Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ebro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:55

Witam,

Pod koniec września wybieramy się nad Ebro (ekipa z dwóch portali wędkarskich).
Czas pobytu na miejscu to 22.09 - 06.10.
Nadal wolne są dwa miejsca.
Orientacyjny koszt to prawdopodobnie okolice 2k od osoby.
Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę bez krępacji pytać o szczegóły :D

Pozdrawiam,
Daniel Celeda


#2 OFFLINE   cardinal C4

cardinal C4

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 00:17

Rozważam ten wypad, trochę zależy od terminów w pracy. Proszę o garść informacji jak jedziecie, jaką trasą, gdzie noclegi, no i ogólne koszty oczywiście. W jakim wieku jest ekipa?
Pozdrawiam
Jurek Miłkowski
yamamoto@toya.net.pl

#3 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 00:49

Rozważam ten wypad, trochę zależy od terminów w pracy. Proszę o garść informacji jak jedziecie, jaką trasą, gdzie noclegi, no i ogólne koszty oczywiście. W jakim wieku jest ekipa?
Pozdrawiam
Jurek Miłkowski
yamamoto@toya.net.pl


Już rok minął od tego postu :D

Jednak jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem na sumy to w tym roku jedziemy nad Pad.

#4 OFFLINE   pagas

pagas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 marzec 2008 - 09:35

Witaj



Przeczytalem twoje posty na Jerkbaicie i wiedze , ze masz doswiadczenie w lapaniu na Ebro.Ja wybieram sie z kolegami po kiju tam po raz pierwszy w kwietniu i wolelibysmy czas spedzic jaknaintensyniej zamiast strzelac kolejne babole.

Gdybys mogl mi odpowiedzic na kilka pytan:

1 Czy Polacy moga dostac Hiszpanska licencje na lapanie

2 Jakie dokuimenty trzeba ze soba zabrac zeby ja wydali i gdzie ja sie zalatwia.

3Czy trzeba zalatwiac sprawe wczesniej czy mozna zalatwic licencje od reki i ile to kosztuje

4 Czy sa jakies okresy ochronne na sumy i inne ryby w Hiszpani i czy zlapana rybke mozna sobie usmazyc

5 My chcemy jechac , abo w okolice Maquienenzy,Caspe, albo Ribo Roja , ale jesli masz inne sugestie to pomoz

6 Szukamy jak najnizszych kosztow pobytu.Czy masz jakies adresy ,ceny namiary.

7 cZY oplaca sie wziasc(jesli sa takie) w charter lodz motorowa kabinowa tak ze bedziemy mogli spac i lapac z i na lodzi.

8 Czy groza jakies kary za rozbicia namiotu nad woda na dziko

Nic wiecej do glowy mi nie przychodzi , ale gdybys mial jeszcze jakies inne rady co do wyjazdu to juz jestem wdzieczny.
Prosze pisz na pagas@op.pl

Slawek Pagas


#5 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 10:45

1 Czy Polacy moga dostac Hiszpanska licencje na lapanie

2 Jakie dokuimenty trzeba ze soba zabrac zeby ja wydali i gdzie ja sie zalatwia.

3Czy trzeba zalatwiac sprawe wczesniej czy mozna zalatwic licencje od reki i ile to kosztuje

4 Czy sa jakies okresy ochronne na sumy i inne ryby w Hiszpani i czy zlapana rybke mozna sobie usmazyc

5 My chcemy jechac , abo w okolice Maquienenzy,Caspe, albo Ribo Roja , ale jesli masz inne sugestie to pomoz

6 Szukamy jak najnizszych kosztow pobytu.Czy masz jakies adresy ,ceny namiary.

7 cZY oplaca sie wziasc(jesli sa takie) w charter lodz motorowa kabinowa tak ze bedziemy mogli spac i lapac z i na lodzi.

8 Czy groza jakies kary za rozbicia namiotu nad woda na dziko



Nie mam wielkich doświadczeń z Ebro, raczej powinieneś do Guzu i innych kierować swoje pytania, ale tyle co wiem postaram się napisać:)

1. Jak najbardziej mogą. Płacisz masz.
2. Dowód lub paszport; w większości sklepów wędkarskich.
3. Można od ręki - wydają zaświadczenie, że licencja została opłacona i można już łowić. Na docelowy papierek trzeba poczekać kilka dni. Cena może się różnić od regionu. W Katalonii było to coś około 20 Euro.
4. Tym się nie interesowałem bo ryby wypuszczam, ale z tego co wiem nie ma problemu z jedzeniem karpi i karasi. Kilka zjedliśmy i były bardzo smaczne (dzikusy).
5. Jeśli chodzi o sumy to chyba najlepsze miejsca. Niestety duża presja i mnóstwo grunciarzy - ryby przyzwyczajone do pelletu. Ja byłem w delcie Ebro. Mniej sumów, ale tereny bardziej dzikie i mniejsza presja.
6. Niestety, wszystko załatwiali znajomi. Sam jeszcze nie organizowałem takiej wyprawy. Wiem jedynie, że ceny są niższe poza sezonem w przyujściowym odcinku (od września).
7. Karpiarz z Pogawędek Wędkarskich kiedyś tak zrobił, z tego co wiem koszty wynajęcia dużej łodzi są dość wysokie i nie wiem czy wyjdzie taniej...
8. Nie mam pojęcia, ale interesujące pytanie. Swoją drogą trzeba uważać, ponieważ podobno w Hiszpanii łatwo zostac okradzionym...

#6 OFFLINE   pagas

pagas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 marzec 2008 - 10:57

Dzikie

Nie moge sie doczekac odpowiedzi od GUZU.Juz do niego napisalem.Jakos ludzi nie chca sie specjlnie dzilic swoimi spostrzezeniami.Mowie tu o radach , cenach, kosztach adresach i inneych.
Jedynym kto opisal to szczegolowo by zeczywiscie Karpiaz , ale to bylo jak jeszcze byla Marka DM.

Dzieki jeszcze raz ogromne

Slawek

#7 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 11:21

Poszukaj na WCWI artykułu Riumar 2007. Tam opisałem ile nas wyjazd kosztował.

#8 OFFLINE   pagas

pagas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 marzec 2008 - 11:51

Daniel
Juz znalazlem , ale jeszcze nie czytalem.Ja musze najpierw drukowac , a potem zostawiam sobie na deser czytanie.
Jestem niezmiernie wdzieczny i jesli moge cos dla ciebie zrobic to slue.

Slawek Pagas

#9 OFFLINE   pagas

pagas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 marzec 2008 - 20:19

Hej

Masz moze jakies namiary na Karpiarza.Jesli bys mial , a on nie zyczy sobie zebys rozdawal, to moze poprosisz go , zeby on do mnie skrobna maila.Wyglada na to , ze facet jedzi na Ebro juz od 2001 roku i ma chyba najwieksze doswiadcznie.

Moje namiary to pagas@op.pl

pozdrawiam
Slawek

#10 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 20:31

Powiem prawdę, że mam i często się ze sobą kontaktujemy, ale nie mogę bez jego wiedzy ich przekazywać.
Myślę, że najlepiej będzie jak napiszesz prywatną wiadomość do niego na Pogawędkach.

#11 OFFLINE   pagas

pagas

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 14 marzec 2008 - 09:36

Witaj i dzieki
Jak juz pisalem jestem raczkujacy na forum i gdybys mogl pokierowac mnie jak sie na pogawedki wchodzi i wywoluje czlowieka.
Dzieki

Slaw

#12 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 17:23

Pagas, zerknij do prywatnych wiadomości.