Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie muszki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Olekk

Olekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Wlkp
  • Imię:Olek
  • Nazwisko:Pode

Napisano 09 maj 2024 - 18:21

Cześć, przychodzę z następnym pytaniem, jak zacząć wiązać muchy i jaki jest minimalny wymagany do tego budzet? co potrzeba? na pewno imadło chcę wiązać suche muchy i może jakieś nimfy ale głównie suche co polecicie za sprzęt mój budzet to 150zł :)



#2 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 maj 2024 - 20:30

Cześć, przychodzę z następnym pytaniem, jak zacząć wiązać muchy i jaki jest minimalny wymagany do tego budzet? co potrzeba? na pewno imadło chcę wiązać suche muchy i może jakieś nimfy ale głównie suche co polecicie za sprzęt mój budzet to 150zł :)

Ja i wielu innych zaczynałem naukę kręcenia much tutaj . Polecam .

 

https://jerkbait.pl/...ztuka-łowienia/


  • S.N. lubi to

#3 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2024 - 11:19

Nawijarka, imadło, nożyczki, nici, Hociaz z 3 haczyki materiał cdc, dubbing jakiś szelek. Jak ze wszystkim możesz zacząć za 500 zł a mozesz wydać 25 tysięcy na materiały. 👌

#4 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów

Napisano 10 maj 2024 - 11:22

Cześć, przychodzę z następnym pytaniem, jak zacząć wiązać muchy i jaki jest minimalny wymagany do tego budzet? co potrzeba? na pewno imadło chcę wiązać suche muchy i może jakieś nimfy ale głównie suche co polecicie za sprzęt mój budzet to 150zł :)

Doprecyzuj. sprzet bez materialow i haczykow czy wszystko za 150 zl ?.Za sam sprzet od biedy jakos starczy. Jakies tanie imadlo, 1-2 nawijarki, finiszher nawijarka do jezynek i nozyczki z pasmanterii. To wystarczy do krecenia podstawowych much. Ale jesli chodzi o materialy i haczyki, to 150 zl nie starczy nawet na zestaw haczykow.



#5 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 569 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 11 czerwiec 2024 - 18:57

Witam wszystkich.
Ostatnio nurtuje mnie temat jazi, wg moich obserwacji 40-45+. Rzeka nizinna o średnim uciągu ok 2-2,5 metra głębokość. Jazie spławiają się, oczkują pod wieczór 20-21h zaczyna się. Na powierzchni nie widać za bardzo muchy ale nad samą wodą zaobserwowałem malutkie czarne muszki.
Czasami widać jak puszczą,,delfinka'' grzbiet, płetwa ogonowa. Nie wiem jak powiązać takie zachowanie. Czy to ryby żerujące?
Macie może jakieś patenty na takie ryby?
Jak będę następnym razem w tamtym miejscu to postaram się nakręcić film.
  • Maciek Rożniata lubi to

#6 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6250 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 czerwiec 2024 - 19:03

Napisz do @robert2

#7 ONLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 11 czerwiec 2024 - 19:37

Witam wszystkich.
Ostatnio nurtuje mnie temat jazi, wg moich obserwacji 40-45+. Rzeka nizinna o średnim uciągu ok 2-2,5 metra głębokość. Jazie spławiają się, oczkują pod wieczór 20-21h zaczyna się. Na powierzchni nie widać za bardzo muchy ale nad samą wodą zaobserwowałem malutkie czarne muszki.
Czasami widać jak puszczą,,delfinka'' grzbiet, płetwa ogonowa. Nie wiem jak powiązać takie zachowanie. Czy to ryby żerujące?
Macie może jakieś patenty na takie ryby?
Jak będę następnym razem w tamtym miejscu to postaram się nakręcić film.


Ja bym próbował mokrą muchą, najlepiej czarnym spiderem z zielonym albo czerwonym akcentem na dupce, również w wariancie z plastikową, srebrną lub złotą główką. Wszystko na haczykach 10 - 12.
  • Darek P, pawelHERP i Zybi81 lubią to

#8 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 czerwiec 2024 - 08:28

Niestety żerują na t.z.sieczce,mikroskopijne muszki zalegają dywanem i są hurtowo zbierane.Dużo czasu straciłem by zbierające różne ryby bo dotyczy to te płoci i wzdręg. zachęcić by wzięły cokolwiek innego..Pozostaje mi życzyć powodzenia.


  • Maciek Rożniata i Zybi81 lubią to