Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie power bass firmy Wojbots.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 wrzesień 2024 - 22:37

Witam !

 

Ostatnio sporo filmów ukazało się na temat tych łodzi. Mi się bardzo podobają. Mi by pasował ten mniejszy power bass 365. Czy ktoś pływa na tych łodziach i mógłby wyrazić swoją opinię ?

 

Pozdr.mk



#2 OFFLINE   dd300

dd300

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaNDM

Napisano 15 wrzesień 2024 - 19:51

Cześć, około rok temu również planowałem zakup tej łodzi. Byłem też u producenta w Ostródzie, bardzo sympatyczny człowiek.
Co do łodzi, wówczas wydawała mi się dość ciężka a drugą wadą w mojej ocenie była mała ilość miejsca po środku łodzi bo podłoga jest dość wąska. Z zalet, na pewno cena, do tego łódka szeroka, stabilna, i te ogromne bakisty, fajna sprawa.
Do wypróbowania łódki na wodzie wziąłem silnik Tochatsu 9.8. W sieci można nawet znaleźć filmik z tej próby z moim silniczkiem. Niestety silnik okazał się za słaby do tej łódki. Jeżeli planujesz podpiąć do niej silnik minimum 15 koni to najprawdopodobniej będziesz zadowolony.
  • Mirek lubi to

#3 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 wrzesień 2024 - 20:51

      No właśnie też wydaje mi się, że w środku łodzi jest trochę mało miejsca. Chociaż te spore bakisty boczne mogą służyć jako siedziska. Prędkość łodzi to też względna sprawa. Nie łowię na wielkich akwenach i nie muszę zasuwać w ślizgu na drugi koniec jeziora ;). Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdr,mk



#4 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 wrzesień 2024 - 09:08

Cześć, około rok temu również planowałem zakup tej łodzi. Byłem też u producenta w Ostródzie, bardzo sympatyczny człowiek.
Co do łodzi, wówczas wydawała mi się dość ciężka a drugą wadą w mojej ocenie była mała ilość miejsca po środku łodzi bo podłoga jest dość wąska. Z zalet, na pewno cena, do tego łódka szeroka, stabilna, i te ogromne bakisty, fajna sprawa.
Do wypróbowania łódki na wodzie wziąłem silnik Tochatsu 9.8. W sieci można nawet znaleźć filmik z tej próby z moim silniczkiem. Niestety silnik okazał się za słaby do tej łódki. Jeżeli planujesz podpiąć do niej silnik minimum 15 koni to najprawdopodobniej będziesz zadowolony.

Cześć.

Spora waga łódki to raczej dobrze, bo materiału producent nie żałował ;). Czyli nie kupiłeś jej ? Czy znalazłeś coś w tym stylu ?

 

pozdr.mk



#5 OFFLINE   dd300

dd300

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaNDM

Napisano 16 wrzesień 2024 - 13:54

Wg mnie waga z wielkością łódki powinna być zbalansowana, lepiej nie przesadzać w żadną stronę. Ostatecznie nie kupiłem jej, chociaż nie uważam że to kiepska łódka, wręcz przeciwnie. Fajnie byłoby poczytać opinii obecnych posiadaczy.
Finalnie kupiłem rf400 z nowym 20konnym silnikiem. Na razie jestem zadowolony.
  • Mirek lubi to

#6 OFFLINE   ask

ask

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 16 wrzesień 2024 - 14:19

Ja się przymierzam.do tej łódki i po mojemu jej wieksza waga (przynajmniej dla mnie) to chyba plus bo jest stabilniejsza ale wiadomo traci się na osiągach. Ja i tak musze plywać na elektryku wiec z racji tego już predkość ma dla mnie inne znaczenie ;-) Co do miejsca w łódce to rzeczywiście wyglada ze jest wasko miedzy balistami ale z tego co widziałem można wybrac jaką się chce opcje czyli bakisty tylko na rufie czy przez całą długość. Wiec można np zamówić z krotki bakistami ale wiadomo co komu potrzeba.

Użytkownik ask edytował ten post 16 wrzesień 2024 - 14:20

  • Mirek lubi to

#7 OFFLINE   Seba112

Seba112

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 wrzesień 2024 - 20:02

Posiadam model 365 z długimi bakistami. Pływam tylko na elektryku, protuar 1.0 w sprzyjających warunkach osiąga około 7 km/h. Podobne prędkości osiągnąłem na poprzedniej łódeczce o długości 220cm.
Długie bakisty przydają się, obecnie wszystkie graty trzymam na łodzi, ale z biegiem czasu uważam że trochę przeceniłem ich znaczenie. Miejsca wbrew pozorom nie brakuje, chodź nie zanotowałem jeszcze fotela. Rekreacyjnie zdarzyło się pływać nawet w cztery osoby.
Łódka wystarczajaco stabilna, solidnie wykonana. Z czystym sumieniem mogę polecić.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć. Zaznaczam tylko że nie pływałem na zbyt wielu łodziach, więc moją wypowiedź proszę traktować jako zdanie amatora ;)

Pozdrawiam.

Użytkownik Seba112 edytował ten post 16 wrzesień 2024 - 20:02

  • Mirek lubi to

#8 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 wrzesień 2024 - 21:21

Posiadam model 365 z długimi bakistami. Pływam tylko na elektryku, protuar 1.0 w sprzyjających warunkach osiąga około 7 km/h. Podobne prędkości osiągnąłem na poprzedniej łódeczce o długości 220cm.
Długie bakisty przydają się, obecnie wszystkie graty trzymam na łodzi, ale z biegiem czasu uważam że trochę przeceniłem ich znaczenie. Miejsca wbrew pozorom nie brakuje, chodź nie zanotowałem jeszcze fotela. Rekreacyjnie zdarzyło się pływać nawet w cztery osoby.
Łódka wystarczajaco stabilna, solidnie wykonana. Z czystym sumieniem mogę polecić.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć. Zaznaczam tylko że nie pływałem na zbyt wielu łodziach, więc moją wypowiedź proszę traktować jako zdanie amatora ;)

Pozdrawiam.

Witam.

Czy wiosła faktycznie mieszczą się w tych bakistach ? Pływasz też na wiosłach ? Boczne bakisty mogą służyć również jako siedzenie.

 

Pozdr.mk



#9 OFFLINE   Seba112

Seba112

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 wrzesień 2024 - 18:25

Pływam tylko na elektryku, ale sądzę że wiosła wejdą bez problemu.
  • Mirek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych