Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tuning wędki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PerchProfessor1988

PerchProfessor1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:rafal

Napisano 07 październik 2024 - 11:50

Cześć posiadam kij wegierski o akcji slow , ma mocny dolnik i mi się podoba jego wykonanie, natomiast zastanawiam się czy jest możliwość wykonania drugiej szczytówki o szybkiej akcji, pisałem do rodbuilderow ale oni polecają zrobienie nowej wędki od a do z a ja nie chcę tej wyrzucic i wydać teraz 2000 na kopie. Ponadto na aliexpress są producenci co sprzedają spiningi z dwiema szczytowkami o różnej akcji więc czemu nie?

#2 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8026 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 07 październik 2024 - 13:07

Syzyfowe prace... 

Na alie sprzedaja, maja mandrele to sobie zrobia jeden szczyt szybszy, drugi wolniejszy. 

A w tym przypadku jakbys chcial to zrobic?

- dobierac i dopasowywac szczyt z jakiegos gotowca? To i tak bys musial cala wedke kupic. A znalesc takiego gotowca co by pasowal to tez nie jest takie hop siup.

- dorobic szczyt od zera? Tylko Fishing-art w Polsce ma takie maszyny, nie znaczy ze maja taki mandrel, ze beda w tym widzieli jakis sens, lub czy to w ogole bedzie oplacalne.

- kupic jakies blanki z alie i probowac dopasowywac? to i tak samych szczytow nie kupisz. a mozesz kupic dziesiec roznych blankow i tak zaden nie bedzie pasowal. 


  • GregorS lubi to

#3 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2999 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2024 - 14:39

Jak na mnie, czyli moje hobbystyczne dłubanie to dość często dostaję takie pytania, czy dorobię szczytówkę do wędki... i zawsze tłumaczę, że to nie takie proste, bo muszę akurat mieć jakąś szczytówkę od połamanej w dolniku wędki, albo tani blank, z którego nie szkoda wziąć samą szczytówkę. No i jeszcze ta szczytówka musi pasować długością, mocą, ugięciem i średnicą do rzeczonego dolnika... a jeśli już to potem pozostaje pasowanie złącza, bo trafienie idealnie to już w ogóle jak szóstka w totka. Także sporo czasu na najczęściej nieudane poszukiwanie - co tu się dziwić, że rodbuilderzy nie chcą nawet myśleć o szukaniu pasującej szczytówki.



#4 OFFLINE   PerchProfessor1988

PerchProfessor1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:rafal

Napisano 08 październik 2024 - 08:52

Ok dzięki panowie za rozjaśnienie mi w głowie myślałem że to będzie prostsze, a jeszcze takie pytanie bo w temacie rodbuildingu to ja zielony jestem. Czy tej wędki nie dałoby się przyspieszyć w inny sposób np przerobieniem szczytówki przez dłuzszą wklejke o szybszej akcji czy to tylko marny zabieg który nic nie wniesie z powodu akcji kija
  • Del Toro lubi to

#5 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8026 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 październik 2024 - 09:00

Nie wiem jakie masz przelotki, jak jakies stare duze ciezkie, to zmiana na lekkie male by deko pomogla. 
Mozna tez oskrobac blank w lakieru jak ,est jakas duzailosc, tez moze deczko przyspieszyc wedke. 



#6 OFFLINE   PerchProfessor1988

PerchProfessor1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:rafal

Napisano 08 październik 2024 - 12:23

Nie, del Toro tak drobne zmiany nie pomogą bo to mega wolny blank opisany jako regular, jeśli nie można zmienić szczytówki to trzeba go zostawić na Białoryb albo microjig, przelotki jednostopniowe alconite podobno.
  • Del Toro lubi to

#7 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5163 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 październik 2024 - 21:39

Można dorobić szybszą, lżejszą i nowoczesną szczytówkę, która będzie idealnie dopasowana i spełni Twoje oczekiwania. Oczywiście dorobienie nowej szczytówki jest kosztem i pozostaje kwestia czy chcesz taki koszt ponieść gdyż nie jest on uzasadniony ekonomicznie. 

Ja chciałem wykorzystać świetny, dynamiczny dolnik o dużej dynamice i zamówiłem do niego szczytówkę z matą kevlarową. Dzięki powyższemu, uzyskałem bardzo sprężystą wędkę o niespotykanych właściwościach rzutowych i jestem bardzo zadowolony z efektu. 

W naszym kraju, znam tylko jedną osobę, która profesjonalnie wykonuje blanki i jest nią Krzysztof Zieliński czyli szef pracowni FishingArt. 


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#8 OFFLINE   PerchProfessor1988

PerchProfessor1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:rafal

Napisano 09 październik 2024 - 07:14

Dzięki guciolucky, jeżeli to nie tajemnica to jaki koszt takiego zabiegu w przybliżeniu, na pewno wyjdzie taniej niż złożyć nowy kij od początku,czasem w naszym hobby ekonomia i zdrowy rozsądek idą na bok Kiedy szukasz tej jedynej wędki
pzdr

Użytkownik PerchProfessor1988 edytował ten post 09 październik 2024 - 07:16


#9 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9544 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 październik 2024 - 08:23

Nie wiem jakie masz przelotki, jak jakies stare duze ciezkie, to zmiana na lekkie male by deko pomogla.
Mozna tez oskrobac blank w lakieru jak ,est jakas duzailosc, tez moze deczko przyspieszyc wedke.


Mam nieciekawe doświadczenia, z tego rodzaju zabiegami.
Pierwszy, delikatniejszy szczyt strzelił przy wyrzucie lekkiej przynęty.
Drugi... Poprawiła się nieznacznie charakterystyka pracy blanku. Minimalnie ale zyskał na dynamice i zdecydowanie poprawioną została krzywa ugięcia.
Zabiegi, w sumie mało opłacalne.

#10 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8026 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 październik 2024 - 08:52

Mam nieciekawe doświadczenia, z tego rodzaju zabiegami.
Pierwszy, delikatniejszy szczyt strzelił przy wyrzucie lekkiej przynęty.
Drugi... Poprawiła się nieznacznie charakterystyka pracy blanku. Minimalnie ale zyskał na dynamice i zdecydowanie poprawioną została krzywa ugięcia.
Zabiegi, w sumie mało opłacalne.

 

Potrafilem zdjac pare gramow ze szczytu po zdarciu tony farby :D Ale oczywiscie to nie jest jakies panaceum na wszystko, cos tam zmieni, ale jak kiedys pisalem, minimalnie. 



#11 OFFLINE   PerchProfessor1988

PerchProfessor1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:rafal

Napisano 09 październik 2024 - 11:06

Moj wymarzony wygląd Wedki to wzór crazy fish nano one se, gdyby CF robił te nano do 5 -7 gram o akcji fast już byłby mój, jaki byłby koszt wykonania takiej wędki ekonomicznym kosztem może być na niskim module 30T,

Użytkownik PerchProfessor1988 edytował ten post 09 październik 2024 - 11:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych