Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

rozmiary spodni etc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 grudzień 2012 - 06:56

Witam.

Czy jest na sali ktos kto sie kuma w rozmiarach spodni i ew zna jakies firmy robiace szeroki asortyment spodni?

Pytam bo wlasnie po raz kolejny mnie zalala krew jak zakladalem nowe kalesony....

mam 187cm wzrostu i chyba dlugie nogi (wewn 92-93cm) - Nie wiem czy to duzo czy malo bo sobie z nikim nog nie mierzylem - zgaduje na podstawie problemow... ;)

Generalnie 90% spodni jakie kupuje ma albo za krotkie nogawki, albo jak juz nogawki sa odpowiednio dlugie to od kroku w gore jest kilkadziesiat cm - widzial ktos kiedys osobe majaca przy +- 190cm wzrostu dupe wysoka na 50cm?
Spodnie rowerowe pasuja na mnie tylko dla tego, ze na szelkach - na ogol przy kostkach ich troszke brakuje.
"wojskowe" spodnie xxll maja prawie dobre nogawki, ale jak zaloze je krok w kroku to pas mam pod cycami jak obelix... jakby nie to, ze szerokie to by sie w nich chodzic nei dalo. Neopreny na miare szylem 2 razy i 2 razy za krotkie nogawki (za to od kroku w gore za dlugie....
To samo z wlasnie kupionymi kalesonami - jak je porzadnie naciagne to sie zaczynaja powyzej kostek a koncza dobre 30-40cm powyzej pepka - oczywiscie zjezdzaja z dupy i po jakims czasie sie chodzic nei da (sciagnij spodniobuty i spodnie by sobie pod spodem poprawic kalesony....). Czy to standard (ktos ma podobnie?) czy moze jest jakas firma szyjaca lepiej dopasowane ciuchy?
0 problemow ze skarpetami, koszulkami etc..
Jest na sali fachowiec? o co chcodzi z tymi spodniami? jakis "standardowy" wzor na spodnie jest i kazdy wg niego szyje?
No bo chyba to nie jest normalna anatomia - moje kalesony maja +-70cm nogawki we wnatrz a +- 40cm od kroku do gumki...

#2 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 08 grudzień 2012 - 08:54

Generalnie przyjęta jest mniej więcej taka sama rozmiarówka dla większości spodni : M/48-50, L/50-52, XL/54-56, XXL/56-58, XXL/60 i bardzo rzadko 62. Przerabiam rocznie kilkunastu producentów odzieży roboczej i różnice są conajwyżej kilka cm. Tylko rozmiarówka, która określa obwód pasa i długość nogawek pozwoli dopasować spodnie w 90%.
Jeżeli masz takie problemy z doborem spodni to może jesteś ciut niewymiarowy.

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 08 grudzień 2012 - 08:56


#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 grudzień 2012 - 20:01

Jeżeli masz takie problemy z doborem spodni to może jesteś ciut niewymiarowy.

dlugosc nogi: wewn 92 cm zewn 110-115cm (mierzone od ziemii do kroku/pasa wiec od dlugosci spodni w obu wymiarach pewnie trzeba odjac z 10cm?)
obwod pasa okolo 115
obwod uda u samej gory okolo 70 ( nad kolenam kolo 50 jaki to rozmiar (srednio z twoich doswiadczen?)
niedawno jak na ciuchy na kajak patrzylem to xxl byl opisany jako 100cm w pasie (ja mam nogawki szerokie na 25cm na samym dole to akurat bedzie 100cm za obie ;)

moje spodnie "wojskowe" rozm XXLL (xxl long) maja nogawki dlugosci okolo 80cm (wewnatrz) a od kroku w gore jest kolo 35-37cm (kto ma dupe jak pol nogi????????)

Ps spodni "normalnych materialowych" (bo w wojskowych w bylej robocie nie moglem chodzic) szukalem dluugo a jak dostalem to z wrazenie chyba z 7 par kupilem od kopa.

To samo mialem ze spodniobutami neopreny musialem szyc na miare a z oddychajacych dopiero w patagonie weszlem XL z innych firm nawet xxl nie wciagalem za uda...

Użytkownik gooral edytował ten post 08 grudzień 2012 - 20:05


#4 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 09 grudzień 2012 - 11:54

Zerknij tu: http://www.nalowy.pl...karl-p-306.html
Fjall Raven - bardzo dobre jakościowo spodnie i co najważniejsze sprzedają je do samodzielnego podłożenia na długość, także myślę, że dobierzesz coś na siebie, no ale mają jedną wadę - cenę!
Pozdr.

#5 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 grudzień 2012 - 12:13

@gooral poszukaj w uk , tutaj większość jak kaszaloty to może coś znajdziesz ;)

#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 grudzień 2012 - 12:14

jak do tej pory ze zwyklych spodni pasuje tylko w helikony xxll, kiedys dorwalem tez spodnie robocze (jakies slowackie?) z fajnego materialu i w idealnym rozmiarze, ale maja kiepsko rozplanowane kieszenie co mnie strasznie wkurza (portfel nosze na lancuchu przy pasie a szlufki zmuszaja do takiego przewlekniecia go przez pasek, ze nei da sie wsadzic rak do kieszeni a ni lathermana przytroczyc inaczej jak na plecach....
Co do spodni, ktore podales max rozmiar to 58 nic mi to nie mowi. berghouse'a overtrousers (spodnie z gore zakladane na zwykle spodnie) XXL albo XXXL nie wsadzilem na gole nogi...

#7 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 grudzień 2012 - 12:22

@gooral poszukaj w uk , tutaj większość jak kaszaloty to może coś znajdziesz ;)


mieszkam w irlandii daleko nie mam ;) i tutaj tez mam problemy z wiekszoscia spodni. Te materialowe o ktorych pisalem to w dunns stores jakies specjalne z gumka by sie naciagaly w rozmiarze w40 l33 przy czym duzo innych spodni przy tym rozmiarze jest za waskich w nogawkach - jakby ludzie byli tylko grubi i niscy albo chudzi i wysocy... ale co mnie bardziej intryguje to co to za pomysl z ta iloscia miejsca na dupe - jestem spaslak, ale jakbym mial takie dupsko by wypelnic te helikony xxll albo wiekszosc kalesnow to musialbym miec krotsze nogi i jeszcze wieksza dupe.... Stad sie zastaanawiam czy ja jestem taki niewymiarowy czy poprostu ktos majacy 1,1m wzrostu i wazacy 30kg projektuje wszystkie ciuchy na zasadzie " a to chyba beda takie na takiego duzego chlopa"

#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 grudzień 2012 - 21:49

Napisz do Graffa, a jeszcze lepiej zadzwoń. Obmierz się dokładnie, wybierz z katalogu, co byś chciał, dostaniesz wymiar do centymetra. Niestety to trochę potrwa. Graff przeżywa boom sprzedażowy, nie radzą sobie z produkcją, łatwo nie będzie. Jednak pracują tam fajni ludzie, produkują zajefajne ciuchy i warto spróbować.
Moim zdaniem oczywiście - Bartek

#9 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2012 - 00:20

A próbowaleś na amerykańskim ebayu?

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 grudzień 2012 - 08:58

A próbowaleś na amerykańskim ebayu?


calosc sprowadza sie do faktu, ze nie wiem jaki rozmiar kupic.

#11 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2012 - 11:25

Na hamerykańskim ebayu w dziale spodni masz takie główne filtry, jak: obwód w pasie i długość nogawki po wewnętrznej stronie. Ja mam proporcje z gatunku "piłka plażowa" (a co najmniej do rugby) i po europejsku jestem nie całkiem typowy. Tymczasem u jankesów jestem w stanie spokojnie dobrać takie spodnie, w których nie bedę musiał skracać nogawek a proporcje będą zachowane (czyli pas nie będzie pod szyją, albo co). W "onych filtrach" podajesz wielkości w calach, a nie w jakis innych jednostkach, czyli normalna miara.

Wybór niezły a i ceny (nawet z przesyłką) sensowne.
Pzdr,
Fatso