Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Steez stz 671 mhfba wędzisko castingowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:00

To jest mala czesc kolekcji ktora teraz posiadam...

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   76,43 KB   221 Ilość pobrań


#22 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:02

Megabass aaron martens f3-610dgs
  • Meme lubi to

#23 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:18

Nie moge dodac wiecej zdjec ... Nie wazne .... Powodzenia w testowaniu zycze koledze I sluze pomoca jesli tylko moge....

#24 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:25

Jakos sie udalo ... To jest Megabass aaron martens ....jesli chodzi o metody polowu takie jak koguty czy przynety typu bottom contact to bardzo polecam eventualnie Megabass big taper albo gloomis nrx.... Mysle ze te wedziska sa wystarczajaco czule do podanych metod ... Powodzenia

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   142,76 KB   161 Ilość pobrań


#25 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 grudzień 2012 - 14:51

Ładna kolekcja, gratuluję. ;)

#26 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 13 grudzień 2012 - 20:34

Ciekaw jestem czy Paweł - @kardi, nabył kijaszek?



Używany,dość tani,w idealnym stanie,....kupiony więc właśnie od wiarygodnego kolegi :)

#27 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 09:58

Greg,

Czy ja tam widze Elseil czy to inny model z tej seri? Jaki jest realny max c/w?

Kolekcja piekna, wlaczajac zapewne Diablo bez sb. Cieszy mnie, ze sie tu pokazales :)

Bujo

#28 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:30

Wracając do tematu Steez to fajne kijaszki ale omotki to totalne babole.W morethanach branzino trochę lepiej im poszło ale też nie jest to kosmos.Coś o korkach w kijach Steez na ten przykład Wylie [szklak]-jakość jak z jabcoka z okresu późny Gomułka.Megabass-tu nie ma się czego czepić choćby pod lupą je oblukał.Jednak zdecydowany top wykonania to Evergreen Temujin.

Użytkownik Tomy edytował ten post 14 grudzień 2012 - 11:34


#29 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:43

Witam....
Tak Panie kolego to jest elseil z orochi 4x series.... Jesli chodzi o maksymalny ciezar wyrzutowy to trudno jest mi sie wypowiedziec bo ja uzywam tej wedki do Megabass vision 110(1/2 oz) Megabass deep x 100(3/8) Megabass deep x(3/8)Megabass x pod jr.(1/2)I tzw. Spinnerbaits w okolicach 3/8 I nie przypominam sobie zebym probowal cos wiecej ale moge sprawdzic dla Ciebie bo napewno bede na rybach w weekend... Mysle ze mozna spokojnie obsluzyc wieksze przynety na tej wedce z tego powodu ze akcja tego wedziska to medium fast.... Jest jeszcze bardzo wazna kwestia jak gleboko schodzi przyneta pod wode .... Daj mi znac do czego bys chcial uzyc tego wedziska a ja postaram sie znalezc cos podobnego w moim pudelku I wyprobowac ....
Wracajac do diablo to tak mam jeden chociaz korci mnie tez ten z slant bridge .... Ida swieta to kto wie :)




#30 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:54

Wracając do tematu Steez to fajne kijaszki ale omotki to totalne babole.W morethanach branzino trochę lepiej im poszło ale też nie jest to kosmos.Coś o korkach w kijach Steez na ten przykład Wylie [szklak]-jakość jak z jabcoka z okresu późny Gomułka.Megabass-tu nie ma się czego czepić choćby pod lupą je oblukał.Jednak zdecydowany top wykonania to Evergreen Temujin.

Ogolnie steez to tak jak powiedzialem to inna liga pod kazdym wzgledem a szczegolnie uzytkowym.... Osobiscie nie znam nikogo kto zamienil Megabass wedziska na steez ale znam duzo osob ktore zamienily steez na Megabass .... Jedyne co jest lepsze w steez to gwarancja .... Steez oferuja lifetime dla pierwszego wlasciciela a Megabass tylko 3 lata I to tylko do wedzisk zakupionych w USA ... Wedki ktore zakupilem z japoni niestety nie podlegaja gwarancji w USA :(

#31 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:00

Greg,

Chodzi mi o wahadlowki w granicach 20 gram, smukle. Mialem Jote Dorum Stick SB, Jabberwocka SB i Diablo, dokladnie takie jak Twoje. Je dalo sie troche przeciazyc, Diablo nawet sporo :)

Tego Elseila mialem w lapach pare lat temu ale nie probowalem w max c/w.

Bujo

P.S. Diablo SB najlepiej z niemalowanym uchwytem tez mi chodzi po glowie, wiem gdzie je kupic, obtanialy bo raczej 700 dolcow plus wysylka, kiedys za 1000 bylo ciezko :)

#32 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:07

Apropo Steeza,

Tego Andrzejowego ja sprowadzalem z tacklewarehouse, zrobil bardzo dobre wrazenie, lowilem nim tez, kolega w ukeju mial. Fajniutki byl,lzejszy od Megabassa ale .... Megabass rules :) :) :)

#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:32

Apropo Steeza,

Tego Andrzejowego ja sprowadzalem z tacklewarehouse, zrobil bardzo dobre wrazenie, lowilem nim tez, kolega w ukeju mial. Fajniutki byl,lzejszy od Megabassa ale .... Megabass rules :) :) :)



i tego się 3majmy :)

#34 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:55

Greg,

Chodzi mi o wahadlowki w granicach 20 gram, smukle. Mialem Jote Dorum Stick SB, Jabberwocka SB i Diablo, dokladnie takie jak Twoje. Je dalo sie troche przeciazyc, Diablo nawet sporo :)

Tego Elseila mialem w lapach pare lat temu ale nie probowalem w max c/w.

Bujo

P.S. Diablo SB najlepiej z niemalowanym uchwytem tez mi chodzi po glowie, wiem gdzie je kupic, obtanialy bo raczej 700 dolcow plus wysylka, kiedys za 1000 bylo ciezko :)

Z diablo to mam f5 1/2-70xti carrozzeria big taper I mysle ze to jest zdecydowanie lepszy kijek do twoich blaszek... Ta wedka moze byc uzywana do wiekszosci technik polowu .... Jezeli szukasz jednej wedki do wielu metod to mysle ze to jest ta.... Takie jest moje zdanie .... Czulosc I wykonanie a do tego mozliwosc dopasowania do wielu ciezszych przynet nie pozostawia zludzen...
Akcja fast-medium fast-slow daje wiele mozliwosc W mojej opinii....
Megabass wyprodukowal pare serji elseil ... Ktora z nich miales szanse sprawdzic?bo ja lubie orochi x4 najbardziej do tej pory...
Ps
Jezeli masz mozliwosc zakupu f5 1/2-68xfti-sb za 700$ to na twoim miejscu nawet bym sie nie zastanawial... Moj znajomy ma dwie I jedna z nich chce mi sprzedac za 1400$ :( ... Jak dla mnie to troche duzo za ten kijek z drugiej strony Yuki Ito zrobil ich tylko 100 sztuk wiec to jest jeden z powodow...

#35 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:19

Wracajac do tematu tutaj mam link http://forums.tackle...hp?f=46&t=44827
Jesli ktos ma ochote poczytac I zapoznac sie z opinia innych uzytkownikow to prosze bardzo....

#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 17:23

tradycyjnie, bo przeciez w okresie przed swietami najlepiej wypada, wbije wam dzide i powiem, od siebie, ze nigdy nie widzialem tak zle wykonanych wedek, w takiej kosmicznej cenie, jak megabass ... naogladalem sie tego towaru na peczki, jak bylem w japonii, i praktycznie do kazdej wedki mozna bylo sie przyczepic ... podkreslam raz jeszcze - biorac pod uwage ich ceny ... moge sobie MB lowic ile chce, bo mam dostep do kilku dobrze wyposazonych stojakow, i dlatego moge powiedziec, ze pod wzgledem uzytkowym tez mnie nie rzucaja na kolana ... i pewnie dlatego tak trudno mi zrozumiec, co sklania klienta do zakupu kija za 600 $, kija zbudowanego w ChRL na blankach co najmniej 'niejasnego pochodzenia' (choc i w dziedzinie blankow, juz cos nie cos sie mi rozjasniolo) ... wesolego megabassowania

przy okazji, ten MB to jakis ever green ^_^
http://jerkbait.pl/t...e__hl__megabass
http://jerkbait.pl/t...e__hl__megabass
http://jerkbait.pl/t...e__hl__megabass
http://jerkbait.pl/t...e__hl__megabass

#37 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 14 grudzień 2012 - 18:19

Pitt nie spotkalem sie jeszcze z tak negatywna opinia o Megabass ... Jesli nie widziales gorszej jakosci w tej cenie to proponuje gloomis nrx ktory kosztuje od 400$ do 575$ z tego co dobrze pamietam....po przeczytaniu tysiecy wypowiedzi na forach wedkarskich po rozmowach z moimi znajomymi moge powiedziec ze twoja wypowiedz jest jedna w swoim rodzaju....twoja wiedza o produkcji megabasow tez nie powala na kolana(jest mnostwo wiadomosci na ten temat w necie)..wszystko sie zgadza jesli powiesz ze jedna seria jest lepsza od drugiej ale zeby przyczepic sie do jakosci az tak bardzo .... Nie rozumiem... Inna sprawa jest to ze duza ilosc wedek Megabass jest zrobiona do danych przynet tej firmy I do bass fishing ktory jest w wielu przypadkach specyficzny jedyny w swoim rodzaju.....temat rzeka Panie kolego,... Musze wracac do pracy .... Milego dnia


#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 21:59

o masz, wiedzialem, ze tak bedzie, nie musisz sie zapowietrzac, cool down ... tylko dlatego, ze ja ich nie uwazam, nie znaczy, ze tobie nie musza odpowiadac i byc topem, dla mnie nie sa, nie byly i nie beda, niczym sobie na to nie zapracowaly, nawet jezeli maja tysiace pozytywnych postow na forach i megazwollenikow wsrod twoich i moich znajomych B) ktorzy to za te posty odpowiedzialni sa, z reguly :rolleyes:

nie wiem, czy zwrociles uwage na drobny szczegol, ze pisalem o wedkach, i nie uprawialem tego, co sie u ciebie finger pointing wabi, co w twojej wypowiedzi znajduje niestety, a ze wredny charakter mam, to chetnie krotko i zwiezle odpowiem, ze o mojej (nie-)wiedzy na temat produkcji MB masz niewiele pojecia, chociazby i tylko dlatego, ze mnie nie znasz i nie wiesz kogo ja znam, co robie, z kim i dlaczego ...

a propos specyfiki polowu bassow, ktora sie tak chetnie chelpisz, nie wiem czy wiesz, ale mocno podejzewam, ze nie, ale takze poza granicami USA, np. w hiszpanii, wloszech, francji a takze u mnie w kraju sa bassy, ktore sie polawia na ogolnie pojety sprzet wedkarski, znaczy kolowrotki, wedki, zylki i plecionki, a takze i przy uzyciu przynet sztucznych ... tak, wiem, ze to moze byc skrajnie szokujace, ale coz, czasami wystarczy pomyslec, a w skrajnym przypadku po prostu sie zorientowac ...

ale nie bierz tego wszystkiego do siebie, to tylko moj wredny charakter w przedswiatecznym nastroju ... milego bassowania ... PRC rulez ^_^

#39 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 15 grudzień 2012 - 01:58

Ja osobiscie jestem ogromnym fanem JDM i pewnie wielu z Was o tym wie, ale zgadzamy sie po czesci z @Pitt'em. Jakosc wykonania kijow MB czy EG nie zawsze powala. Mialem kilka EG u siebie i zostal mi tylko jeden, mianowicie kijek z seri Tactics "the Tempest". O ile kijki w piance sa godne polecenia bo pianka jest naprawde super jakosci to kijki w korku to jedno wielkie rozczarowanie. Ostatnio sprzedalem kijek EG temujin "the spider" ktory w japoni kosztuje ponad 500€. Jakiez bylo moje zdziwienie jak zobaczylem ten porowaty korek. Omotki tez nie powalaly na kolana. Sam skladam od czasu do czasu kijki i doszlem do wniosku ze moje omotki wygladaja duzo lepiej. Malo tego @Gregmegabass ma ten komfort ze moze pomacac sobie te kijku w sklepie i rozwiac swoje watpliwosci. My jako europejczycy mamy ograniczony dostep i czesto kupujemy w ciemno. Sam utopilem juz tak sporo kasy. Mimo to dalej bede siegal po kijki ze stajni MB czy EG bo sam design bardzo mi sie podoba i komponenty na jakich sa wykonane sa rowniez niecodzienne. Ostatnio skladalem kij dla przyjaciela na blanku Shobu nagai, do tego tytanowe mikroski fuji + Matagi, wyszlo 370€ za sam material. Doliczylbym robocizne bylo lekko 500€ co za customa to niezly kawal siana. JDM dla mnie to pasja a nie chec lansu nad woda czy na forach (mam to juz za soba). Interesuja sie wszystkim od linek po agrafki poprzez wabiki etc. Made in Japan to dla mnie taki maly wyznacznik jakosci. Tak jak kolega pisal nie wszystkie kijki nadaja sie do polowu ryb wystepujacych w europie bo to calkiem inne lowienie. Wielu z Was nie wie co to Neko-rig, florida-rig, Bait finesse, frogging, czy lowienie na rubber jigs stad te niezadowolenie jak sie kijka kupi czytajac opis, sam to przerabialem wiec wiem o czym pisze. Co do kijkow ze stajnie Daiwa a konkretniej Modele Steez, sa rowniez zajefajne jak sie odpowiednio dobierze model do swoich potrzeb. Lapalem na jakies tam steezy i bardzo mi sie podobaly te kijki optycznie jak i uzytkowo. Co do powstawaniach blankow czy gum wiadacych japonskich producentow to wiadomo ze tak sie do tego nie dojdzie. Ja slyszalem ze Blanki dla obu firm klepane sa.w."Toray" a w calej japoni sa 4 firmy/odlewnie produkujace np. Sofbaity wiodacych firm i to czesto w tej samej fabryce. Nie ma sensu sie sprzeczac co jest lepsze bo to musi odkry kazdy z nas. GregMB troche wybiegl za temat wciskajac komus kije MB gdy on pytal o kije Steez ktorego mogl kupic okazyjnie.

Zdr

#40 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 15 grudzień 2012 - 14:14

Pitt no offense... Nie bierz tego tak do serca co powiedzialem bo widze ze sie ostro zagrzales.... To ze nie jestes fanatykiem Megabass to jest to tylko I wylacznie twoja sprawa .... Nawet gdybys nim byl to nie zmieni to nic w moim podejsciu do tej firmy... Ja odobiscie bede czerpal przyjemnosc z uzywania produktow tej jak I wielu innych jdm kompanji... Wracajac do kwestji jakosci to wszystko sie zgadza ale nie w takim stopniu jak Ty to ukazales chyba ze oglada sie te wedziska zza szyby wystawowej.... Widze ze masz mozliwosc polowu bassow .... Ciesze sie niezmiernie ze moglem sie dowiedziec troche wiecej o przynetach jak I miejscach polowu tych ciekawych ryb z tego co napisales .... Moge tylko powiedziec ze jestes EXPERT pelna geba.... Milego dnia zycze....:)
Ps
Zapomniale o paru wiecej technikach polowu jak I miejscach gdzie bass wystepuje... Mam nadzieje ze nie wynika to z twojej niewiedzy tylko z przeoczenia....jakby nie bylo expert to expert....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych