Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij pod woblery - wasze rekomendacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TomaszSz

TomaszSz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 listopad 2023 - 07:51

Szanowni Jerkbait’owcy, potrzebuję Waszych rekomendacji – szukam kija pod niewielkie woblery od 3 do 7 cm, z wagą do 10gr, o długości pomiędzy 240 a 260. Łowię na niewielkiej rzece, przede wszystkim bolenie, klenie, średniej wielkości szczupaki. Od kilku już sezonów korzystam z DAM Microflex 2,30 z cw. 3-15 i to jest kij jak dla mnie prawie idealny, ale niestety brakuje mu trochę długości. Czy możecie polecić coś z seryjnej produkcji pod takie łowienie?



#2 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 06 listopad 2023 - 08:50

Konger World Champion II Impulse 270 cm 5-18 gr.



#3 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 listopad 2023 - 10:11

Wędka Dragon Cxt Microspecial Ms-X Spinn. 2.44m 3-18g (wedkarz.pro)

 

Będziesz zadowolony :)



#4 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6251 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 06 listopad 2023 - 10:37

Siema, mam tego Kongera, którego zasugerował Jacek, tyle, że 1 serię (tą zieloną "legendarną") chcę go sprzedać po taniości (150zł), a nie chce mi się robić wysyłki, wątku na giełdzie itp. Jakbyś chciał pomacać ten spinning to zapraszam do pracowni (widzę, że obaj urzędujemy w Warszawie). Bez zobowiązań, nie spodoba Ci się, to będzie dalej leżał. Mam też dwa beastmastery, do 21g (2.4 i 2.7), też warto je pomacać, choć tych nie chcę sprzedawać. W razie czego zapraszam.
  • Okonhel lubi to

#5 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 11 listopad 2023 - 10:11

Wędka Dragon Cxt Microspecial Ms-X Spinn. 2.44m 3-18g (wedkarz.pro)
 
Będziesz zadowolony :)


Potwierdzam, ten kij jest doskonały do takich przynęt. Długość jest bardzo ok, a przy tym sama wedka jest leciutka, więc świetnie zgrywa się(przynajmniej u mnie) z kołowrotkami rozmiaru 2000, 2500, c2000.

#6 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 11 listopad 2023 - 10:22

Jeszcze ap ropo Dragona, to moj kolega w bardzo podobnych z tego co widzę warunkach i na te same ryby używa wędki od Dragona z serii Millenium, model FL PerchSpinn. Z nazwy może i okoniowy, ale zdecydowanie daje sobie radę w przypadku kleni, boleni i szczupaków. Miał go nawet na pstrągach.

Ma taki model:

https://www.skleprek...1323848742.html

Użytkownik SilverN edytował ten post 11 listopad 2023 - 10:23


#7 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 11 listopad 2023 - 19:25

Jeśli coś z Dragona to polecam prześledzić ten dział i kilka zakładek => https://www.fors.com...tu-wedkarskiego

#8 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 11 listopad 2023 - 20:52

Robinson Toshido Pro Light Spin 2,45m.



#9 OFFLINE   peter766

peter766

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 listopad 2023 - 12:05

hej! polecam sprawdzić shimano alivio dx spin 240 - 260, mega fajny kij do woblerków 3-7cm ma wagę do 10gr, więc idealnie pasuje do Twojego stylu łowienia. jak dla mnie, to super alternatywa dla DAM Microflex! możesz go znaleźć w sklepach w dobrej cenie. powodzenia na rzece, mam nadzieję, że złowisz dużo ryb! Warto też zerknąć na Mitchell Tanager 240 - 260, świetny wybór dla fanów małych woblerków! Ten kij ma fajną długość, a jego zakres wagowy idealnie pasuje do tego, co opisałeś. Osobiście, kiedyś go używałem i byłem zadowolony! Inną opcją do rozważenia jest Abu Garcia Vengeance 240 - 260, solidny kij z dobrym balansem. Niezawodny sprzęt, który spisuje się świetnie na rzece. Jeśli lubisz coś odrobinę lżejszego, to Black Cat Buster Jerk 240 - 260 może być strzałem w dziesiątkę! Wyważony kij, który świetnie radzi sobie z niewielkimi woblerkami. Mam nadzieję, że znajdziesz idealny kij na swoje łowienie!