Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gumy Keitech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
383 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 00:42

A w porównaniu Easy Shiner do Lunkier City Shaker, które lepiej wypadają? 



#162 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 23 luty 2016 - 07:56

To zupełnie różne przynęty i trudno je porównywać wg mnie.

#163 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 15:30

Ok, ale załóżmy że ktoś łowi okonie na stojącej wodzie. Ma w pudełku te i te to może stwierdzić, które będą skuteczniejsze. Tak mi się wydaje :)

#164 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 luty 2016 - 16:22

Ok, ale załóżmy że ktoś łowi okonie na stojącej wodzie. Ma w pudełku te i te to może stwierdzić, które będą skuteczniejsze. Tak mi się wydaje :)

 

Nie da rady, raz beda skuteczniejsze jedne a raz drugie. Jakby skuteczne byly tylko jedne gumki, to wiekszosc producentow poszla by z torbami ;)

Osobiscie wole keitecha, ale to bardziej moje widzimisie, bo lunker jesli chodzi o skutecznosc lowi mi podobnie statystycznie...



#165 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 17:37

Taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Nie łowiłem na żadne z nich, ale kupiłem już kilka paczek Lunkiera, więc dokupie jeszcze Keitecha i zobacze co u mnie będzie lepsze.

#166 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 luty 2016 - 17:56

Taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Nie łowiłem na żadne z nich, ale kupiłem już kilka paczek Lunkiera, więc dokupie jeszcze Keitecha i zobacze co u mnie będzie lepsze.

 

Jak nastwiasz sie na okonie, pomysl sobie jeszcze dodatkowo nad jakims smierdziuchem zeby w nim trzymac te gumki lunkera ;) 



#167 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 17:59

Masz na myśli np. Dipy karpiowe? Jeśli tak to coś konkretnego z zapachów? Czytałem już tutaj o różnych kałamarnicach i krewetkach :) Może coś konkretnego podpowiesz ;)

#168 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 18:01

Masz na myśli np. Dipy karpiowe? Jeśli tak to coś konkretnego z zapachów? Czytałem już tutaj o różnych kałamarnicach i krewetkach :) Może coś konkretnego podpowiesz ;)
  • mariobaggio lubi to

#169 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 luty 2016 - 18:17

Sa takie olejki dla spininingistow, co do zapachu to musisz poprobowac, jest tez caly watek na forum jak zrobic taki samemu.

 

Na okonia: czosnek, jakis rybny, kalamarnice czy jakies takie cuda - takie mi sie sprawdzaly.



#170 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2016 - 18:30

Pewien łowca okoni zdradził mi kiedyś....... zapach ochotki ;)


  • Del Toro lubi to

#171 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 luty 2016 - 18:48

Pewien łowca okoni zdradził mi kiedyś....... zapach ochotki ;)

 

Tez zapewne swietna rzecz, akurat tego jeszcze nie probowalem :)



#172 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2016 - 18:51

Nie chce sobie tu postów nabijać, ale keitechy są chyba nasączone jakimś smrodkiem. Lunkiery natomiast na 7 paczek tylko w jednej gumy są w czymś tłustym co nie przypomina mi  żadnego  zapachu (bawiłem się z karpiami swego czasu to znam trochę tych smrodów). Czy jest sens dopalać te keitechy. które i tak są zalane czymś zapachowym? Ktoś już kombinował z dopalaniem ich dodatkowo? I jeśli tak czy można było zauważyć wzrost zainteresowania przynętą przez ryby( bo wędkarza napewno :-D)



#173 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 luty 2016 - 19:00

Kaitechy nie trzeba, ale lunker mozna :)



#174 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2016 - 01:32

Świerzy Kaitech w oryginalnym zapachu będzie lepszym rozwiązaniem. Jak go zaczniesz dosmaczac to może odnieść odwrotny skutek.



#175 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 luty 2016 - 10:16

Na ten rok moje założenie jest takie.Okonie tylko na Easy shiner 2'' i 3''.Chcę sprawdzić czy zawsze będą wychodzić zwycięsko.Mój kolega z którym zawsze wędkuję.nie cierpi Kajtków za ich małą trwałość.Ale kilka razy się złamał i poprosił mnie o przynętę-właśnie kajtki.Na pewno nie jest to przynęta skuteczna zawsze i wszędzie.Ale jest w/g mnie naprawdę świetna.Ale podkreślam,że tylko na okoniach będę ostro testował Shinerki.Sandacze i szczupaki to inna bajka.



#176 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 26 luty 2016 - 23:38

Moim zdaniem keitechy to jedne z najlepszych przynęt. Nieraz ratowały mi tyłek i w sumie odkąd ich używam moje wyniki znacząco poprawiły się. Łowię praktycznie tylko i wyłącznie z wykorzystaniem techniki drop shot okonie i sandacze. Miękka guma umożliwiała mi różne typy zbrojenia, od offsetowego po klasyczne. Ryby są z reguły dobrze zapięte. Co do zapachu nie wiem czy pomaga, ale moim zdaniem na pewno nie przeszkadza. Ale trzeba powiedzieć, że jest dość trwały.

 

Co do trwałości samych gum niestety jest na minus. Często po braniu wyciągam przynętę bez ogonka, a po kilka rybach trudno ją utrzymać na haku. Z pomocą przychodzi mi wtedy zapalniczka.



#177 OFFLINE   mopar

mopar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjacentralna
  • Imię:arkadiusz

Napisano 27 luty 2016 - 07:54

Łowiąc metodą stop shot miałem równie dobre wyniki (rasy shiner) z urwanym ogonkiem

#178 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 01 marzec 2016 - 09:20

Jeżeli okoń urwie ogonek easy shinera a reszta gumy jest o.k.,to nigdy takiej gumy nie wyrzucam.Nadal jest łowna(choć nie zawsze).A jak okonie są w amoku jest naprawdę killerem.Pewniej zastaje zassana.Dlatego też gumy bez akcji są skuteczne(np.typu plemnik).



#179 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 01 marzec 2016 - 14:11

Rzerzywiscie Keitech to super przyneta tylko niestety malo trwala ale jezeli chodzi o okonie i sandacze to jest bardzo lowna , praktycznie zawsze lowie na nia na czeburaszce i sa super efekty


  • szczupak1 lubi to

#180 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 01 marzec 2016 - 16:00

A co tam.Nie ten wątek,ale temat tu poruszony.Na okonie bywa skuteczny zapach anyżu.Maść do dziąseł Sachol jest sama w sobie idealnym atraktorem.Tylko nie mówcie nikomu!To moja tajemnica.


  • GregorS i szczupak1 lubią to