Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

tani blank z aliexpress...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 25 lipiec 2024 - 08:13

Po prostu przydaje się zdrowy rozsądek, fanatyzm nawet sprzętowy w swoim hobby nie zawsze jest najlepszym doradcą.
  • psd27 i Rebel64 lubią to

#22 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 lipiec 2024 - 08:31

Wiadomo nie od dziś, a nawet rewolucyjny klasyk ujął owo zagadnienie bardzo zwięźle - że to byt kształtuje świadomość. No nie wszystkich, oczywiście :) U części jest na odwrót..
Za poprzedniej komuny powszechnie chodziło motto wywiedzione z bardzo podobnych pobudek, ludowy hit wynikający z nieprawdopodobnej konsumpcyjnej prostoty - wino patykiem pisane, było dobre i tanie :)
Podobieństwo i wszelkie konotacje wydają się być nieuniknione :)


Urodziłem się w 1981, więc niewiele o komunie wiem, ale chyba z tym winem chodziło o to, że innego nie było w tamtych czasach i to był jedyny powód, dla którego ono dobre było.
Co do sprzętu z Ali, to jak się przyjrzeć, jest to często sprzęt bardzo podobnej jakości, jak ten sprzedawany za dużo większą kasę z naklejką jakiejś „renomowanej” firmy wędkarskiej. Zatem nie zgadzam się Sławku, że on jest „dobry, bo tani”.

#23 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2982 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 25 lipiec 2024 - 09:07

Za wiele tych carbonowych elementów z ali nie montowałem, ale wszystkie, które do tej pory miałem były jakościowo bardzo dobrze wykonane. Zresztą co najmniej dwie rodzime pracownie wiem, że na nich lecą, a na pewno znacznie więcej, ale przecież się nie przyznają do tego, skoro przebitkę cenową mają odpowiednią ;)

Możesz popatrzeć jeszcze co ProBomesh ma, ale w większości wszyscy sprzedawcy mają te same produkty tylko różnie obfotografowane.

Kilkanaście wędek zrobiłem na tych uchwytach https://pl.aliexpres...3116208868.html bardzo dobra powtarzalna jakość. Niedawno wrzucili jeszcze kopie tych najnowszych carbonowych uchwytów Fuji i kupujący w komentarzach też piszą, że bardzo dobra jakość, ale nie są identyczne z oryginałem.


  • psd27 i drChlubicz lubią to

#24 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 651 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 25 lipiec 2024 - 09:24

Nareszcie jakiś rzeczowy wpis. Kamil nie ukrywam że na Twoją opinię szczególnie liczyłem, także dzięki :good:

Pro Bomesh też oczywiście oglądałem, akurat ich link się nie załapał, ale mają dużo interesujących rzeczy.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 25 lipiec 2024 - 09:58

  • psd27 lubi to

#25 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2982 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 25 lipiec 2024 - 09:50

Tak w ogóle to porównując do rodzimej carbonowej produkcji, czyli Delfinów to nie słyszałem, żeby ktoś się czepiał 'ogólnego wykończenia', a ich też kilkanaście już miałem okazję montować i praktycznie w każdym bym się jakiegoś detalu doczepił, ale to rozumiem bo to w końcu rzemieślnicza, ręczna robota. No to w przypadku tych produktów z ali nawet nie ma szans się czegokolwiek dopatrzeć. Bardziej już psioczyłem na węglowe ALPSy Rapid, że mogli się trochę bardziej postarać.


  • drzejko i drChlubicz lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych