Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skradziono ponton z przyczepką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marlin1984

Marlin1984

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 wrzesień 2024 - 21:24

Witam serdecznie szanownych kolegów. Na początek chciałbym się przywitać. Jestem tu ponieważ skradziono mi ponton oraz przyczepkę pod łodziową. Kradzieży dokonano w Radomiu dnia 10-09-2024 w godzinach nocnych z garażu typu blaszak. Mam świadomość że szanse odnalezienia są nikłe ale warto spróbować wszelkich dostępnych metod. Może ktoś z was zobaczy taką jednostkę na wodzie lub w ogłoszeniu . Sprawa oczywiście została zgłoszona na policje ale nasi dzielni funkcjonariusze działają delikatnie mówiąc opieszale. Teraz kilka detali .

 

 

Ponton Yamaha  model YAM430s , długość 430cm , szerokość 200cm , balony 50cm , pawęż pod stopę L , , podłoga aluminiowa, kolor jasny szary z granatową wstawką na dziobie ,  duża solidna jednostka, tego modelu nie produkują od dawna więc nie ma ich zbyt wiele na wodzie a w ogłoszeniach nie ma ich wcale. Ponton posiadał sterociąg.

 

Przyczepka pod łodziowa marki Remork ,model R075,  rok produkcji 2013 , klasyczna mała przyczepka bez rolek z wciągarką na przodzie , podaje nr vin SZ9R07503NDRE3022

 

 

https://echodnia.eu/.../ar/c1-18806093

 

Za wszelką pomoc i zainteresowanie z góry dziękuję.

 

Załączone pliki


Użytkownik Marlin1984 edytował ten post 17 wrzesień 2024 - 21:25


#2 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1491 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 18 wrzesień 2024 - 17:31

Jak takie rzeczy słyszę to jestem za przywróceniem zwyczaju obcinania rąk złodziejom 🤬

#3 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 18 wrzesień 2024 - 19:37

jestem za przywróceniem zwyczaju obcinania rąk złodziejom

 

Ponton jak ponton. To byli zwykli złodzieje etatowi i ukradli dla zysku bo nic w życiu nie potrafią robić innego. Ale strażakom ratującym powodzian zajumali sprzęt ratunkowy w nocy. Hieny szabrują domy i mieszkania tych biednych powodzian. To nie są etatowi złodzieje jak od tego pontonu, a miejscowi którzy widzą tą całą tragedię. To jest dopiero skrajnie niemoralne. Więc ja bym bardziej chciał przeczytać, że zastrzelono trzech czy pięciu podczas ucieczki. Bardziej realne niż wspomniane metody średniowiecza i w pełni satysfakcjonujące. 



#4 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 18 wrzesień 2024 - 19:57

Złodzieje są wśród nas najbliższego otoczenia - pamiętamy zbiórki rzeczy ( koce, kosmetyki itd cokolwiek ) dla Ukraińców gdy wybuchła wojna - nawet połowa tego co zebrano nie dotarła we właściwe ręce potrzebujących - przechowywanie w różnych magazynach , remizach itd a sołtysi i inni co mieli klucze już segregację wstępną robili … podobnie będzie że zbiórka dla powodzian ….inny przykład - zbiórka karmy dla zwierząt w szkołach … zebrano ogrom - zdjęcia , fotki - i kolejne fotki przy oddaniu karmy w schronisku - połowa wyparowała …

#5 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 wrzesień 2024 - 20:08

Panowie. Skur...wienie obyczajów dotyczy nawet złodziei....

#6 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 19 wrzesień 2024 - 09:59

Witam serdecznie szanownych kolegów. Na początek chciałbym się przywitać. Jestem tu ponieważ skradziono mi ponton oraz przyczepkę pod łodziową. Kradzieży dokonano w Radomiu dnia 10-09-2024 w godzinach nocnych z garażu typu blaszak. Mam świadomość że szanse odnalezienia są nikłe ale warto spróbować wszelkich dostępnych metod. Może ktoś z was zobaczy taką jednostkę na wodzie lub w ogłoszeniu . Sprawa oczywiście została zgłoszona na policje ale nasi dzielni funkcjonariusze działają delikatnie mówiąc opieszale. Teraz kilka detali .

 

 

Ponton Yamaha  model YAM430s , długość 430cm , szerokość 200cm , balony 50cm , pawęż pod stopę L , , podłoga aluminiowa, kolor jasny szary z granatową wstawką na dziobie ,  duża solidna jednostka, tego modelu nie produkują od dawna więc nie ma ich zbyt wiele na wodzie a w ogłoszeniach nie ma ich wcale. Ponton posiadał sterociąg.

 

Przyczepka pod łodziowa marki Remork ,model R075,  rok produkcji 2013 , klasyczna mała przyczepka bez rolek z wciągarką na przodzie , podaje nr vin SZ9R07503NDRE3022

 

 

https://echodnia.eu/.../ar/c1-18806093

 

Za wszelką pomoc i zainteresowanie z góry dziękuję.

Wydaje mi się że jak masz jeszcze jakieś zdjęcia z bliska, jakieś szczególne otarcia czy coś co sam zainstalowałeś to wstaw fotki może będzie można łatwiej zidentyfikować! Ale akcja masakra



#7 OFFLINE   Marlin1984

Marlin1984

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 wrzesień 2024 - 20:58

Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem. Wiecie , przyznam się , że też pomyślałem o ucięciu dłoni , żeby odróżnić ich od nas. Ale zostawmy to. Co do szczególnych cech pontonu, usztywniłem podłogę kątownikami aluminiowymi , więc podłoga ma nawiercone otwory i przykręcone kątowniki przed całą długość paneli aluminiowych , postaram się wstawić jakieś foto , tak naprawdę to nawet na nim nie popływałem , kupiłem go i szykowałem na przyszły sezon , miała być i ławeczka z oparciem i sterówka jak w ribach ale nie zdążyłem, może to i lepiej.

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Marlin1984

Marlin1984

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 wrzesień 2024 - 21:05

Jedyne o co mogę was prosić to żebyście mieli oczy otwarte , może gdzieś się wam rzuci w oczy albo na wodzie albo w ogłoszeniu. Ale tak szczerze to myślę że będą go próbowali sprzedać za jakiś czas , może na przyszły sezon , no chyba że to była kradzież na zlecenie i już jest sprzedany. A i  jeśli to nie problem to możecie rozesłać ten artykuł z gazety gdzie tylko się da , w kupie siła ;) , jak coś będę informował co i jak .

 

https://echodnia.eu/.../ar/c1-18806093



#9 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 wrzesień 2024 - 07:49

Ciśnij psy na maksa bo są kamery w mieście i nie da się wsadzić do kieszeni przyczepy z pontonem.....



#10 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1491 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 21 wrzesień 2024 - 11:21

Pepe dobrze prawi . Może udało by Ci się wybrać do miejsca gdzie jest monitoring miejski i poprosić o przejrzenie zapisów .
Kilka lat temu miałem akcję , że ktoś mi walnął auto stojące pod domem i udało się z kamer namierzyć gościa .

#11 OFFLINE   Marlin1984

Marlin1984

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2024 - 11:25

o

 

Pepe dobrze prawi . Może udało by Ci się wybrać do miejsca gdzie jest monitoring miejski i poprosić o przejrzenie zapisów .
Kilka lat temu miałem akcję , że ktoś mi walnął auto stojące pod domem i udało się z kamer namierzyć gościa .

O proszę , nie wiedziałem że "cywile" mogą ot tak przeglądać monitoring miejski , dzięki za podpowiedzi , postaram się ugryźć jakoś ten temat z monitoringiem miejskim. W sumie jak by pojechali w jedną stronę to zaraz jest rondo z kamerką a jak w drugą to jest skrzyżowanie z kamerami i rondo duże też z kamerami , chyba że wjechali po prostu w uliczkę między domki i ten ponton dalej jest powiedzmy w promieniu kilometra od miejsca kradzieży.



#12 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1414 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 wrzesień 2024 - 17:36

Jak między domy też pytaj ludzi. Moje kamery zapisują 2 tygodnie...
Wujas miał stłuczkę gość wjechał mu w dupę i twierdził ze on cofał... Znalazł kamerę prywatną, właścicielka się nie znała więc zabrał informatyka zgrali zawieźli na policję. Policja acha to jednak Pana wina nie Pana. Pincet dostał i koniec. Urwa nie było że próba wyłudzania, fałszywe zeznania....

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#13 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1491 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 22 wrzesień 2024 - 18:42

Nie wiem jak z legalnością przeglądanie monitoringu .
Ale jak to w Polsce za 5 stówek nie załatwisz nic a za flaszkę załatwisz wszystko ;)
Ja jak zobaczyłem gościa rozbitym autem na kamerach to dałem cynk policji i oni go namierzyli .

#14 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 23 wrzesień 2024 - 23:00

i jak

udało siec coś namierzyc ?


  • UncleZin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych