapędzimy się w kozi róg – bo koniec końców, próżne to nasze hobby po trosze...

#14 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5793 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 maj 2007 - 06:19

Okres ochronny dla danego gatunku jest po to żeby ryba w spokoju mogła się wytrzeć. Jeśli widać że ryba jest wypchana ikrą, ma wysypkę tarłowa itp.rzeczywiście powinno się ją wypuścić jak najszybciej, po co przedłużać jej stres. Co innego gdy widać że ryba jest już wytarta(z tego co widzę tak jest w przypadku tej certy), myślę że robienie wtedy zdjęć raczej jej nie zaszkodzi. Robiłem kiedyś zdjęcie tarłowego klenia(który nie ma przecież ochrony), w pewnym momencie ryba nie wytrzymała napięcia i puściła setki jajeczek. Może gdybym wypuścił go wcześniej to by do tego nie doszło.
Wszystko jest kwestią zdrowego rozsądku.


#15 OFFLINE   Stachu

Stachu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów

Napisano 29 maj 2007 - 07:26

[quote]
Dajcie spokój, zdjęcia ryb wyciągniętych w okresie ochronnym nie są fajne.
[/quote]

@zewu

Myślę, że przesadzasz. To, że rybom, ba, całej przyrodzie, jesteśmy winni szacunek uznaję za oczywiste. Nie myślę nawet, żeby Ciebie przekonać do moich racji – szkoda naszego czasu, bo każdy z nas ma swój system etyczny, każdy chce jak najlepiej – staram się w to wierzyć.
[/quote]

@arhuku

każdy ma swój własny system etyczny... - innymi słowy: jajeczko częściowo nieświeże..??? Chyba nie można być np. trochę złodziejem..?
Ja w kwestii robienia sobie zdjęć z rybami w czasie okresu ochronnego (podobnie z niewymiarkami) - popieram zdecydowanie @Zewu!
Gwoli ścisłości - nie czepiam się tutaj nikogo!!! Po prostu, uważam, że na przyszłość lepiej nie zamieszczać takich fotek, ot i wszystko w tym temacie...
Pozdrawiam,


#16 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 29 maj 2007 - 08:03

Dyskusja doprawdy ciekawa... Jak to w internecie.
@Tomek: ładniutka ta certa. Bardzo rzadko widzę te ryby i cieszy mnie, że pojawiły się w Odrze.
@ZewuPrzepraszam za kolejną cienką złośliwość, ale nie mogę się powstrzymać: tak sobie pomyślałem, że najpierw trzeba nauczyć się odróżniać poszczególne ryby - np. jazia od klenia (wiem, że nie jesteś w tym mocny), a dopiero później kreślić słowa o etyce. Bo jeśli nawet najetyczniejszy wędkarz pomyli gatunki, to będzie lipa.
Pozdrawiam, Jacek

#17 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 29 maj 2007 - 08:09

Dziwi mnie wasza dyskusja....
Poza tym nigdzie nie znalazłem daty zrobienia zdjęcia. W samym zdjęciu EXIF również jest pusty - tak więc na dobrą sprawę mogło być zrobione w zeszłym roku albo jeszcze dawniej. Do tych co tak protestują - czyli Waszym zdaniem to zdjęcie można by zamieścić miesiąc i 4-ry dni później i wtedy już wszystko było by w pyteczke?

#18 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 29 maj 2007 - 08:16

Ja zamieściłem zdjęcie w jednym z tysiąca portali wędkarskich , w jednym z tysięcy wątków na tym portalu ... Przypomnijcie sobie zdjęcie Demi Moore w Vanity Fair to było coś , i Ona też była w okresie ochronnym...

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 maj 2007 - 08:16

Cześć,
Panowie przepraszam ale ja czegoś nie rozumiem. Zewu, kolego mój drogi, Tomka troszkę znam i wydaje mi się, że to osoba, która dla dobra ryb zrobiła więcej niż nie jeden z nas. Tomek na swoich zdjęciach pokazuje właśnie jak troszczyć się o ryby, nawet w tarle. opisał to nawet z wielką starannością na stronie głównej - jak nie robić zdjęć opiaszczonych ryb na tle stringów teściowej. Troszkę zniesmaczył mnie ten atak. Rozumiem, że można mieć inne zdanie na temat publikacji tej fotografii w internecie (znajdą się pewnie inni, którzy też będą chcieli zrobić fotkę ryby na godach) ale ja osobiście jestem wdzięczny Tomkowi za umieszczenie fotografii - pierwszy raz widzę certę w szacie godowej na dobrym zdjęciu, w rękach osoby, która nie skrzywdziła by nawet mrówki. Dziękuję za zdjęcie i proszę nie róbmy z tego afery.

pozdrawiam
Remek



#20 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2007 - 09:14

Olaboga.
Nie będę się przyłączał do entuzjastycznych opinii nt. zdjęć przedstawiających sandacze złowione w końcówce maja czy sumy trafione w czerwcu (tak Jaculek, powinienem sobie poradzić z rozróżnieniem tych gatunków), a jeśli wyrażę swe wątpliwości, wolałbym nie czytać pod swoim adresem zarzutów, że nie mam racji, bo nie bywam codziennie nad wodą, doprawionych dodatkowo dużą dawką agresji i cienkiego sarkazmu.
Dlatego właśnie odsyłam do wątku na 'konkurencyjnym' portalu. Sporo tam było merytorycznych argumentów, a mniej... klaki.

EOT?







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych