Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gumy Keitech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
383 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 wrzesień 2014 - 21:29

Podobnie to traktuję czyli jako jeden z elementów układanki a nie jako cudowny afrodyzjak dlatego mimo uszu puszczam komentarze w stylu "dużo ważniejsze jest......" bo tu nie o to chodzi co jest ważniejsze tylko o to co coś tam dopełnia.

Są po prostu takie rzeczy, których nie potrafię wyjaśnić (brak odpowiedniej wiedzy) ale praktyce i własnym doświadczeniom nie zamierzam przeczyć,- bo to paranoja.

Tak jak mocno przekonałem się do stosowania VEP-a tak myślę, że i tak samo będzie z tymi zapachami  ;)


  • Predatorhunter lubi to

#82 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1627 postów

Napisano 02 wrzesień 2014 - 23:42

Cześć, też używam, ostatnio na ZZ miotałem taką 15 cm i grubą za sumem nawet zapytania nie było , a goście obok kwokiem i żywcem 3 sztuki skusili z jednego miejsca. Znaczy się były a gumki nie chciały :(

#83 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 09 wrzesień 2014 - 10:22

Jaki kolor z Keitecha jest Waszym zdaniem najlepszy na okonie !?



#84 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 wrzesień 2014 - 10:45

Spróbuj Coli i koniecznie lime/chartreuse.

#85 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 09 wrzesień 2014 - 11:02

Spróbuj Coli i koniecznie lime/chartreuse.

Ja polecam bubble gum !  ;)

circle%24.jpg



#86 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 wrzesień 2014 - 08:30

U mnie na garby najlepiej sprawdzał się wymieniony wyżej lime chartreuse i electric shad.

A co do keitecha ogólnie to coś w nich jest bo bardzo często zdarzało mi się, że na totalnym bezrybiu po założeniu keitecha woda ożywała i wątpię żeby to były zbiegi okoliczności bo było tak niejednokrotnie. Czy to zapach czy specyficzna praca - nie wiem ale czy to ważne? ;) Łowiły i łowią zdecydowanie więcej niż stosowane dotychczas przynęty gumowe.

Polecam jak najbardziej.



#87 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 październik 2014 - 12:31

A co myślicie na sandacza kolor SWING IMPACT FAT- RAINBOW SHAD a rozmiar 2,8''?



#88 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 12 październik 2014 - 14:45

Nie za mała ta przynęta, rozmiarowo bardziej okoniowa  ;)



#89 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 12 październik 2014 - 18:38

Na sandacza to raczej 4 cale w góre chyba że chce się łowić sandaczyki w wymiarze okoniowym to spoko. Co do gum to używam ich pierwszy sezon i mogę potwierdzić ich dużą skuteczność choć cholera mnie bierze jak sa mało trwałe. Dziś okonki zmasakrowały mi ogonki w kilkunastu Swing Impactach w wersji 3 cale. Radzę sobie w ten sposób, że doklejam ogony od starych twisterów i guma nadal jest bardzo łowna ale i tak takie łowienie wychodzi nie tanio.  



#90 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 październik 2014 - 18:40

Rozmiar chyba nie jest aż tak decydujący,a  sam kolor chyba bardziej ?  W momencie kiedy przynęta znajduje się w popbliżu pyska i łatwość pochwycenia owej przynęty przez rybkę to nie rozmiar a kolor bardziej decyduje i składa sie na końcowy sukces lub porażkę  :)



#91 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 październik 2014 - 18:49

 N

 

Na sandacza to raczej 4 cale w góre chyba że chce się łowić sandaczyki w wymiarze okoniowym to spoko. Co do gum to używam ich pierwszy sezon i mogę potwierdzić ich dużą skuteczność choć cholera mnie bierze jak sa mało trwałe. Dziś okonki zmasakrowały mi ogonki w kilkunastu Swing Impactach w wersji 3 cale. Radzę sobie w ten sposób, że doklejam ogony od starych twisterów i guma nadal jest bardzo łowna ale i tak takie łowienie wychodzi nie tanio.  

 

Nie powiem ze nie nie zastanawiałem sie własnie nad 3,8''  :)



#92 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 12 październik 2014 - 19:21

Łowiłem na 3 calowe gumki sandace po 65 cm ale raczej czepiały się właśnie maluszki. 4 cale jest rozmiarem bardziej selektywnym. Co do jeszcze więkzych gum to się nie wypowiem bo dopiero kupiłem kija który jest w stanie obsłużyć gumy po 5 czy 5,5 cali na główkach po 17-22 g jakie stosuję.



#93 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 październik 2014 - 21:51

Łowiłem na 3 calowe gumki sandace po 65 cm ale raczej czepiały się właśnie maluszki. 4 cale jest rozmiarem bardziej selektywnym. Co do jeszcze więkzych gum to się nie wypowiem bo dopiero kupiłem kija który jest w stanie obsłużyć gumy po 5 czy 5,5 cali na główkach po 17-22 g jakie stosuję.

A jaki kijek stosujesz ? Stosuje również kopyta relaxa 5 '' ale rzadko bo nie mam nawet pukniecia wiec od jakiegoś czasu częściej sięgam własnie  po mniejsze gumy w przedziale 7-10 cm na kijek TD 2,13 m 14-35 g. 



#94 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 13 październik 2014 - 09:42

A jaki kijek stosujesz ? Stosuje również kopyta relaxa 5 '' ale rzadko bo nie mam nawet pukniecia wiec od jakiegoś czasu częściej sięgam własnie  po mniejsze gumy w przedziale 7-10 cm na kijek TD 2,13 m 14-35 g. 

Zakupiłem tu na forum Inazumę 2,4 do 35g.



#95 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 13 październik 2014 - 13:42

Generalizowanie i wrzucanie wszystkiego do jednego wora!!

 

2"8 ....to za mało, to okoniowo, to najlepiej od 4" wzwyż....

 

Nie wszystko co napisane w książkach, na forach czy obejrzane w tv będzie się sprawdzało na swoich łowiskach...

2"8 SIF (7cm) akurat jest bardzo odpowiednią gumą i na lżej i ciut więcej...

3"8 SIF (9,5cm) to już uniwersalna guma ale czy na każdego sandała ??? Nie wiem może i ostrożnie żerujący skusi się na robiącego więcej hałasu gumisia ...nie wiem ...ja się nie znam....

 

A jak ktoś tak bardzo już nie wie czy założyć 2"8 czy 3"8 to polecam wypróbowanie 3"3 (8,25cm) to już powinno każdego zadowolić ... wędkarza :)

 

Tylko najmniej istotne co mi się podoba i jest fajne dla oka mojego ...

 

Ps. taki mały , maleńki:

Wielu chłopaków łowi (również tutejsi forumowicze ale oni zamiast się wypowiadać wolą łowić obecnie  ;)  ) sandały na ES3" .... pewnie nie wiedzą co czynią z tak paproszkową gumą  :D 


  • tlok, Dienekes i PiECIA lubią to

#96 OFFLINE   Hellspawn_PGAC

Hellspawn_PGAC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 październik 2014 - 13:36

To i może ja od siebie dodam 3 grosze :) Bardzo sceptycznie podchodzilem do tych przynet, jak do kazdej innej nowosci zreszta... Ale przekonala mnie jeden wypad. Mianowicie , mam taka miejscowke na odrze, w ktorej sa ' dyzurne ' okonie. Przewaznie rzut = branie. Od pewnego czasu ciezko bylo tam cokolwiek zlowic, wiec uzborilem sie w 2 calowe easy shinery i ruszylem w droge. najpierw zwykla guma - brak dotyku, za chwile zmiana na kaitecha , paach, siedzi garbus. mysle, przypadek wiec lowie dalej  za chwile bach, znowu siedzi. Dalej sadzilem ze to przypadek, zamiana na poprzednia gume - bez dotyku. Znowu zakladam Keiecha - bach, siedzi. Cos w nich jest. a dokladniej - zapach z kalamarnicy, ktorymy sa nasaczone te przynety. Nie wspomne o pracy, bo naprawde jest genialna. jedyny minus to taki ,ze bez super glue , nie ma sensu sie poruszac. po 3 braniach, guma nie trzyma sie glowki i trzeba sobie pomagac, klejac ja :) jak dla mnie - bomba totalna. pomalu przezbrajam sie tylko na te przynety :) pozdrawiam! 



#97 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 listopad 2014 - 22:21

Jaki rozmiar główki jiggowej jest najlepszy dla EASY SHINERA 5 cali(żeby guma nie straciła na atrakcyjnej pracy)?

Pozdrawiam


Użytkownik marcin_krych edytował ten post 27 listopad 2014 - 22:33


#98 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 26 grudzień 2014 - 08:26

Panowie, a ktoś chciałby trochę keitechow z usa? Będę zamawiał sobie i z jedna, max dwie osoby mogę obsłużyć dodatkowo, bo taniej na przesyłce wyjdzie. Jak cos to z ebaya będę zamawiał.

#99 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 26 grudzień 2014 - 09:26

Nie widziałem wcześniej tego wątku bo bym już dawno napisał moje spostrzeżenia na temat ES

Ja łowie w Norwegii na ES 3'' i powiem że nie wiem co te gumy mają takiego w sobie. Może zapach, może praca, a może jedno i drugie. Faktem jest że rdzawce w mojej okolicy bardzo zasmakowały w tych gumach. Odkąd łowie na nie, wyniki mam o niebo lepsze :)

Za jakiś czas sprawdzę tą teorie z zapachem gum, bo zacznę odlewać je z plastisolu. Jeśli będą nadal tak brały to wychodzi na to że zapach nie ma znaczenia.

O wynikach oczywiście Was poinformuje :)


  • krystiano1981r lubi to

#100 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 26 grudzień 2014 - 10:17

Można kupić takiego smierdziucha którym keitech podlewa swoje gumy? Po sezonie w pudełku sucho i bezwonnie :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka