Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Steez stz 671 mhfba wędzisko castingowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 11:52

Greg,

 

Chodzilo mi bardziej o to, czy da sie spokojnie i bez obaw rzucac takimi przynetami aczkolwiek beda zakladane dosc sporadycznie. Glownie to 14 gram max ( suma plus glowka), obrotowki 8 gr itd.

 

Diablo czy jabberwock do tych lzejszych sa ciut za mocne jak dla mnie. Zreszta decyzja zapadla i po nowym roku postaram sie sciagnac.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#42 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 15:52

Bujo do obrotek i wobków to by Ci ten szklak ze stajni MB spasował.

Załączony plik  Bolas 72cm (2).jpg   84,92 KB   160 Ilość pobrań

 

 

 



#43 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 17 grudzień 2012 - 17:20

Greg,
 
Chodzilo mi bardziej o to, czy da sie spokojnie i bez obaw rzucac takimi przynetami aczkolwiek beda zakladane dosc sporadycznie. Glownie to 14 gram max ( suma plus glowka), obrotowki 8 gr itd.
 
Diablo czy jabberwock do tych lzejszych sa ciut za mocne jak dla mnie. Zreszta decyzja zapadla i po nowym roku postaram sie sciagnac.
 
Pozdrawiam,
 
Bujo
Witam...
Wracajac do tematu twojego wedziska to rzeczywiscie jak szukasz kija ktory glownie bedzie obslugiwal przynety do 14 g to zdecydowanie kupilbym cos o sile od 3 do 4.5... Tak jak napisales diablo to zdecydowanie za duzo do takiej wagi przynet chyba ze lowisz blisko drzew I roslinnosci....na co sie zdecydowales ....

#44 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 17 grudzień 2012 - 17:36

Bujo do obrotek i wobków to by Ci ten szklak ze stajni MB spasował.
[img]http://jerkbait.pl/public/style_images/tctc91_simplify/attachicon.gif[/img] Bolas 72cm (2).jpg
O tak shiryu jest calkiem calkiem tylko troche mocny....ale zestaw wypasiony.... Tez myslalem o nim jakis czas temu do crankbaitow ... Tylko spiral wrapp mnie zniechecil.... Jak Ci sie nim lapie...

#45 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 17 grudzień 2012 - 17:43

Jesli ktos ma ochote zakupic shiryu na swieta to jest ku temu okazja
http://www.ebay.com/...=item3ccd37cb34
Powodzenia.....

#46 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 18:00

Łowiło mi się nim świetnie jednak postanowiłem sprzedać bo przechodziłem na dłuższe casty.Padło na Morethany Branzino,UFM Ueda-też były ok.Teraz kije z pracowni i tak się też tam plątam.bawię w design itd.Myślę nad swoimi wędkami firmowymi pod moje przynęty i napewno będę się starał wzorować na MB.Po prostu są to wędki jedyne w swoim rodzaju i piękne.Teraz co prawda firma MB ciut poszarzała.Obstawiam że następna generacja rzuci na kolana.No i ten był mega miodny!!![fotki] od kleników po Bolenie 70++ ta wykałaczka była niesamowita.

Załączony plik  Espade (2).jpg   62,75 KB   174 Ilość pobrańZałączony plik  Espade (1).jpg   77,71 KB   228 Ilość pobrańZałączony plik  Espade (3).jpg   110,87 KB   191 Ilość pobrań

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 17 grudzień 2012 - 18:14


#47 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 18:29

Ten Shiryu pracuje od roku u mnie jest świetny.



#48 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:20

Ten Shiryu pracuje od roku u mnie jest świetny.

Kurna nawet mi nie przypominaj :)



#49 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 22:11

Tomy,

Mojego eks jabberwocka fti z sb tez posiada, w dodatku sparowanego z ae74zpi, cos mi sie obilo o uszy :(

#50 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 22:18

Tomy,

Mojego eks jabberwocka fti z sb tez posiada, w dodatku sparowanego z ae74zpi, cos mi sie obilo o uszy :(

...a spróbuj coś od niego odkupić hehe.Zaaapomnij to ae74zpi to na dodatek ma takie mocno wyszukane w niebieskim kolorze..No pozbierał co najlepsze rodzynki nie ma to tamto. :)



#51 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 18 grudzień 2012 - 00:57

Łowiło mi się nim świetnie jednak postanowiłem sprzedać bo przechodziłem na dłuższe casty.Padło na Morethany Branzino,UFM Ueda-też były ok.Teraz kije z pracowni i tak się też tam plątam.bawię w design itd.Myślę nad swoimi wędkami firmowymi pod moje przynęty i napewno będę się starał wzorować na MB.Po prostu są to wędki jedyne w swoim rodzaju i piękne.Teraz co prawda firma MB ciut poszarzała.Obstawiam że następna generacja rzuci na kolana.No i ten był mega miodny!!![fotki] od kleników po Bolenie 70++ ta wykałaczka była niesamowita.
[img]http://jerkbait.pl/public/style_images/tctc91_simplify/attachicon.gif[/img] Espade (2).jpg[img]http://jerkbait.pl/public/style_images/tctc91_simplify/attachicon.gif[/img] Espade (1).jpg[img]http://jerkbait.pl/public/style_images/tctc91_simplify/attachicon.gif[/img] Espade (3).jpg

Az milo popatrzec na twoje zabawki.... Ja osobiscie cenie sobie wedziska z tej kolekcji z ktorej masz espada ale niestety zostal mi tylko super griffon:(... Tak jak napisales MB to juz nie to samo co kiedys aczkolwiek Yuki Ito dalej zaskakuje orginalnymi rozwiazaniami w swiecie wedziska,mlynkow jak I przynet.....wiec nie pozostaje nam nic innego jak z tego korzystac....
Ps
Wiecej zdjec....

#52 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 14:40

Greg ja sprzedałem MB bo muszę mieć wędki dłuższe.Trochę dłubię przynęty na Bolenie a teraz przymierzam się do tworzenia swoich wędek począwszy od projektowania blanków.Jeśli chodzi o ich design napewno będę się wzorował na MB,nie chodzi o kopiowanie ale napewno będą się kojarzyć.Jak dla mnie ta firma jest the best pod każym względem.Espada tą którą miałem to był lajtowy kijaszek ale z Bolkami 75-80cm nie miał zbyt dużego problemu.Akurat brały wtedy na tzw.sieczkę.


  • samwieszkto lubi to

#53 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 22 grudzień 2012 - 12:53

Miałem duuuużo wędek megabassa czy everka w ręku czy innych...potwierdzę sprawę KORKA :) w większości jest podłej jakości :D pianki ultra zajebiste, ale korki....szpachla..szpachla :) w swoim Paganim trout też mam szpachli moc :) ... Jedynie w UFMach korek był bardzo dobrej jakości :)



#54 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2013 - 21:10

Jako, że z Daiwy zrobiło się o MB, to odświeżę temat bliżej tytułu :)

 

Mam okazję kupić/sprowadzić po dość atrakcyjnej cenie Steeza, w sklepie obok kumpla leży 701MHFBA

 

nie miałem do czynienia, ale czytałem sporo dobrego i pytanie czy tym kijem da się podbijać gumy 3"-4" na główkach 15-30g  przy Wiślanych sandaczach ?


Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 luty 2013 - 21:10


#55 ONLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 14 luty 2013 - 21:38

Jeśli cena jest atrakcyjna, to bierz, jeśli nie będzie Ci pasował, znajdziesz chętnego do zakupu :)

Moim zdaniem elitka w spinie którą miałeś zostaje daleko w tyle jeśli chodzi o czułość.

Guma 4" + 30g ołowiu może być trochę dużo ( ale przy właściwym młynku komfortowo obsłużysz też "lekkiego " sandacza)



#56 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2013 - 22:00

Wolałbym nie sprzedawać ;), czy on jest podobny do tego co Ty miałeś ?

 

W zamyśle powinien obsłużyć 3" + 30g komfortowo, 4" +30g to już sporadycznie, częściej 4" + 25g

 

Na razie to miałem składać Phenixa TX-714MH, ale ten wyszedł by zauważalnie taniej

 

 

ps. Elitka 12-20lb do 1oz obsługuje takie zakres :)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 luty 2013 - 22:02


#57 ONLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 15 luty 2013 - 09:23

Elitki jak wszyscy wiemy są niedoszacowane, ten mój był opisany do 28g i był to opis właściwy.

Ja  32-35g nie przekraczałem.

Ale jak pisałem wyżej ten kijek przy przynętach od 7g pracował fajnie 

Tego o który pytasz nie miałem, moje uwagi odnoszą się do wędki z tytułu wątku



#58 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 luty 2013 - 13:30

wracając do tematu

 

671HMHFB FLOGGER - SVF

 

Załączony plik  barosteezp071.gif   12,33 KB   51 Ilość pobrań   Załączony plik  1322329121.jpg   45,61 KB   58 Ilość pobrań

 

ale mnie bardziej zainteresowały dwa inne modele  701HMHXB-XTQ HUSTLER (3/16-1oz 12-25lb !!) i 721MHXB-SV FLANKER (1/8-1oz 8-20lb) (ten nawet bardziej ze względu na pracę pod obciążeniem)

 

Załączony plik  701HMHXB-XTQ_ima1.jpg   34,23 KB   43 Ilość pobrań


Użytkownik bazyloss edytował ten post 21 luty 2013 - 13:36


#59 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 luty 2013 - 22:39

teraz ja zahaczę o MB :

 

EVOLUZION Ti F5.1/2-70Xti SUPER DIABLO JIG & TEXAS

CARROZZERIA BIG TAPER F5.1/2-70XTi-EVA SUPER DIABLO

 

co oznacza w tych kijach opis :

 

Fast - Medium - Slow

 

lub

 

Fast - Medium

Fast - Slow           (dla tej samej wędki)

 

a dokładnie jak to się ma w praktyce


Użytkownik bazyloss edytował ten post 25 luty 2013 - 01:00


#60 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 25 luty 2013 - 09:16

Witam,

 

Jesli masz problemy z nadgarstkami o jakich pisales to nie powinienes patrzec w strone Megabassa. Te wedki sa zdecydowanie ciezsze od chociazby Steeza. Luknij na GLX czy NRX Loomia jak juz cos badz Daiko Burroughs bodajze ( te blanki sa identyczne jak brazowe Elitki z poprzednich seri)

 

A w praktyce owe akcje powoduja, ze wedki sa dosc uniwersalne, przy wymachu glebiej sie uginaja, szczytowka wraca bardzo szybko ( moje doswiadczenie  z poprzednich seri producenta)

 

Bujo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych