Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Hype Tackle H2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 13 sierpień 2024 - 09:14

Panowie proszę się przyznać kto już zamówił? Wyglądają spoko, fajnie dopracowane kolorki.

Załączony plik  IMG_0092.jpeg   18,87 KB   70 Ilość pobrań



#2 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 13 sierpień 2024 - 11:20

Ja nie zamawiałem...
Kolorki jak w SGS2. Więc jeżeli miałbym wybierać między tym, co jeszcze nie zostało sprawdzone w boju, a SGS2, to wybrałbym bym bez wahania SGS2. Oczywiście sugerując się wyłącznie walorami wizualnymi, choć z drugiej strony w SGS2 zastosowano przynajmniej przelotki i uchwyt SeaGuide oraz maty Toray. W H2 nie ma żadnej informacji o przelotkach, a tym bardziej o matach, jakich użyli do stworzenia blanku.

Z całym szacunkiem, ale jak usłyszałem, że ich patyk świetnie odwzorowuje Graphiteleadera, ponieważ to był pierwowzór przy tworzeniu H2 (chyba do 4,5g), to na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Wychodzi zatem na to, że za około trzy stówki możemy otrzymać Gaphiteleadera, ale w niebieskim malowaniu z "innowacyjną" technologią heartcore.
Ta super technologia, to brak insertu w skssie i takie rozwiązanie jest raczej kwestią oszczędności, a nie tworzeniem technologii, która ma polepszyć czucie brań. Najtańsze wędziska rodzimych producentów również nie posiadają insertu w klonach SKSS i nic mi nie wiadomo, żeby nazywali oni to jakąś super technologią. Uchwyty SeaGuide w H2 przypominają mi TVS-y, ale przypuszczam, że SeaGuide tańsze i stąd wybór padł właśnie na nie.

Bądźmy realistami. Kije za 299zł+ na węglu 24/30 ton bez markowych uchwytów i przelotek (niektóre wędziska są wyposażone w uchwyt seaguide) będą miały na rynku ciężki orzech do zgryzania, konkurując w tym przedziale cenowym z wędziskami rodzimych producentów (i nie tylko).
Na koniec kwestia serwisu. W materiale nie było żadnego słowa na temat serwisu i z czystej ciekawości zastanawia mnie ta kwestia. Może w kolejnych materiałach Panowie się do tego odniosą.

Może i zbyt pochopnie przekreślam te kije, ale mając świadomość jak wykonane są plecionki, główki jigowe oraz przypony marki HT mam uzasadnione obawy, że z kijami też może być coś nie tak. Moim zdaniem kije skierowane są w głównej mierze do fanów i wielbicieli marki HT oraz Timu pleciona.

Pozdrawiam.


Użytkownik WedkarzIncognito edytował ten post 13 sierpień 2024 - 11:34

  • Flame, saitt i Darek_W lubią to

#3 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1428 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 sierpień 2024 - 11:29

"Mordeczki" nie ulegajmy temu marketingowemu bełkotowi. Toż to się tego słuchać nie da. 



#4 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 13 sierpień 2024 - 11:41

Ja też spodziewałem się że cenowo będzie to bardziej korzystne. Chyba że za chwilę zrobią 30-40% off



#5 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 13 sierpień 2024 - 12:03

Cała "marka" HT to brandowane ich logo produkty z Alibaby, okraszone marketingowym bełkotem majkiego. 



#6 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 13 sierpień 2024 - 12:05

Cała "marka" HT to brandowane ich logo produkty z Alibaby, okraszone marketingowym bełkotem majkiego.


Ale widziałeś jak to się gnie? 🤣🤣🤣
  • Tomasz eS, rower26 i karkoszek lubią to

#7 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1428 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 sierpień 2024 - 12:40

Cała "marka" HT to brandowane ich logo produkty z Alibaby, okraszone marketingowym bełkotem majkiego. 

Każda "marka" która nie ma na kiju made in japan robi dokładnie tak samo. Nawet volvo już jest made BY Sweden a nie in :)



#8 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 13 sierpień 2024 - 13:21

Może i zbyt pochopnie przekreślam te kije, ale mając świadomość jak wykonane są plecionki, główki jigowe oraz przypony marki HT mam uzasadnione obawy, że z kijami też może być coś nie tak. Moim zdaniem kije skierowane są w głównej mierze do fanów i wielbicieli marki HT oraz Timu pleciona.

Pozdrawiam.

No plecionkę HT to mam ale na podkład, bo faktycznie weszło ze 120m plecionki co powinno wejść na bidę ze 200m więc jest sporo grubsza niż opis. Pytanie czy te nowe plecionki się zmieniły czy dalej to samo



#9 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 13 sierpień 2024 - 13:31

Każda "marka" która nie ma na kiju made in japan robi dokładnie tak samo. Nawet volvo już jest made BY Sweden a nie in :)

Zaprojektowanie produktu i zlecenie do produkcji w Chinach, to co innego od obrandowania własną marką produktu z katalogu Chińczyka. W tym drugim przypadku może się okazać, że np. identyczne plecionki można odnaleźć na Aliexpress za ułamek polskiej ceny.

A Volvo akurat cały czas klepią między innymi w Szwecji w Goteborgu. ;) To "made by" wynika z tego, że tam są projektowane, a fabryki mają na kilku kontynentach. 



#10 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 13 sierpień 2024 - 15:50

No plecionkę HT to mam ale na podkład, bo faktycznie weszło ze 120m plecionki co powinno wejść na bidę ze 200m więc jest sporo grubsza niż opis. Pytanie czy te nowe plecionki się zmieniły czy dalej to samo

Używałem plecionki HT wp4 0.18 i mając porównanie do innych plecionek 4-splotowych, ta od HT wypadła słabo. Może taka partia się trafiła, może one takie po prostu są... Nie wiem. Zakupiłem ja jeden jedyny raz i wystarczy. W moim przypadku plecionka na końcowym odcinku (paręnaście centymetrów od przyponu) po jednym parogodzinnym wypadzie na spinning stawała się szorstka i bardzo zmechacona. Tym samym plecionka robiła się głośniejsza i rzuty w moim odczuciu były się krótsze. Tak na marginesie, to plecionka ślizgała się na SiC-ach od SeaGuide.

PS z innymi nawet bardzo budżetowymi plecionkami nie było takich cudów.


  • Darek_W lubi to

#11 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 13 sierpień 2024 - 16:22

Plecionki HT mnie dwa lata temu rozczarowały. Nie chodziło o ich wytrzymałość, ale o brudzenie wszystkiego barwnikiem, zwłaszcza różowym. Cały wodzik mi zakleiły, tak samo mocowanie multiplikatora i jeszcze ufajdało przelotki tworząc wspaniałą mieszankę z wiślanym osadem. Do tego zdarzały się zgrubienia między włóknami. Nie patrzyłem pod powiększeniem, więc nie wiem czy to były "bloby" barwnika, czy luźne pętle włókien, ale zadowolony nie byłem. Mam jeszcze ze dwie czy trzy szpulki, które nie bardzo mi się chce otwierać. 

 

Kije raczej takie same jak reszta nieco droższej "sieczki". Być może są warte swojej ceny, zarówno w dobrym jak i złym znaczeniu. Może są tam jakieś perełki, ale kto sprawdzi wszystkie modele do tylu "kalibrów" łowienia. Ja może nawet zaryzykuję jakiś kijek do łódki lub do wożenia w samochodzie, bo odchodzę od SG, ale to dopiero jak pomacam. 

 

Wizualnie mnie nie przekonują niestety. Lubię klasyczne wzornictwo, takie kolorki dla mnie niestety są nieco tandetne. Jest popyt, będzie i podaż.  



#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18659 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 sierpień 2024 - 17:32

Panowie proszę się przyznać kto już zamówił? Wyglądają spoko, fajnie dopracowane kolorki.

attachicon.gif IMG_0092.jpeg

 

 

dobry "bait"  ale chyba nikt się nie nabrał ;)



#13 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 13 sierpień 2024 - 20:30

dobry "bait"  ale chyba nikt się nie nabrał ;)

No ja też nie, z ciekawości pytałem. Pewnie jak ktoś połowi to coś napisze. W sumie kupiłem ostatnio Prorexa dosłownie 4 dni temu takiego do 10g przelotki Seaguide, uchwyt Fuji Skeleton więc chyba lepsze wyposażenie i kosztowała mniej niż te HT. A kolorystycznie mi się ten HT podoba  :)



#14 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 sierpień 2024 - 20:41

kolor jerst mało istotny - to taki "hłyt maketingowy" bo co kosztuje lakier - 1-2 $$

 

jak beda oceny wedkarzy nie sponsorowane to sie coś kupi na jakiejs obnizce

tyle jest tego teraz ze jest w czym wybierac - kije dopiero weszły - zaraz jesień - zima - czas na odkup i przeceny

 

nie ma sie co spieszyc

 

giąc się gną ładnie fakt - pytanie co jak sie nie zegną- albo omotki beda pekac na mase albo lakier złaził bedzie , juz pod filmem na YT ktos napisał że były problemy z reklamacjamio jakichs drogich wędek w sklepie - moze to prawda - moze nie czas pokaże

 

nie ma sie co spieszyc - jak beda dobre to beda sie sprzedawac i beda promocje - jak beda kiepskie to po co kupować ?


Użytkownik selk edytował ten post 13 sierpień 2024 - 20:42


#15 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 13 sierpień 2024 - 22:52

jak beda oceny wedkarzy nie sponsorowane to sie coś kupi na jakiejs obnizce

a sponsorowane są? Bo ja oprócz filmu z pleciony nic nie znalazłem  ;)



#16 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 13 sierpień 2024 - 22:59

Opis ze strony sklepu: Seria wędek H2 to szeroka gama wędek spinningowych i castingowych zbudowana na wysoko-modułowych blankach i topowych komponentach. Swoją drogą dosyć ciężkie mają te wędziska. Konkurencja z identycznymi parametrami jest zdecydowanie lżejsza i nawet tańsza 🤣
Ramki spoko, ale ten wkład 🤣🤣
Załączony plik  500×500.png   225,01 KB   26 Ilość pobrań

 



#17 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 14 sierpień 2024 - 07:09

a sponsorowane są? Bo ja oprócz filmu z pleciony nic nie znalazłem  ;)

no wiec pomyśl logicznie

jest jeden film - niewątpliwie nie jest obiektywny bo producent /dystrybutor zachwala

czy sa inne - nie

czy beda - może

a jak beda to na bank będa niektóre sponsorowane - tak jest zawsze bo sprzedawcy zalezy na towarze żeby miał reklame i to pozytywną wiec wyposazy jakis Team pleciona czy team bąbel  który jest jakoś znany w necie w swój sprzet  albo dadza na nagrody w zawodach za opinie albo jeszcze jakoś inaczej

w każdym razie takie opinie sponsorowane zawsze są mneij obiektywne niż wypowiedzi wędkarzy na forum choc i te bywaja sponsorowane

 

czy teraz jest zrozumiałe



#18 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 14 sierpień 2024 - 09:21

Używałem plecionki HT wp4 0.18 i mając porównanie do innych plecionek 4-splotowych, ta od HT wypadła słabo. Może taka partia się trafiła, może one takie po prostu są... Nie wiem. Zakupiłem ja jeden jedyny raz i wystarczy. W moim przypadku plecionka na końcowym odcinku (paręnaście centymetrów od przyponu) po jednym parogodzinnym wypadzie na spinning stawała się szorstka i bardzo zmechacona. Tym samym plecionka robiła się głośniejsza i rzuty w moim odczuciu były się krótsze. Tak na marginesie, to plecionka ślizgała się na SiC-ach od SeaGuide.

PS z innymi nawet bardzo budżetowymi plecionkami nie było takich cudów.

Ja chyba pisałem o tym w wątku o Daiwie BG że mi wlazło zdecydowanie mniej plecionki zadeklarowanego rozmiaru. Zauważyłem że ona jest jak taśma, płaska a szeroka. I może w tym płaskim przekroju to trzyma grubość ale szerokość to już inna sprawa  ;)

 

 

Opis ze strony sklepu: Seria wędek H2 to szeroka gama wędek spinningowych i castingowych zbudowana na wysoko-modułowych blankach i topowych komponentach. Swoją drogą dosyć ciężkie mają te wędziska. Konkurencja z identycznymi parametrami jest zdecydowanie lżejsza i nawet tańsza 
Ramki spoko, ale ten wkład 

Waga jakoś mnie nie przeraża, może od podawanego Graphiteleadera odstaje. Ja poczekam aż ktoś kupi i podzieli się swoimi wrażeniami.


Użytkownik Darek_W edytował ten post 14 sierpień 2024 - 09:29


#19 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 14 sierpień 2024 - 10:31

Zwykłe czajna w ładnym opakowaniu. Po prostu.
  • szczupak1 lubi to

#20 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 14 sierpień 2024 - 11:27

Waga jakoś mnie nie przeraża, może od podawanego Graphiteleadera odstaje. Ja poczekam aż ktoś kupi i podzieli się swoimi wrażeniami.

Waga odstaje nawet od patyków za 100 zł. Więc gdzie tam do Graphiteleadera.
Chyba że ta wyższa waga będzie zrekompensowana świetnym wyważeniem zestawu. Jednak widząc w opisie kija do 4,5 gramów wagę na poziomie +/- 85 gramów przy długości 185 cm zastanawia się co tam tyle waży? Bixlite do 7 gramów przy długości 198 cm waży 10 gramów mniej, a spoglądając na te przelotki i mając świadomość o wykorzystaniu mat węglowych 24/30 ton, dochodzę do wniosku, że komponenty są na bardzo zbliżonym do siebie poziomie.

Najbardziej jestem ciekawy opinii użytkowników (użytkowników, a nie pracowników pleciony) na temat wyżej wspomnianego patyczka do 4,5 gramów, ponieważ w tej cenie można dostać BB Nano lub Sensora z drugiej ręki i ciekawi mnie po prostu co może przeważać na korzyść H2 w porównaniu do wcześniej wymienionej konkurencji. Nie zapominajmy do tego o wynalazkach z Ali itp.


Użytkownik WedkarzIncognito edytował ten post 14 sierpień 2024 - 11:28

  • Polspin i Darek_W lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych