Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Alarm do łódki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 20 czerwiec 2024 - 19:09

Pomysł jest następujący:
Łódka zacumowana przy pomoście, przykryta plandeką,  a w niej pozostawione graty wędkarskie i elektronika. Trzeba to zabezpieczyć, aby spokojnie iść nieopodal spać i tu pomysł na prosty autoalarm. Jet duży wybór autoalarmów do samochodów, ale to urządzenia zbyt rozbudowane jak dla moich potrzeb.

Czy ktoś z Kolegów pomógł by mi sklecić (doradzić w zakupie) prostego alarmu do łódki.
Zasilanie 12V, syrena, sterowanie pilotem radiowym, 2 czujniki ruchu ultradźwiękowe.... i to chyba wszystko.

Z góry dziękuje za propozycje i pomoc - Paweł
 



#2 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 20 czerwiec 2024 - 21:36

Zobacz to, nawet nazwa właściwa:
https://allegro.pl/o...oty-15577886766
Zaczym złodziej go wyłączy obudzi wszystkich dookoła, mam wersję podobną ale 120db. Montujesz na łodzi, przykrywasz plandeką i włączasz pilotem. Kupiłem w lokalnym sklepie "u chińczyka" za około 30zł.

#3 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 czerwiec 2024 - 22:36

Też tak kombinowałem ale nie jestem pewien czy te tanie systemy nie będą zbyt wrażliwe. Pomysł wydaje się dobry tylko trzeba by wyskalować sprzęt do potrzeb. Dobrym dodatkiem byłaby kamerka z przesyłem do chmury



#4 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 20 czerwiec 2024 - 22:58

Kamerę bardzo łatwo zakłócić. Najprostsze systemy są najefektywniejsze, czyli oświetlenie z czujką ruchu, taki wyjec jak pisałem wcześniej. Każdego to odstraszy, bo nie będzie wiedział po zapaleniu światła co jest pod plandeką.