Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Bachotek oraz Jezioro Wielkie Partęczyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 26 listopad 2012 - 17:25

Witam. Jak w temacie chciałbym zapytać Was drodzy forumowicze, czy ktoś miał styczność z tymi dwoma jeziorami na pojezierzu brodnickim. W Googlach informacji za wiele nie znalazłem, a jeśli już coś jest to mocno przeterminowane.

#2 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 26 listopad 2012 - 17:49

Hej!
Zapytaj @guciolucky'ego,to jego rodzinne strony. Kubuś powie Ci co i jak. A podobno jest co ;)

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:14

Może uda mi się jeden dzień pod koniec grudnia wygospodarować na jednodniową wyprawę na pojezierze Brodnickie. Najchętniej nad Bachotek bym pojechał.

Tylko tam jest kłopot z łódkami. Ma ktoś namiary ???? Tak do stówki, ale lepiej połowę tego.


Użytkownik godski edytował ten post 22 grudzień 2013 - 23:15


#4 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 grudzień 2013 - 08:22

Mój znajomy często bywa w tamtych okolicach, jednak nie wędkarsko. Jeśli okaże się to dobrym łowiskiem to bym zabierał się z nim na weekendy w przyszłym roku :)

Mogę zadzwonić i spytać się czy zna tam sytuację ;)



#5 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 23 grudzień 2013 - 08:58

Kolega był w tym roku na Bachotku i mimo że zna łowisko to łowił tylko okonki wielkości palca

pod koniec pobytu miejscowy pokazał mu zdjęcia efektów "podgrzewania wody prądem"- masakryczny widok

Wieści z tego roku są mało optymistyczne.



#6 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 22 czerwiec 2015 - 20:35

Wybieram się w najbliższy weekend nad jezioro Bachotek na pojezierzy Brodnickim.

Czy ktoś może zna tą wodę i może się podzielić jakimiś wiadomościami na temat spiningowania na tej wodzie - miejscówki, metody, przynęty?

Słyszałem ,że to jezioro słynie z okoni.


Użytkownik mario edytował ten post 22 czerwiec 2015 - 20:52


#7 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 czerwiec 2015 - 20:46

Słynie i okoni i z wielkich szczupaków. Tylko nie jest to łatwa woda. Ot raptem dwie górki, duża wyspa, pływająca wyspa i spady-te są chyba najfajniejsze. Ale aż tak dobrze go nie znam żeby kategorycznie się wypowiadać, jestem tam góra 3 razy do roku i to nieregularnie. Choć okonie stosunkowo łatwe do namierzenia są przy ośrodku wypoczynkowym na południowym krańcu jeziora.


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 22 czerwiec 2015 - 20:46


#8 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 23 czerwiec 2015 - 10:06

no wlasnie w tym ośrodku bede nocował.

No nic trzeba bedzie próbować samemu - myslę ,że coś się tam na ciemne paprochy wydłubie ,a moze i jakiś szczupły się przy okazji uwiesi :)



#9 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 24 czerwiec 2015 - 09:53

Cześć
Swego czasu bywałem tam dość często (wakacje) było to ponad 10 lat temu. Rybą dominującą był okoń i to naprawdę ładny (30-40cm)
Nie wiem jak teraz wygląda sprawa. Ryby ładnie gryzły na woblery, obrotówki (black fury), a największe sztuki trafiały mi się na górce (zaznaczyłem niebieską kropą) na białego mannsa 10cm. 
Pozostałe miejsca gdzie regularnie łowiłem zaznaczone niebieskimi kreskami. 
Kiedyś poleciłbym w ciemno. 
Pozdr
 

Załączone pliki



#10 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 czerwiec 2015 - 13:51

Dołączam się do pytania, tyle że bardzie interesują mnie Wielkie Partęczyny ewnentualnie Ciche, z racji planownego tygodniowego pobytu początkiem sierpnia. Czy jest wogóle możliwość i sens próbowania wędkowania z brzegu? Czy orócz spinningu w grę wchodzą spławikówki  lub pickerek (jeśli spinnig okaże się zupełnie nieefektywny)?



#11 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:58

Dzięki kolego - twoja niebieska kropka będzie przetestowana w ten weekend :)

Dam znac jak było :)



#12 OFFLINE   bodzio83

bodzio83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 czerwiec 2015 - 20:32

Przetestuj też końcówkę jeziora przed wypływem .

Nieraz można zauważyć ataki okoni jak za dawnych lat .



#13 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 02 lipiec 2015 - 17:53

Juz po testach :)

Pełne dwa dni biczowania wody - efekty takie sobie.

Na początku nastawiłem się na coś większego i spiningowałem większymi przynętami , plecionka 12 i wędka c.w. 5-25 g. Efektów brak.

Po przestawieniu sie na typową lekką wklejankę z zyłką 12 i paprochami na końcu, zaczął się ruch - okoni takich do 20 cm to nawet mozna było połowić - typowa dłubanina trzcinowo - zaroślowa :)

Niestety nawet nie było kontaktu z niczym większym , a co gorsza zero szczupaka - nawet zadnych pobić w trzcinach , ruchu na wodzie , kompletnie nic.

Woda strasznie zarośnięta, zarówno na płytkiej jak i na głębszej wodzie unosiły się całe połacie pływającej roślinności - o opadzie czy bocznym troku mozna zapomnieć, a przy normalnym lekkim spiningu i tak co drugi rzut to było wyciąganie warkocza trawy.

Być może trafiłem akurat na okres słabego żerowania bo widać ,że woda raczej jest rybna - np.na płyciznach widać było dużo żerującego lina, i to takie spore sztuki.

Wędkarze którzy się na nie nastawiali spływali z wody z sukcesami.

Podsumowując , na pewno się tam jeszcze wybiorę ale raczej to będzie wrzesień/pazdziernik.



#14 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 06 maj 2016 - 23:36

Co najlepiej na majowego szczupaka na Bachotku?
Obrotówki, wahadłówki, czy może jednak gumy lub woblery?

#15 OFFLINE   masacre

masacre

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 październik 2017 - 16:03

Zapytanie  trochę stare , ale  może info będzie przydatne.....

Byłem na majówce 2016r. w ośrodku Stepol. Przez 3 dni łowienia od 5 do 10 rano miałem łącznie  8 szczupłych. Największy 69cm  na  10cm białą gumę wolno prowadzoną  . 2 szczupłe na górce  na przeciwko ośrodka PTTK , głębokość ok 2-3m .  Miejscowi masowo na tej górce na żywca rano polowali na Esoxy  i wyciągali co jakiś czas mniejsze sztuki. Trochę mieli gula jak walczyłem z tym 69cm na okoniowym kiju  do 18gram dobre kilka minut.....

Pozostałe  szczupłe  do 5 m od trzcin  pilnowały uklejek pływających w stadzie. Okonie na górce  brały na małe obrotówki płytko prowadzone  nad roślinami - co 2 rzut rybka  , ale mała.  Byłem tam też   rok wcześniej w sierpniu i szczupłego nie skusiłem , ale  okonie 30-35cm na paprochy  na plażach brały.  Mam na myśli górkę  z drugiej strony  wyspy patrząc na  niebieską kropkę od "chulo".



#16 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 12 październik 2017 - 08:20

A gdzie pytanie?? Jak potrzebujesz info to coś mogę zdradzić. Bywam tam dwa razy do roku. Pisz na priv

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych