Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

multiplikator na prawą rękę o niskim przełożeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Adam 65

Adam 65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaJerzykowo
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lisiecki

Napisano 04 lipiec 2024 - 09:57

Witam. Szukam multiplikatora wielkości 200, o niskim przełożeniu. . Coś podobnego do Abu Garcia Revo 5 x-w, przełożenie 5,4:1, nawój 56 cm, tylko, że koniecznie na prawą rękę. Najcięższe przynęty jakie obecnie posiadam mają 60 g, zakładam,że cięższych jak 80 g nie będę używał. Proszę kolegów o pomoc gdyż na multiplikatorach znam się słabo, a szukanie w internecie też nie jest moją mocną stroną. :)



#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 lipiec 2024 - 06:55

Robisz przegląd oferty rynkowej, czy szukasz ofert sprzedaży? Bo jak to drugie, to coś mam ;)



#3 OFFLINE   Adam 65

Adam 65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaJerzykowo
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lisiecki

Napisano 05 lipiec 2024 - 20:19

Robię przegląd, ale po to aby coś kupić. Na Allegro  nie znalazłem, na Aliexpress opisy beznadziejne. Jestem gotów kupić używany jeśli nie znajdę nic innego. Tylko nie z najwyższej półki bo to będzie mój pierwszy multiplikator. Na razie na jerki , duże gumy i duże woblery łowię zwykłym spiningiem do 70g i kołowrotkiem o szpuli stałej- nawój ok 70 cm na obrót. I to jest przy woblerach o dużym sterze zdecydowanie za dużo. Liczę również na jakieś porady, bo np. znalazłem multiplikator 13 Fishing Concept A A5,3-RH o nawoju, jak zrozumiałem z opisu 21 cali. Ale ani firmy nie znam, ani nie umiałem znależć w internecie opinii o tym multiplikatorze.



#4 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1752 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 05 lipiec 2024 - 20:54

Krzyś, jak Ciebie znam, zaoferujesz coś, czego zepsuć się nie da. Czyli Daiwę.


  • MietekK lubi to

#5 ONLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano wczoraj, 21:05

Curado 201 PG. Do 100 coś tam gram na pewno przetrwa sporo. Moje normalne 201 6.2 kręci 4 rok w nurcie i jeszcze nic nie grzechocze. Abu Revo4 x winch 5.4, też w sumie walczył dzielnie. Po wymianie korbki na 125mm to nawet spory kotlet był mu nie straszny. Linki na R4 X wchodzi tyle samo co na C201. Jak ktoś lubi to można jakiegoś okrągłaka też poszukać np c4 albo mały cardiff. Pz

#6 ONLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano wczoraj, 21:10

Małe sprostowanie, ja mam modele leworęczne (201 shimano) ale akurat wszystkie które napisałem spokojnie można kupić na prawa rękę 200. Pz

#7 OFFLINE   Adam 65

Adam 65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaJerzykowo
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lisiecki

Napisano wczoraj, 22:59

Abu revo4 z przełożeniem 5,4 znalazłem tylko na lewą rękę, te na prawą maja wyższe przełożenia. A curado na prawą rękę o oznaczeniu 200 znalazłem tylko z nawojem 68 cm ,co dla mnie jest trochę za dużo. Ja rozumiem , że przekładnia solidna i wytrzymuje łowienie w nurcie, jednak nie w tym rzecz. Szukam wolnego przełożenia z dwóch powodów. Pierwszy to woblery z dużym sterem. Drugi to łowienie na jerki. Ja nie stosuję szarpania wędziskiem tylko skokowo zwijam linkę i bardziej mi pasuje nawój np 54 cm. Wtedy wykonując po pół obrotu jerk będzie wykonywał skoki po 27 cm. A gdybym miał nawój 80 cm to bym musiał wykonywać 1/3 obrotu żeby uzyskać podobne skoki, a to nie jest wygodne. I ogólnie preferuję wolne,a często bardzo wolne prowadzenie przynęt ( z wyjątkiem połowu boleni ) ) a kręcenie korbką w rytm pieśni ,,kiedy ranne wstaję zorze..." nie bardzo mi odpowiada . Dlatego wolę niskie przełożenia.



#8 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano wczoraj, 23:06

Calcutta Conquest 100/200. Nawój 57-58 cm.

Edit. Nie doczytałem, że niekoniecznie ma być najdroższy na świecie.

Użytkownik Dziad Wodny edytował ten post wczoraj, 23:07