Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o podpowiedz, wsparcie może pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 15 lipiec 2024 - 22:18

Panowie, dziś u mnie na Bryzie miał miejsce wypadek, zasłabł człowiek i wpadł do wody. Mój bosman nawet chwili się nie zastanawiał i wskoczył za facetem do mętnej niebezpiecznej wody. Zaczym dotarły służby wyciągnęliśmy go, nieprzytomnego, po stromym brzegu z wody i przystąpiliśmy do reanimacji. Nic by w tym może nie było dziwnego, gdyby nie duży heroizm bosmana. Czemu to piszę? To facet z trudnym życiorysem opiekujący się chorą mamą i w wolnej chwili dorabiający u mnie na przystani. Prowadzi malutki kanał " z grubym na ryby", bezdochodowy, a życie ma trudne. Macie jakiś pomysł jak nagrodzić takiego człowieka? Jak może go wypromować, cholera nawet nie wiem czy tego on chce. Chciałbym, aby za ten czyn odczuł, że społeczeństwo ma po swojej stronie. Nie wiem sam jak go nagrodzić. Polegam na Waszej mądrości. To jego kanał: https://youtube.com/..._9MUgbx48qTZhLH , chyba że to słaby pomysł.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 15 lipiec 2024 - 22:31


#2 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 lipiec 2024 - 14:09

Hm, może zgłosić zdarzenie do lokalnego Urzędu Miasta / Gminy celem jakiegoś uhonorowania postawy.



#3 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6274 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 lipiec 2024 - 14:19

Szacun. Kanał zasubskrybowałem, kolegów też zachęcam :)


  • MietekK lubi to

#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 lipiec 2024 - 14:24

Hm, może zgłosić zdarzenie do lokalnego Urzędu Miasta / Gminy celem jakiegoś uhonorowania postawy.

 

Bardzo dobry pomysł. Zwykle inicjatywa jest kontynuowana rzez włodarzy.


  • MietekK lubi to

#5 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 16 lipiec 2024 - 15:39

Szacun. Kanał zasubskrybowałem, kolegów też zachęcam :)

Ja również. Może chociaż w ten sposób coś pomożemy.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Hesher lubi to

#6 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 lipiec 2024 - 19:01

To przykład faceta który mnie bardzo zadziwił. W młodości miał problemy z prawem, później szybko stracił ojca, pasjonata wędkarstwa i kolejno dwóch braci. Dziś opiekuje się chorą mamą i pracuje ze mną niestety tylko na pół etatu. Naprawdę zaufałem człowiekowi i na moich oczach uratował życie innemu. Muszę mu pomóc, a ponieważ nie jest to moja firma nie mam przełożenia na rozwinięcie dziś formy jego zatrudnienia, musieli byśmy skrzywdzić kogoś innego. Ponieważ to harcerski ośrodek to i pieniądze mocno ograniczone. Macie może jakieś pomysły na rozwój, bo widzę, że nie zawsze finansowo są w stanie zamknąć miesiąc. Żebyście mnie dobrze zrozumieli, nikogo nie śmiem prosić o jakiekolwiek wsparcie finansowe, a nawet kategorycznie tego unikam. Chcę dać człowiekowi przysłowiową wędkę, bo widzę, że warto. Co do miejskich świateł, to z zasady są wykierowane na promocję wręczającego, tego chcę aby unikał, nie ma w tym nic dobrego. Ten kolega jak widzicie na kanale, jest pasjonatem wędkarstwa gruntowego. Może pójść w tym kierunku i poprosić jakiegoś "naszego" gwiazdora o wspólny wypad na ryby...

Użytkownik Matteoo edytował ten post 16 lipiec 2024 - 19:07


#7 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 16 lipiec 2024 - 19:42

Szacunek. Dla bosmana i dla ciebie.
  • Stachu lubi to

#8 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 lipiec 2024 - 20:05

Tak, miejsce światła jak piszesz będą częściowo ukierunkowane na promocję wreczajacego, ale ... Wierz mi, że bardzo niewiele osób wspomni po czasie tego, który honorowal. Za to niemal wszyscy będą pamiętać bohatera i postawę godną takiej pochwały.

#9 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3981 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 16 lipiec 2024 - 20:16

Oczywiście wielki szacunek za postawę, natomiast straszne jest to, że za zwykłe, ludzkie odruchy trzeba dawać ordery!

#10 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 lipiec 2024 - 21:35

Oczywiście wielki szacunek za postawę, natomiast straszne jest to, że za zwykłe, ludzkie odruchy trzeba dawać ordery!

Masz rację, w pełni się zgadzam. Mi nie chodzi o "ordery" ale o coś co pokaże koledze, że kiedyś schodząc ze złej drogi zrobił dobry, doceniany ruch.
Osobiście, ze względu na pracę wyciągałem wiele osób z wody, no częściej jako koordynator, czasem niestety po czasie i nie mam zamiaru się nigdzie z tym obnosić. Po wczorajszej akcji media lokalne które opisały zdarzenie chciały podać nasze imiona i nazwiska, stanowczo nie wyraziłem zgody. Dla mnie oczywistym jest pomóc, tak jak bezimienny jest np strażak na służbie. Tu chodzi o coś innego niż gwiazdorzenie, chodzi o utwierdzenie w dobrym kierunku. Zresztą po akcji, kolega mokry, obdrapany i zmęczony pierwsze co powiedział do mnie, to: mam nadzieję, że chociaż troszkę spłaciłem swoje długi... Dla mnie zrobił rzecz oczywistą, dla siebie coś więcej.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 16 lipiec 2024 - 21:38


#11 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3981 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 16 lipiec 2024 - 21:45

I to jest piękne!
Chodziło mi o to,że już coraz mniej takich ludzi chodzi po tej planecie, a takie odruchy powinny być naturalne dla nas wszystkich.
Ja wierzę w ''karmę '' która zawsze wraca i mam nadzieję, że Twojego kolegę będą spotykać same dobre rzeczy!
  • coma i cobrax lubią to

#12 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 lipiec 2024 - 21:59

Dla mnie był to czysty akt odwagi, rzeka przy naszym porcie to rzeka Elbląg, w permanentnym pogłebianiu dla potrzeb kanału przez mierzeję. Pływa w niej wiele mniejszych i większych kłód, a widoczność jest praktycznie zerowa. Więdząc to wszystko jest aktem odwagi decydować się na skok do niej.
Myślę, że na tym kończę moje wywody. Chciałem Wam tylko zakomunikować, że zyskał 9 nowych subskrybentów dzisiaj i był prze szczęśliwy.
  • Grzegorz B. i cobrax lubią to

#13 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 lipiec 2024 - 22:03

Oczywiście wielki szacunek za postawę, natomiast straszne jest to, że za zwykłe, ludzkie odruchy trzeba dawać ordery!


Straszny to jest fakt, że bardzo niewiele osób docenia takie heroiczne dokonania, które powinny być nagłasniane, a wielcy odwagą ludzie honorowani bez żadnego ale.

#14 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 16 lipiec 2024 - 22:19

Po wczorajszej akcji media lokalne które opisały zdarzenie chciały podać nasze imiona i nazwiska, stanowczo nie wyraziłem zgody.

I tu tkwi cały szkopuł. Może właśnie trzeba było się ujawnić i wtedy miałby facet większe szanse na przyszłą lepszą egzystencję? Może się mylę ale w jego sytuacji może trzeba było tak zrobić.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • cyprys19 lubi to

#15 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3981 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 16 lipiec 2024 - 22:27

Straszny to jest fakt, że bardzo niewiele osób docenia takie heroiczne dokonania, które powinny być nagłasniane, a wielcy odwagą ludzie honorowani bez żadnego ale.


Oczywiście, że jest to coś wielkiego, ale jak napisałem powinien to być naturalny i oczywisty odruch każdego człowieka.
Ja w takich chwilach jestem zły sam na siebie, bo pomimo, że tyle razy sobie obiecywałem, nigdy nie nauczyłem się udzielania pierwszej pomocy, a nigdy nie wiadomo kiedy się przyda!

#16 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 17 lipiec 2024 - 08:03

Ja od siebie mogę dać tylko +1 do subskrypcji.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#17 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5034 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 lipiec 2024 - 08:13

Proponuję, udać się wspólnie wraz z uratowanym, do najbliższego włodarza, burmistrza czy wojewody i poprosić o pomóc w znalezieniu pracy na pełen etat. Podejrzewam, że szybko zaproponuje coś w utrzymaniu ruchu i facet będzie mógł normalnie funkcjonować. 


  • coma i MietekK lubią to

#18 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 lipiec 2024 - 08:27

Uratowany jest w śpiączce, przed wpadnięciem do wody złapała go epileksja, więc poszedł natychmiast na dno. Co do danych to fakt był mój pomysł nie ujawniać, ja nie jeden raz byłem w podobnej sytuacji. No nic, dalej będę się starał wypromować kolegę, bo przekonany jestem, że warto. Każdy Wasz +1 w subskrypcji niezmiernie cieszy.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 17 lipiec 2024 - 08:29


#19 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3981 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 17 lipiec 2024 - 08:33

Koledzy napisali jak możesz Koledze pomóc.
Zdaje się, że Ty masz na to własny pomysł, ale nie do końca wiesz jak po łączyć kropki.
My jako społeczność Jerkbait możemy wcisnąć subskrybuj i to chyba tyle.

#20 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 17 lipiec 2024 - 13:49

Subik poleciał. Dajemy Panowie, 5s roboty. Ogień na tłoki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych