Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi w Alpach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 czerwiec 2024 - 01:23

Wszystko wyglada na to, ze zaraz samym poczatkiem wrzesnia jade we Wloskie Alpy w okolice Cortina d'Ampezzo. Glownie spinac sie po gorach ale widzac jakie tam maja rzeki rybek czytaj: pstragow wszelkiej masci, sobie nie odpuszcze  :rolleyes: Pytanie do forumowiczow. Czy ktos ma jakies doswiadczenia z pierwszej reki odnosnie licencji, wielkosci rybek, charakteru rzek, technik oraz czy warto np wziac wodery czy lepiej sobie podarowac? 

 

Z gory dziekuje za pomoc. 


  • Friko i jakub75 lubią to

#2 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 17 czerwiec 2024 - 10:58

Dla przykładu w Livingo jest dosyć duży sklep wędkarski (raczej muchy) więc zapewne ryby są ;) będziesz prekursorem z Polski!
My mieliśmy inne rzeczy w głowie niż ryby - a czekając na busa i patrząc w strumyk nic nie było widać.

#3 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 17 czerwiec 2024 - 13:19

Będę miesiąc wcześniej, jak czas pozwoli, zrobię rozeznanie. Ale nie obiecuję, bardziej nastawiam się na góry itd.



#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2982 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2024 - 13:57

Ja będę druga połowa sierpnia, ale też wspinaczkowo. Rejon Daone - Arco. Tak trochę liczyłem, że ktoś wrzuci jakieś informacje bo też pewnie stanę przed dylematem, czy brać wędki ;)



#5 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 17 czerwiec 2024 - 14:57

Dylemat nie czy brać, tylko ile:)
  • malcz i Luckyguliver lubią to

#6 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 czerwiec 2024 - 16:34

Kiedyś odbiłem z głównej drogi która biegła wzdłuż rzeki Tagliamento bo zobaczyłem fajną rzeczkę pstrągową i po przejechaniu kilkunastu kilometrów zatrzymałem się na piknik i obadać rzeczkę, widziałem ryby ale czy to były pstrągi to nie jestem pewien ale jakieś łososiowe na 100%  :D za dwa tygodnie będę tam w okolicy  przejeżdżał ale pędzę plażować  ;)



#7 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 24 czerwiec 2024 - 17:36

Tam się pstrągi łowi w górskich stawach, nawet na 2400 m ;). Np. tutaj https://www.alta-bad...lakes/lake-boe/ nad wodą stoi tablica z namiarami, ale nie mogę znaleźć zdjęcia.

Jak się nie boisz tłumów, to nawet w Lago di Braies ludzie łowią pstrągi, co ciekawe od razu je beretują i do koszyka..


Użytkownik R0BERT edytował ten post 24 czerwiec 2024 - 17:41


#8 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1286 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 24 czerwiec 2024 - 19:09

Wszystko wyglada na to, ze zaraz samym poczatkiem wrzesnia jade we Wloskie Alpy w okolice Cortina d'Ampezzo. Glownie spinac sie po gorach ale widzac jakie tam maja rzeki rybek czytaj: pstragow wszelkiej masci, sobie nie odpuszcze :rolleyes: Pytanie do forumowiczow. Czy ktos ma jakies doswiadczenia z pierwszej reki odnosnie licencji, wielkosci rybek, charakteru rzek, technik oraz czy warto np wziac wodery czy lepiej sobie podarowac?

Z gory dziekuje za pomoc.

30km od Cortiny jest jezioro Centro Cadore a z niego wypływa rzeka Sile. Są pstrągi i lipienie. Sezon trwa do ostatniej niedzieli września. Poszukaj na fejsie Angelo Pilar, to właściciel sklepu wędkarskiego gdzie kupisz zezwolenia, jest też przewodnikiem-to coś podpowie

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
  • Darek P, malcz i Luckyguliver lubią to

#9 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 26 czerwiec 2024 - 11:57

30km od Cortiny jest jezioro Centro Cadore a z niego wypływa rzeka Sile. Są pstrągi i lipienie. Sezon trwa do ostatniej niedzieli września. Poszukaj na fejsie Angelo Pilar, to właściciel sklepu wędkarskiego gdzie kupisz zezwolenia, jest też przewodnikiem-to coś podpowie

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

 

Bedziemy stacjonowac w Valle di Cadore czyli ok 10 km od tego jeziorka. Jednak patrzac na mape to widze ze rzeka Piave wyplywa z tej zaporowki a nie Sile? Na FB tego pana Angelo Pilar rowniez nie moge znalezc. 

 tez



#10 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1286 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 czerwiec 2024 - 13:05

Przepraszam za pomyłki , obie rzeki przepływają w pobliżu gdzie mieszkam i pomyliłem zamiast sprawdzić. Nazwisko Włocha też z błędem
https://www.facebook...bHvigf7PGNW8zF/

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
  • Darek P i Luckyguliver lubią to

#11 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 czerwiec 2024 - 14:53

https://www.instagra...2d2dzY1NTdkNmo3

https://www.instagra...WtleTV3djk2MXQ2
Nie wiem gdzie dokładnie łowią ale to chyba Włochy

Użytkownik Artech edytował ten post 26 czerwiec 2024 - 14:54

  • matiazay lubi to

#12 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 26 czerwiec 2024 - 15:32

Tu znalazlem do sciagniecia broszurke z informacjami https://www.provinci...to/pescare-2023

 

Fajne sa te marmurkowe pstragi :) 



#13 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1286 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 czerwiec 2024 - 16:11

Specjalistą od marmurków jest ten gość:
https://www.facebook...4VfbjkiYfUHLok/
Też jest przewodnikiem, łowi też na Piave.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

#14 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 15 wrzesień 2024 - 23:28

Maly raporcik z wyprawy w Dolomity sie nalezy :) Gdyby to byl wypad stricte wedkarski to byloby tego znacznie wiecej ale pojechalem sie tam glownie wspinac. Wiec zaczne moze od poczatku. Ciezko sie dogadac przez FB z miejscowymi specami przez co naprawde duzo czasu zajelo mi zbadanie tematu, ale na sam koniec powiem bylo warto. Z kwestii formalnych musiamy miec wykupione pozwolenie na cale Wlochy za 13E a potem licence na konkretna wode. Ja zaplacilem w lokalnym sklepiku 40E za 3 dni lowienia. Co dziwne, chyba ze nie zrozumialem pani z kwiaciarni kupilem licence na 10 dni ale moglem lowic tylko 3? Zeby jeszcze zagmatwac sprawe dodam jeszcze ze na miejscowych stronach znalazlem odcinki rzek oznaczonych free fishing. Niestety nie
spotkalem nikogo kto by mi to wszystko dobrze wyjasnil.

Lowilem w rzece Boite w okolicach Venas Di Cadore z tego powodu ze byla najblizej naszej bazy noclegowej. Woda byla lekko podniesiona co nie sprzyjalo polowom. Pozniej spadlo jeszcze wiecej deszczu i niestety trzeba bylo odpuscic. Po tygodniu spadl snieg... Sama rzeka dziko wygladajaca. Do tego jak dla mnie niespotykany metno niebieski kolor. Ma sie poczucie ze naprawde obcuje sie z natura choc gdzies tam wysoko widac domy i wijaca sie droge. Pstragi wolaly wirowke niz wobki. Nurt silny wiec tylko kilka przynet z mojego pudelka nadawalo sie do uzycia.


W nastepnym poscie sprobuje wkleic kilka fotek i linkow tak zeby Wam oszczedzic trudu szukania informacji. Ja sam planuje wrocic za rok ale tym razem odloze sobie wiecej czasu na wedkowanie.

 

 

Załączone pliki



#15 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 16 wrzesień 2024 - 02:01

Przypomne, ze pozwolenie mozna kupic na poczcie lub internetowo. A tu licencje na rzeke Boite:  Fioreria Valboite Di Franzin Elena Via Roma, 29, 32040 Borca di Cadore BL, Italy

 

https://www.pescarenelledolomiti.it/

 
 
Moze warto jeszcze dodac, ze w razie deszczu i wezbranej wody w jednej rzece warto sprawdzic inne okoliczne rzeki ktore zbieraja wode z innego regionu gor. Okazalo sie bowiem ze przejezdzajac wzdluz Ansiei oddalonej raptem o 20 min jazdy na wschod od Boite nie zauwazylem zadnychg sladow deszczu. 
 
Ps Na fotach nadal widzimy Boite

Załączone pliki


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 16 wrzesień 2024 - 02:13


#16 OFFLINE   digger

digger

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mendyk

Napisano 17 wrzesień 2024 - 21:33

To, jak to określiłeś, mętno-niebieskie zabarwienie wody jest typowe dal rzek o lodowcowym i śnieżnym reżimie zasilania. Czysta woda, niosąca trochę pyłowej zawiesiny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych