Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Lipienie 2024


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 515 post贸w
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 07 pa藕dziernik 2024 - 13:31

Wygl膮da na to, 偶e otworz臋 w膮tek 馃檪 Wczorajszy kardyna艂 sprawi艂 mi wiele rado艣ci i mam nadziej臋, 偶e si臋 jeszcze spotkamy 馃槈 Rzeka co roku si臋 zmienia i trzeba na nowo uczy膰 si臋 jesiennych miejsc贸wek 馃槈

Za艂膮czone pliki


U偶ytkownik rav_id edytowa艂 ten post 07 pa藕dziernik 2024 - 13:32


#2 OFFLINE   2haj

2haj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 post贸w
  • LokalizacjaDrawno
  • Imi臋:Kamil

Napisano 08 pa藕dziernik 2024 - 03:20

Ostatnio wybra艂em si臋 sprawdzi膰 czy co艣 jeszcze z tego gatunku p艂ywa w rzece, nad kt贸r膮 si臋 wychowa艂em. No i trafi艂y si臋 dwa gagatki. Liczy艂em na co艣 wi臋cej..
呕a艂uj臋, 偶e zamiast za dzieciaka 艂owi膰 lipienie, kt贸rych by艂o du偶o, to 艂owi艂o si臋 okonie i szczupaki w jeziorze. dbcee6863ea306b1b9358da092a85e9c.jpgb4711e38e75cf4a4b6319193a32b410e.jpg

Wys艂ane z mojego SM-G780G przy u偶yciu Tapatalka

#3 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 post贸w

Napisano 08 pa藕dziernik 2024 - 07:21

Z lipieniem w tym roku jest bardzo dziwna sprawa. Znika niemal wszedzie. U siebie mialem w zeszslym roku spora ilosc lipienia. Rozmiary od 15 do 40 paru cm. Zima odwiedzily nas kormorany, ale nie na calej dlugosci i nie wszedzie. Tam gdzie bylo ich najwiecej, lipieni faktycznie nie ma. Zostalo doslownie kilka sztuk ryb 30+. Cala reszta, wszystkie rozmiary wymiotlo. Problem w tym, ze z calej rzeki wymiotlo. Co wiosne rzeka dostaje "swiezej" krwi. I te male lipionki wiosenne biora juz w czerwcu tak, ze ciezko bylo sie opedzic. W tym roku na wiosne, juz po kormoranach, tez trafila nowa krew. I poza kilkoma punktowymi miejscami sladu po niej nie ma :(. co sie stalo pojecia nie mam. Co prawda trafilem w tym roku ze 20-30 miarowych ryb plus troche drobiazgu, ale to tylko dlatego, ze mam je policzone i wiem gdzie sie ostaly. Niektore lowione po kilka razy te same niestety. W porownaniu z rokiem ubieglym to dramat. Czy na Waszych rzekach zauwazyliscie cos podobnego, czy tylko u mnie takie dziwo ?.






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych