Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton Bush L-360 lub L-390 z dmuchaną podłogą - plusy i minusy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2024 - 09:42

Szukając nowego pontonu natknąłem się na nowośc firmy Bush czyli ponton z nadmuchiwana podłogą gdzie podłoga stanowi całość z balonami i kilem i jest pompowana z takim cisnieniem jak reszta. 

Czy ktoś ma taki ponton ewentualnie zna użytkownika? Generalnie chodzi mi o zachowanie w ślizgu i jak się na nim łowi na stojąco z taką podłogą. 

 

Z plusów na pewno średnica balonów 50 cm przy długości 360/390 i waga całości odpowiednio 48/53 kg.

Na plus również wymiary kokpitu w L360 245x82 cm w porównaniu np. do serii Bush Crab 360 czy Kolibi KM360D . 

 

Jak widać na załączonych zdjęciach większy gość bez problemu spokojnie stoi na takiej podłodze podpartej w dwóch skrajnych punktach , mam też film na ktorym taki ponton płynie  w ślizgu.

 

 

Załączony plik  1.png   243,03 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   78,74 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   37,32 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  4.jpg   39,71 KB   12 Ilość pobrań

 

 

 

 

 



#2 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 11 wrzesień 2024 - 12:54

Nigdy, przenigdy jakakolwiek dmuchana podłoga nie będzie tak stabilna jak pełna, w szczególności przy płynięciu w pełnym ślizgu. A łowienie na  stojaka na tym... mocno się zastanawiam czy w ogóle jest możliwe. Oczywiście w pełnym komforcie a nie na zasadzie tu nóżkę przestawię, tam pobujam tyłkiem itp. W tym kokpicie nawet nie da rady stabilnie mniejszej skrzynki czy aku postawić. Bo będzie latać po tych falkach... Generalnie moim skromnym zdaniem przerost formy nad treścią. Więc tylko pełna alu lub sklejkowa podłoga.


  • krzysiek i Pumba lubią to

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2024 - 13:22

Nigdy, przenigdy jakakolwiek dmuchana podłoga nie będzie tak stabilna jak pełna, w szczególności przy płynięciu w pełnym ślizgu. A łowienie na  stojaka na tym... mocno się zastanawiam czy w ogóle jest możliwe. Oczywiście w pełnym komforcie a nie na zasadzie tu nóżkę przestawię, tam pobujam tyłkiem itp. W tym kokpicie nawet nie da rady stabilnie mniejszej skrzynki czy aku postawić. Bo będzie latać po tych falkach... Generalnie moim skromnym zdaniem przerost formy nad treścią. Więc tylko pełna alu lub sklejkowa podłoga.

To wiem ze nie będzie tak stabilna, tyle że ja w ostatnich kilku latach pontonu użyłem tylko z 6 razy i to w strefie ciszy. Fakt, ta podłoga wygląda na taką sobie do stania. Może gdzieś na targach Bush się wystawia aby to sprawdzić.

 

Pewnie stanie na Kolibri XDL330 lub 360 z dwiema podłogami.


Użytkownik godski edytował ten post 11 wrzesień 2024 - 13:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych