Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klima z funkcją grzania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2024 - 21:51

Panowie, dużo czasu szukałem dobrego, taniego i czystego rozwiązania ogrzewania mojego domku całorocznego nad morzem. Dziś wybór padł na klimatyzator z funkcją grzania. Ktoś z Was użytkuje i podzieli się informacją o kosztach eksploatacji i posiadanym sprzęcie?

#2 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 styczeń 2024 - 22:00

Każdy rewers z pompą ciepła. Pamiętaj tylko o ograniczeniach. Przy większym mrozie grzeje grzałka elektryczna, a wtedy tanio nie jest, nie wierz w reklamówki typu "do -20". Do -20 to grzałka daje radę, potem nawet ona kuca.


  • Guzu i Jano lubią to

#3 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4909 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 styczeń 2024 - 00:48

Używam (w pracy) systemu ogrzewania i chłodzenia klimatyzacją. System jest dobry ale nie jest tani i jednak wymaga regularnego czyszczenia (aby klimatyzacja była czysta 4 razy w roku). Bez względu na niską temperaturę, klimatyzacja ogrzewa pawilon bez najmniejszego problemu i sprawdzała się w temperaturach poniżej -30C. Niestety z racji działania wielu innych urządzeń elektrycznych nie mogę określić wartości zużycia prądu dla samej klimatyzacji. Gdyby prąd był w naszym kraju tani to zdecydowanie poleciałbym klimatyzację jako urządzenie do ogrzewania wnętrz. 



#4 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 styczeń 2024 - 10:21

Miałem na myśli reklamowy bełkot. Często tanie urządzenia mają za małą moc grzałki w stosunku do wydajności wentylatora, spotkałem się z takim problemem.


  • S.N. lubi to

#5 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2024 - 10:33

Myślę, że dla mnie temperatury zewnętrzne nie są wyjątkowo problemem. Ten mój domek to 70m2 w parterze, z czego w dwóch jakby oddzielnych pakietach, połączonych drzwiami oczywiście. Mi zależy, aby w sezonie zimowym klima utrzymywała mi w środku jakieś 12 do 15 stopni, jedynie na weekendowy sporadyczny przyjazd bym ją mocniej odpalał. Dom ma ogrzewanie kominkowe z nawiewami niewymuszonymi, nie chcę jednak przyjeżdżać na zimnicę, a potrafi temperatura w środku spaść do 3 stopni. Wyliczyłem, że powinien mi starczyć klimatyzator 3.5 kw. Jeżeli ktoś może coś z tą mocą polecić i podzielić się kosztami to będę wdzięczny.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 18 styczeń 2024 - 10:34


#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2024 - 12:23

Mam zapasowe mieszkanie (45 m2) w którym bywam czasem kilka razy w tygodniu. Kaloryfery wyłączone, grzeje tylko klima 3,5 kW , chwila i jest ciepło. Koniecznie z WiFi bierz, teraz jest najlepsza pora na zakup.



#7 OFFLINE   SzymonM

SzymonM

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Szymon

Napisano 18 styczeń 2024 - 14:52

Ja mam gree amber prestige, ale to taka kobyła do grzania w największe mrozy w razie jak by pompa ciepła padła. 
Sprawdzaj na media expert. Po sezonie są promocje z montażem w cenie, taniej nie znajdziesz. 

3,5kW na 70m2 to trochę mało na mrozy będzie, chyba że to nowy mocno ocieplony domek.

Problem z trzymaniem niskich temperatur jest taki że jak przyjdą mrozy/ będzie przerwa w dostawach prądu to może zabraknąć mocy do defrostu  ;)



#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 styczeń 2024 - 15:20

Jeśli masz wentylację grawitacyjną, to 3,5 kW w domu spełniającym dzisiejsze wymagania warunków technicznych będzie na styk. Jeśli dom jest starszy i mniej docieplony, to zafunduj sobie 5 kW, a jeszcze lepiej kombo z dwoma jednostkami wewnętrznymi po 2,5 kW do każdej części budynku.



#9 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2024 - 15:49

Tylko jednostki wewnętrzne pobierają dużo więcej prądu. Co do grzania, to zależy mi na utrzymaniu załóżmy 15 stopni w podstawowej 36m2 części. Część dobudowana będzie delikatnie dogrzewana cyrkulacją powietrza. Po przyjeździe odpalę kominek i on wykona resztę dogrzewania. Ta klima ma zapobiec wychłodzeniu całego domu, jak go dogrzeje w całości do kilkunastu stopni to już sukces, jak nagrzeje główne pomieszczenie do 21st po zamknięciu drzwi do pozostałych to będzie wystarczająco. Głównie zadanie klimy ma być zapobieganie wychładzaniu znacznemu budynku.

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2024 - 20:14

Sprawdzaj na media expert. Po sezonie są promocje z montażem w cenie, taniej nie znajdziesz. 

 

Też tam brałem z montażem. Montaż zlecają firmom zewnętrznym z uprawnieniami.



#11 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2024 - 21:19

Tylko mam problem z wyborem producenta 😁

#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4890 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 styczeń 2024 - 08:29

A tam klima  :)

Żona kupiła kiedyś w promocji piekarnik - najtaniej, ale bez montażu. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, nie dość, że grzeje, to jeszcze za sprawą inteligentnej  aplikacji potrafi samodzielnie upiec i podać trzy rodzaje powitalnej pizzy. A w zimę sporządzic podgrzewanego shake'a.

Jest światowo jak w McDonald's..   


  • MIGOTKA lubi to

#13 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2024 - 11:49

Sławek, tylko żebyś ze szczęścia nie zamienił żony na wielofunkcyjny piekarnik, no może to nie jest kombi bo loda nie zrobi, a poparzyć zawsze da radę, nie przytulaj więc za mocno. Co do loda, to mam na myśli towar konsumpcyjny, dla wyjaśnienia do tych co myśleli inaczej. 🤣

#14 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4890 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 styczeń 2024 - 15:36

Nie ma już takich kobiet, Matteo, są niedostępne  :)

 Latami budowałem domy, ale już przestałem, znaczy się przestałem budować, bo przestałem rozumieć czym jest dom  :) Ale wróciłby do tego zajęcia, gdybym mógł jednemu wybranemu klientowi spuścić co roku wp....ol za całokształt; pańciowatość, nowobogackie chimery, albo galopujący idiotyzm  :D  

Z tego co zauważyłem, jest to dziś pałac z castoramy, napakowany do rozpuku technologiami trendy und ideolo. maksymalnie skomplikowany w obsłudze, drogi w budowie i utrzymaniu, ale o funkcjach kompletnie zaburzonych.

Tutaj tez triumfuje maszyna która robi - ping  :)  


  • thug i S.N. lubią to

#15 ONLINE   pablo26ch

pablo26ch

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Lokalizacjachorzów

Napisano 21 styczeń 2024 - 08:43

Dołożę swoje trzy grosze. Przypadkowo zajmuję się tym zawodowo , zamontuj 5kW , producent z odpowiednim zapleczem w polsce : Kaisai , Rotenso , Aux , Gree ...można z grubej rury : Daikin , Mitsubishi, Toshiba wtedy cena x2. Z montażem powinieneś się zmieścić do 5500 pln za ekonomiczne urządzenia. Wewnętrzna bierze ok 50W...zewnętrzna 5kW ok . 1,6 kW przy oddawaniu do pomieszczenia 5kW. Lepszego rozwiązania nie znajdziesz. Wiadomo w mrozy będzie musiała pracować częściej , niedoszacowanie będzie skutkowało częstszym defrostem (odmrażaniem parownika) i niedogrzanym pomieszczeniem. Większość wifi ma w standardzie . Montuj i się ciesz. Ewentualnie sprawdź czy klima posiada funkcję anty freeze tzn ogrzewanie do temperatury 8-10 stopni , stosuje się przy zabezpieczeniu przed zamarznięciem pomieszczenia i wody w rurach , standardowo grzanie od 16 stopni wtedy większe koszta w czasie nieobecności.
  • Matteoo lubi to

#16 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2024 - 08:47

Pablo, polecasz polskie Kaisai? Mam u nich niezłe ceny :)

#17 ONLINE   pablo26ch

pablo26ch

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Lokalizacjachorzów

Napisano 21 styczeń 2024 - 09:02

Bierz . Wybierz tylko z wifi ( Eco nie ma).
Montuje głównie w holendrach i przyczepach znajomych... żadnych problemów a cena najniższa na rynku.
  • Matteoo lubi to

#18 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2024 - 09:20

Te modele fly rozumiem, że wystarczające? Podobno to robione na japońskich komponentach?

Użytkownik Matteoo edytował ten post 21 styczeń 2024 - 09:21


#19 ONLINE   pablo26ch

pablo26ch

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Lokalizacjachorzów

Napisano 21 styczeń 2024 - 09:31

Wszystko robione w Chinach, oprócz klim premium ,w większości wg japońskich technologii (tych starszych bezproblemowych). Jedynie nie oczekuj że te 5 kW zagrzeje ci dom 70 m2. Może wspomóc , tak jak pisałeś, przy kominku jak najbardziej.
Pozdrawiam. Wybierz firmę zajmującą się montażem, nie market , bo przy ewentualnym problemie będzie spychologia między instalatorem a sprzedawcą. Do gwarancji wymagany serwis 2x w roku , koszt około 200 za jeden. Jak ci nie zależy ( przy dobrej jakości montażu możesz sobie darować) serwis zrobisz sam .

#20 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 styczeń 2024 - 14:25

Mi zalezy aby główny pokój z aneksem kuchennym i łazienką, razem ok 35m2 nagrzała do 18-20st i utrzymała w tygodniu 8-10st. Podobno ten model hot 3.5kw spokojnie takie pomieszczenie nagrzeje nawet do 25, przy temperaturze na zewnątrz nawet -20.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych