Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Odbudowa szklaka 195cm

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ottsego

ottsego

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaBędzin

Napisano 12 grudzień 2012 - 12:39

Witam szanownych forumowiczów !

Jakiś czas temu dostałem starą wędkę Germiny z włókna szklanego. Opisana jest jako 195 cm i cw do 15 gram, niestety przelotki są zardzewiałe, lakier odpada a i pianka pozostawia wiele do życzenia.
Postanowiłem odbudować tę wędęczkę i zrobić z niej fajnego klasyka na okonia/pstrąga - będzie to moja pierwsza próba samodzielnego rodbuildingu :)
Wędkę rozmontowalem, blank oskrobałem z paskudnego lakieru i wypolerowałem, wiem już jaki chcę uchwyt - będzie to fuji DPS M16 silver, klasyczny korek, omotki w kolorze ciemnej pomarańczy. Największym problemem dla mnie jest dobór przelotek. Oryginalnie kij miał 5 przelotek z drutu, ja planuję montaż siedmiu przelotek fuji w takich rozmiarach: 20LV, 12LV, 8LV, 3x6LV oraz szczytowa 6. Czy taki zestaw będzie odpowiedni do tego kija ? a może zacząć od 25LV ? Nie będę ukrywać że nie stać mnie na drogie przelotki, tym bardziej wydaje mi się że nie ma sensu ładować do tego kija nie wiadomo czego :) co do spacingu to chyba posłużę się wzorcami fuji dla kija klasy L 6 1/2 ft.
Dodam może jeszcze że używać tego będę z kołowrotkiem Shimano wielkości 2500 + żyłeczka 0,14-0,18.
Planuje rzucać tym paprochami na główkach 4gram, obrotówki 1, woblerki do 6 gram, ew. boczny trok.

Pozdrawiam !
Piotr



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 12:57

Rozmiarowo zestaw wygląda dobrze, ale pod ten kręcioł dałbym Y ,które są wyższe.Pod jigi V-ki uszłyby.Nie wiem jaki ten bank ma faktyczny cw i moc ,bo może spasing 25,16, 10 ,8,3x6 nie obciążałby blanku ,ale jednak ułatwił podawanie wobków.

#3 OFFLINE   ottsego

ottsego

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaBędzin

Napisano 12 grudzień 2012 - 14:17

Też myślałem właśnie czy nie dać przelotek Y, czy dobrym rozwiązaniem było by dać pierwszą przelotkę Y a resztę zostawić V-ki ?
Przy okazji wrzucę kilka zdjęć tej wędeczki :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

a tak wygląda to w chwili obecnej

Dołączona grafika

Jakieś sugestie proponujecie ? :)

#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 grudzień 2012 - 15:05

Ewentualnie zamiast pierwszej V 25 możesz dać V 30 i też będzie dobrze





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb