Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aktywność Szczupaka Nocą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 06 wrzesień 2024 - 08:10

Moim zdaniem szczupak nocą kieruje się głównie wzrokiem i atakuje z dołu przynętę, którą widzi na tle nieba. Przy czym nie ma tu raczej znaczenia czy noc jest jasna czy jest ciemno jak w d..ie.

Wyraźny kontur przynęty jest ważny i jej barwa - im ciemniejsza tym lepsza.

 

Kilka szczupaków w swojej wędkarskiej karierze również złowiłem po zmroku przy próbie złowienia sandacza. Nawiązując do tego co napisałeś "...nie ma tu raczej znaczenia czy noc jest jasna czy jest ciemno jak w d..ie.

Wyraźny kontur przynęty jest ważny i jej barwa - im ciemniejsza tym lepsza", uważam, że kluczowe jest właśnie oświetlenie (księżyc lub sztuczne światło), bo przy takiej nocy gdzie jest niebo ciemne jak w du..e i ciemnych przynętach, nie można mówić o wyraźnym konturze przynęty na tle nieba, która ma być widoczna dla ryby od dołu. 

Jednego szczupaka złowiłem w ciemności przy zwalonym drzewie, gdy musiałem odpalić czołówkę, odwróciłem się w stronę wody i promień światła ją w pewnym stopniu naświetlił, miałem strzał w przynętę. Dodam, że rzucałem tą samą w tym miejscu wcześniej kilka razy i nic się nie działo. W tym przypadku to dowód, że najistotniejsze było jednak oświetlenie. Pzdr


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 06 wrzesień 2024 - 08:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych