Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Smarowanie używanej Daiwy Certate HC 3500 i moje uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2012 - 03:05

Zabrałem sie do smarowania nabytej na forum HC 3500. I generalnie jestem zawiedziony.

Plusy:

1. Wielka przekładnia


Minusy:

1. Obudowy łożysk korby. Poprzedni właściciel zamienił 3 śrubki mocującę każdą z tych dwóch obudów łożysk korby na inne, większe bo pozrywał gwinty. Te nowe śrubki też już nie trzymają. Chyba trzeba będzie przegwintować. Moim zdaniem to błąd konstrukcyjny. Miękki materiał i króciutkie śrubki. Jak mi się nie uda tego zrobić to pójdzie na części.
2. Ośka dość mocno wytarta przy pinionie i łożysku oporowym. Rozkręcałem już parę Daiw, ale tak mocno zużytej nie widziałem.
3. Ośka stanowi jedną całość z elementem który współpracuje z zębatką mimośrodu. A na tym elemencie jest łożysko i tulejka których nie sposób zdjąć. A najciekawsza jest śruba która teoretycznie mocuje ten element do ośki. Po co jest ona skoro ośka z tym wodzikiem stanowię całość???
4. W takim młynku łożyska Made in Thailand są zastosowane. Przynajmniej niektóre.


Reasumując i patrząc na konstrukcję wolę Emblemy/Turki X/Z.

Dla ciekawskich schemat.

Załączony plik  CERTATE HYPER CUSTOM 3500.pdf   45 KB   223 Ilość pobrań

Te obudowy i kiepskie śrubki to pozycje 75 i 76. Oska z wodzikiem to 15. Podkładka 52 też wypaczona nie wiadomo dlaczego. Blaszka 62 mocno wytarta od strony zębatki.

#2 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 24 listopad 2012 - 06:20

Podkladka 52 jest wygieta w polksiezyc,tak jakby jest sprezynujaca aby lozysko 53 w gnieznie stabilnie trzymac .Glowne lozysko piniona nr 50 i w zwyklej certacie jest made in thailand.Reszta to chyba wina jakichs bledow przy serwisie.Pastiki 54 i 18 sa cale,nie zuzyte?

Użytkownik maicke82 edytował ten post 24 listopad 2012 - 06:21


#3 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 08:01

Może komuś się przyda.

http://www.fishingka...75cd61f61b63f29

#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 listopad 2012 - 08:24

Patrząc na załączony schemat, moja Infinity_@3000 różni się chyba tylko nazwą ;) .
To pewnie jej plus. Minus też jest. Ten sam:

.... Miękki materiał i króciutkie śrubki. Jak mi się nie uda tego zrobić to pójdzie na części......

Problem ten sam. Prowizorycznie zabezpieczam kroplą Distalu. Działa ale... :angry:
Jak Ci się uda sprostać wyzwaniu daj znać proszę, jak to zrobiłeś.

W załączniku fotki z ostatniej rozbieranej sesji
Załączony plik  607a.jpg   81,36 KB   399 Ilość pobrańZałączony plik  608a.jpg   101,06 KB   451 Ilość pobrańZałączony plik  609a.jpg   93,71 KB   440 Ilość pobrańZałączony plik  610a.jpg   58,58 KB   348 Ilość pobrań

Użytkownik popper edytował ten post 24 listopad 2012 - 08:27


#5 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 24 listopad 2012 - 12:07

Patrząc na załączony schemat, moja Infinity_@3000 różni się chyba tylko nazwą ;) .


Z tego, co widać na zdjęciach, różni się zdecydowanie: przekładnią.
Przekładnia Hyper Digigear z Certate HC:
Załączony plik  hc3.JPG   447,21 KB   262 Ilość pobrań

Użytkownik chub norris edytował ten post 24 listopad 2012 - 12:16


#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2012 - 12:26

Podkladka 52 jest wygieta w polksiezyc,tak jakby jest sprezynujaca aby lozysko 53 w gnieznie stabilnie trzymac .Glowne lozysko piniona nr 50 i w zwyklej certacie jest made in thailand.Reszta to chyba wina jakichs bledow przy serwisie.Pastiki 54 i 18 sa cale,nie zuzyte?


Plastiki 18 i 58 nie zużyte.


Może komuś się przyda.

http://www.fishingka...75cd61f61b63f29


Dziękuję.



Patrząc na załączony schemat, moja Infinity_@3000 różni się chyba tylko nazwą ;) .
To pewnie jej plus. Minus też jest. Ten sam:

Problem ten sam. Prowizorycznie zabezpieczam kroplą Distalu. Działa ale... :angry:
Jak Ci się uda sprostać wyzwaniu daj znać proszę, jak to zrobiłeś.

W załączniku fotki z ostatniej rozbieranej sesji
Załączony plik  607a.jpg   81,36 KB   399 Ilość pobrańZałączony plik  608a.jpg   101,06 KB   451 Ilość pobrańZałączony plik  609a.jpg   93,71 KB   440 Ilość pobrańZałączony plik  610a.jpg   58,58 KB   348 Ilość pobrań


W młynku za taką kasę te śrubki to nieporozumienie. Nie wiem czy coś wymyślę. Cienkie te ścianki.
Czuję, że zrobię to loctitem do gwintów. Tylko ten niebieski może być za słaby.

#7 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 24 listopad 2012 - 14:25

Z tego, co widać na zdjęciach, różni się zdecydowanie: przekładnią.


Taki "drobny szczególik" :D

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 listopad 2012 - 16:48

Taki "drobny szczególik" :D

No przecież skądś ta cena być musi. Oczywiście, jakość materiałów użytych jest różna. Mi chodziło o schemat.

Użytkownik popper edytował ten post 24 listopad 2012 - 16:50


#9 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 listopad 2012 - 17:08

A ja tą podkładkę(52) wyprostowałem :angry:

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2012 - 17:40

Na schemacie wydaje się być prosta.

Właśnie rozkręcam kabłąk rotora i zauważyłem jeszcze jeden minus w stosunku do Turka/Emblema. Sprężyna kabłąka jest dużo delikatniejsza.

Natomiast młynek po złożeniu ładnie kręci. Nie ma już uczucia suchości :rolleyes:

#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 listopad 2012 - 18:06

Cerata (przynajmniej ta 3500, u Józka) też ma mocniejszą sprężynę, od tej w mojej Daiwce.
U mnie również słabiutka.

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 listopad 2012 - 18:11

Waldek bo moja ceratka mało używana, a ja mam zwyczaj kabłąk otwierać i zamykać ręką.Nie wiem jaki to ma wpływ na użytkowanie sprężyny ale chyba trochę ma :) .

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 listopad 2012 - 18:12

Żaden. Moja od nowego taka była.

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 listopad 2012 - 18:25

Nawet w tych topowych zależy jak im się udało wykonać pewne elementy :D .

#15 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 24 listopad 2012 - 19:17

Zobaczcie ze nawet na tej sesji rozbieranej co podrzucil @karpik 69 podkladka 52 jest wygieta.Tak musi byc.Trzeba ja umiejetnie wygiac spowrotem tylko nie za duzo bo podniesie rotor i bedzie mocnej czuc tryby.

#16 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 25 listopad 2012 - 12:27

Zobaczcie ze nawet na tej sesji rozbieranej co podrzucil @karpik 69 podkladka 52 jest wygieta.Tak musi byc.Trzeba ja umiejetnie wygiac spowrotem tylko nie za duzo bo podniesie rotor i bedzie mocnej czuc tryby.

Takie małe sprostowanie: nr 52 na schemacie to gumowa uszczelka, a ta wygięta podkładka ma numer 48 i nazywa się pinion washer. Przy najbliższym smarowaniu spróbuje ją lekko wygiąć. Dodam tylko, że niby nie zmieniła się praca kołowrotka po jej wyprostowaniu.

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2012 - 12:31

48 to osłona łożyska. Popatrz na wyżej załączony schemat.

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 09:48

Minusy:
1. Obudowy łożysk korby. Poprzedni właściciel zamienił 3 śrubki mocującę każdą z tych dwóch obudów łożysk korby na inne, większe bo pozrywał gwinty. Te nowe śrubki też już nie trzymają. Chyba trzeba będzie przegwintować. Moim zdaniem to błąd konstrukcyjny. Miękki materiał i króciutkie śrubki. Jak mi się nie uda tego zrobić to pójdzie na części.

te elementy wymienia sie w koplecie, tak zeby po serwise bylo na 100% ... jest wiele takich rozwiazan w mechanice :)

#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2012 - 11:37

To znaczy kupić nowy korpus i pokrywy???

#20 OFFLINE   lukaszch

lukaszch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 28 listopad 2012 - 08:03

Godski

Zabrałem sie do smarowania nabytej na forum HC 3500. I generalnie jestem zawiedziony.

Plusy:

1. Wielka przekładnia


Minusy:

1. Obudowy łożysk korby. Poprzedni właściciel zamienił 3 śrubki mocującę każdą z tych dwóch obudów łożysk korby na inne, większe bo pozrywał gwinty. Te nowe śrubki też już nie trzymają. Chyba trzeba będzie przegwintować. Moim zdaniem to błąd konstrukcyjny. Miękki materiał i króciutkie śrubki. Jak mi się nie uda tego zrobić to pójdzie na części.
2. Ośka dość mocno wytarta przy pinionie i łożysku oporowym. Rozkręcałem już parę Daiw, ale tak mocno zużytej nie widziałem.
3. Ośka stanowi jedną całość z elementem który współpracuje z zębatką mimośrodu. A na tym elemencie jest łożysko i tulejka których nie sposób zdjąć. A najciekawsza jest śruba która teoretycznie mocuje ten element do ośki. Po co jest ona skoro ośka z tym wodzikiem stanowię całość???
4. W takim młynku łożyska Made in Thailand są zastosowane. Przynajmniej niektóre.


Reasumując i patrząc na konstrukcję wolę Emblemy/Turki X/Z.

Dla ciekawskich schemat.

Załączony plik  CERTATE HYPER CUSTOM 3500.pdf   45 KB   223 Ilość pobrań

Te obudowy i kiepskie śrubki to pozycje 75 i 76. Oska z wodzikiem to 15. Podkładka 52 też wypaczona nie wiadomo dlaczego. Blaszka 62 mocno wytarta od strony zębatki.


Minusy które wymieniłeś dotyczą konkretnego Twojego modelu , poprzedni własciciel poprostu ją zajechał , dlatego sprzedawał na części . Ja ze swojej jestem zadowolony .Niektóre łożyska made in Thajland są także w najnowszej SALTIDZE , swojądrogą ciekawe jakie flaczki będzie mniał nowy EXIST.