Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór multiplikarota


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Piotras

Piotras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Piotr

Napisano 26 czerwiec 2007 - 17:26

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się dowiedzieć jaki multiplikator był by dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Posiadam wędkę Mikado Fishfinder . Ciężar wyrzutowy do 30 gram. Cena jaką jestem w stanie zapłacić to około 250 zł.
Pozdrawiam i proszę o pomoc :D

#2 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 26 czerwiec 2007 - 18:25

Witaj Piotras
W tej cenie to chyba tylko używane Abu c3 4601.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 czerwiec 2007 - 19:34

Piotras jakbyś mial jakies problemy z nauka rzutow to chetnie pomoge - w koncu to ta sama wioska... jesli chodzi o multika to w tej cenie czasami trafiaja sie roznego rodzaju daiwy niskoprofilowe. tez mozna je brac pod uwage, ale wczesnije lepiej skonsultowac i nic w ciemno :D

#4 OFFLINE   Piotras

Piotras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Piotr

Napisano 26 czerwiec 2007 - 20:47

Ostatnio byłem w centrum wędkarskim NEMO. Jednak obecnie nie maja multiplikatorów do castingu. Przeglądałem allegro i znalazłem taka aukcje : http://allegro.pl/item209095067_multiplikator_shimano_crestf ire_cr_100d_z_canady_.html
Jednak po zdjęciach widzę, że jest on na prawą rękę.

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2007 - 06:56

@Piotras

po pierwsze witaj na forum :D po drugie - cena to ważne ogranicznie, ale czasami warto dać kilkadziesiąt złotych więcej i kupić porządny młynek, zamiast atrapy

do 250zł też widziałbym używane ABU C34601 lub Daiwe Procaster 100HL - ta druga poradzi sobie z troche lzejszymi przynetami niz wspomniane abu, bo ma sprawniejszy system antysplataniowy (hamulec magnetyczny).

Jako źródła zaopatrzenia najogólniej mówiąc poleciłbym internet, w szczególności serwis ebay.com
pozdrawiam

#6 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 czerwiec 2007 - 08:35

Witaj...Piotras...
O tym Crosfire Shimano bylo juz pisane przeze mnie....zobacz sobie pod tytułem Złotko- kto zna ???
Za 250 PLN dostaniesz np. Daiwe 100L, ja taka mam i nie narzekam, tez moj piewszy multik...

Ja teraz mysle na tym Scorpionem 1001 lub Viento od Spigota...
Czy te ceny jest wygórowane ??? ( ponizej linki)

http://cgi.ebay.pl/New-Shimano-Scorpion-1001-Reel-Lefty-Cura do-101SF_W0QQitemZ200099919099QQihZ010QQcategoryZ36146QQssPa geNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem


http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280126 634336&category=36146&sspagename=rvi:1:1v_search

Curado 101 i Scorpion 1001

#7 OFFLINE   Piotras

Piotras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Piotr

Napisano 27 czerwiec 2007 - 12:41

Istnieje jeszcze opcja, że do zbieram do 400zł. Za 420 złotych widziałem mały multik Shimano, nie wiem jaki to był model. Przynety na jakie mam zamiar łowić, nie będą przekraczały wagi 30 gram.

#8 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 27 czerwiec 2007 - 13:01

Za 250 PLN dostaniesz np. Daiwe 100L, ja taka mam i nie narzekam, tez moj piewszy multik...


Nie masz co narzekam @mleko_1 bo jeszcze nie byłes z nim nad wodą chyba :lol: :lol: :lol:

Wcześniej pisałeś, że to nie twój pierwszy multik?? :unsure:

Pozdr.

Salmo

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 czerwiec 2007 - 14:00

mleko_1 prosba o pozostawienie fantazji do wlasnych potrzeb. Wprowadzanie forumowiczow w blad na tym forum jest ZAKAZANE, a kara taka jaka dostal banan za zamieszczenie watku o obcinaniu glowy ryby.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 czerwiec 2007 - 15:24

Salmo salar bylem nad woda i to dokladnie 18 razy....Kurde uwzieli sie czy co. Juz raz pisalem co udalo sie zlowic nawet.. B)

#11 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 27 czerwiec 2007 - 15:39

No to nie wiem o co Ci chodzi. Nawet @Remek to zauważył.

Byłeś nad wodą 18 razy z castem czy z tym zestawem bo w wątku o Triumph'ie pisałeś, że pójdziesz nad wodę z nowym zestawem (m.in. z tym procasterem) jak przyjdzie plecionka, bodajże w piątek.

Mieszasz w szeregach i to w swoich. :unsure:

Pozdr.

Salmo

#12 OFFLINE   Piotras

Piotras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Piotr

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:23

Znalazłem taki kołowtorek: http://www.allegro.pl/item203952150_multiplikator_daiwa_proc aster_100bl_nowy_lewor.html
Co o tym myślicie ? Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:39

Procaster 100BL to to samo co 100L tylko, że niebieski. Dostępny jest w Cabelasie bodajże.

Pozdr.

Salmo

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 17:13

Znalazłem taki kołowtorek: http://www.allegro.pl/item203952150_multiplikator_daiwa_proc aster_100bl_nowy_lewor.html
Co o tym myślicie ? Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam


to niebieska wersja procastera 100HL a nie 100L. Moim zdaniem zdecydowanie lepszy multik niż 100L. jesli miałbym 250 zł to zdecydowałbym sie na ten multiplikator.
pozd JW :D

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 czerwiec 2007 - 17:45

Salmo salar bylem nad woda i to dokladnie 18 razy....Kurde uwzieli sie czy co. Juz raz pisalem co udalo sie zlowic nawet.. B)


Mleko_1 jak bedziesz jeszcze kilkadziesiat i to z roznymi wedkami i multikami to bedziesz mial jakis punkt odniesienia. Teraz przykro mi ale Twoje doswiadczenie zbudowane jest na jednym multiku i jednym kiju-wiec Twoje porady w kwestiach castingu sa raczej malo wiarygodne. Mam nadzieje, ze to rozumiesz.

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 27 czerwiec 2007 - 18:53

Mam pytanie do @Friko chyba, że któryś z forumowiczów go wyprzedzi. Mianowicie jaka jest dolna granica w gramach jaką potrafi wyrzucić ta Daiwa Procaster 100HL?

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:02

Mam pytanie do @Friko chyba, że któryś z forumowiczów go wyprzedzi. Mianowicie jaka jest dolna granica w gramach jaką potrafi wyrzucić ta Daiwa Procaster 100HL?


Ja co prawda nie Friko :unsure: , ale miałem oba omawiane multiki w rekach i okazję je sprawdzić w praktyce. Szpule jest ta sama, stosunkowo ciężka i gleboka. Jednak wersja 100HL jest lepiej wykonana, ma tez plynniejszą prace i wg mnie szpula jest osadzona w lepszych (choć nie wiele) łożyskach. 100L to totalny plastik z Chin 100HL o ile dobrze pamietam pochodzi z Korei. Najlepsza z tanich daiw jest 100 HL rojo. Oczym juz kilkakrotnie wspominałem na forum. Ma ażurowana szpulę znacznie lżejszą niż poprzednie wersje klips do flippingu i genaralnie jest lepiej wykonana. Kilku uzytkowników j.pl ma te mlynki więc być może sie wypowie. genaralnie procastery to multiki do średnio-cięzkiego lowienia,.
pozd JW :D

a nie odpowiedziałem na pytanie, dla mnie mozliwosci procasterow to od 12-15g w góre zaleznie od kija. Ponizej 12g nie ma sensu. za cięzka szpula. :(

#18 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:13

Ja chyba gdzieś wyczytałem, że abuc3 startuje nawet od 7 gram a daiwa ponoć miała rzucać lżejszymi przynętami- tak wywnioskowałem z postu Friko ;)

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:29

Jak się uprzesz to mozesz rzucić z C3 czy procastera 7g jiga, poleci na góra 10-13 m. 7g wobler juz nie poleci napewno. Ja miałem na myśli powtarzalne i komfortowe rzuty na dystans +/- 25m. Jesli chcesz multik Daiwy który zaczyna jakoś rzucac od 7g i ma być relatywnie nie drogi to chyba jedynie TD Viento wchodzi w grę. A i to nie bedzie super komfortowo. Tak naprawde przy założeniu odpowiedniego kija 7g przynety bedą dobrze miotane z TD Sol/Alphas 103L, ale to juz wydatek zdecydowanie większy i oscylujący w granicach 220$.
No niestety casting na lekko troche kosztuje

Take lajf !

pozd JW :D

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:41

@benito

he he, no akurat w kwestii multikow to nie czuje sie zbyt otrzaskany, ale tak sie sklada ze Daiwa Procaster 100 HL lowilem torche i powiem ze, na plecionce 15lb dobrze z tego mlynka rzucalo sie woblerkiem takim jak Dorado Lake 5. To jest wobler o bardzo skupionej masie, czyli aerodynamicznie sprawny, o wadze 12 gram. Dodam ze lowilem kijem prawidlowo dobranym do wagi przynety.

Reasumujac, zgodziłbym się z @jerzym że jeżeli chodzi o komfortowe łowienie a nie drapanie się lewą ręką za prawym uchem, do Daiwa Procaster 100 HL zaczyna się gdzieś w okolicach12 gram właśnie.

Jeżeli chodzi o łowienie na przynęty 7 gram przy pomocy multiplikatora ABU C3 4601 to to są moim zdaniem bajeczki dla grzecznych chłopców, chyba że młynek był tuningowany w jakiś sposób w stosunku do fabrycznego produktu.

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych