Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu C4 5601 - ustawienie hamulca


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cinek

cinek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaCheÅ‚m

Napisano 03 lipiec 2007 - 14:00

Mam pytanie dotyczace nastawow hamulca rzutowego w C4. Czytam w internecie, ze nie wszystkie modele ja posiadaja. Prosze o przyblizenie jak jest w istocie i czy ewentualny brak ma wplyw na zasieg rzutow przynetami o gramaturze 30-80 gr.

Troche Was bede meczyl pytaniami, ale staram sie zglebic temat jak najlepiej , bo zabawe z castingiem dopiero zaczynam.



#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 lipiec 2007 - 15:07

C4 ABU posiada hamulec odśrodkowy składajłcy się z 2 bloczków. One są standartowe. W nowym zestawie są jeszcze 2 bloczki i lżejszej masie do rzucania delikatniejszymi przynętami. Rzcanie bez bloczków tym kołowrotkiem jest piekielnie trudne i nie efektywne z powodu dużej masy szpuli. KOłowrotek przeznaczoony jest do przynęt o średniej masie.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2007 - 16:04

Dodam ze w nowych modelach jest system odsrodkowy skladajacy sie z wiekszej ilosci bloczkow, bodajze z 6.

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 16:24

zgadza sie, te bloczki mozna regulowac jak w kazdym (standardowym) shimano albo jakims innym podrzednym multiku :mellow:

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 lipiec 2007 - 16:49

Koledzy! nie wprowadzajcie zamętu w głowie młodego wędkarza. Pytanie dotyczyło kołowrotka Abu Garcia 5601C4. Czyli średniego modelu z przyciskiem do połowu n.p. szczupaków. natowmiast Wy piszwecie o modelu Abu Garcia? Ambassadeur? Record?, który ma oznaczenia z tego co pamiętam RCN51. Ale to jest już unowocześnieony model i jego pytanie nie dotyczy.
BÄ…dzmy precyzyjni.

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 17:38

Abu Garcia Ambassadeur C3
http://www.abugarcia.com/dimg/006e6fe36c25d8e65a5689e22c789964.jpg
The best selling baitcast ever! You'll love the smooth casting action of two stainless steel ball bearings in the Ambassadeur® C3. Fish with confidence knowing you have a stainless steel roller bearing to deliver the solid hooksetting power of Instant anti-reverse. Available in right and left hand retrieves. The Ambassadeur® C3 comes standard with a six pin centrifugal brake, chemical nickel coated levelwind system, and the new Carbon Matrix Drag™ System


Abu Garcia Ambassadeur C4
http://www.abugarcia.com/dimg/cc0a7fb0aa6bcadb007ee4eca9d72ee2.jpg
Perfect when your fishing requires a quick retrieve. The Ambassadeur® C4 is a super smooth high speed reel with four stainless steel bearings. Set the hook with confidence with the Ambassadeur® C4's instant anti-reverse and non-slip spool. This reel also features a six pin centrifugal brake, Carbon Matrix Drag™ system, and chemical nickel coated levelwind system.

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 lipiec 2007 - 17:57

pitt@ masz racjÄ™. W moim lokalnym sklepiku jest jeszcze poprzedni model.

pozdrawiam

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 17:59

w moim tez, powiem wiecej, w moje szafie tez :mellow:

#9 OFFLINE   cinek

cinek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaCheÅ‚m

Napisano 03 lipiec 2007 - 19:19

Pitt, jak oceniasz ten kolowrotek? Czy regulacja jest klopotliwa? Wlasnie, wiem ze moze jestem upierdliwy, ale wyjasnij na czym polega sama regulacja. Domyslam sie, ze im mniejsza ilosc bloczkow tym mozna stosowac mniejsza gramature przynet zwiekszajc tym samym zasieg rzutu.

Jaki multik zaproponujesz do ciezszych jerkow powiedzmy 40-80 gr? Do lzszejszych zaplanowalem Abu Revo, natomiast ciezszych wlasnie C4.

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 19:35

to kup sobie revo tez do tych 'ciezszych' :D
ja uzywam okraglych multikow do wabiow powyzej 100 gram ;)

wracajac do C4, sama regulacja jest, jak dla mnie, upierdliwa, bo trzeba odsunac panel i blokowac, badz zwalniac bloczki, ja wole magnetyk, ktorego nie trzeba otwierac

#11 OFFLINE   cinek

cinek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaCheÅ‚m

Napisano 03 lipiec 2007 - 22:17

Sadzilem, ze dla Revo bedzie za ciezko.

A jakiego okraglaka polecisz dO wiekszych przynet? Mam mozliwosc kupic w USA, wiec moze cos z tamtejszego rynku?

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2007 - 22:39

ze im mniejsza ilosc bloczkow tym mozna stosowac mniejsza gramature przynet zwiekszajc tym samym zasieg rzutu.


nie jest tak prosto. Oczywiscie im mniejsza ilosc bloczkow, tym teoretycznie dalszy rzut ale z kolei mniejsza kontrola nad szpula. Teraz, czym lzjesza lub slaba aerodynamicznie przyneta, tym trudniej kontrolowac szpule kciukiem zatem.... jezeli zalezy Ci na wygodzie rzucania, sugerowalbym - na poczatek - dawac tym wiecej bloczkow, im lzejsza jest przyneta. Bedziesz rzucal na niewielkie odleglosci, ale bez brod. Wyczujesz multik. Potem stopniowo bedziesz odlaczal bloczki i wydluzal rzut :D


#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 22:48

cześć cinek,

koledzy powiedzieli już prawie wszystko,
Od siebie dodam, ze C4 to młynek którym możesz rzucać nawet 100 i wiecej gramów. Lotnosc wabika to parametr arcy/istotnny w castingu, jak coś nie chce latać to poprostu się do casta genaralnie nie nadaje. Odkręcanie bloczków przekłada sie na odleglosci rzutowe nawet lekkich wabikow, ale trzeba mieć mistrzowski kciuk, żeby kontrolowac szpule podczas lotu wabika. Generalnie gra niewarta świeczki, w przypadku gramatury 30-80g i konstrukcji typu C4. Co innego w jakims dobrym niskimprofilu z lekka szpulą. w takim przypadku mozna wiele wycisnać z multiplikatora.
Jeśli chcesz Revo to śmiało bierz, ale wersję z magnetycznym hamulcem. czyli SX albo STX. Ta najprostrza ma kiepsko wykonany hamulec i często bloczki właczją się samoczynnie.
pozd JW :D

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 05:26

skoro mozesz sprowadzic z usa, to wez revo sx albo stx, choc ja bym wolal daiwe, np. andvantage super tuned, a z roundow to chyba tylko cardiff rozmiar 200, bedzie sie dobrze do twoich celow nadawal

#15 OFFLINE   cinek

cinek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaCheÅ‚m

Napisano 04 lipiec 2007 - 16:23

Wszystko jasne. Wielkie dzieki za pomoc. W razie watpliowsci pozwole sobie jeszcze Was pomeczyc. :mellow:

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 05 lipiec 2007 - 08:59

skoro mozesz sprowadzic z usa, to wez revo sx albo stx, choc ja bym wolal daiwe, np. andvantage super tuned, a z roundow to chyba tylko cardiff rozmiar 200, bedzie sie dobrze do twoich celow nadawal


Oj, Piciu, Piciu ... ja przez Ciebie to chyba sobie kupię w życiu pierwszą Daiwę :D Tylko nie wiem czy multika czy zwyłą korbę :lol:

Pozdrawiam
Remek

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 10:50

@remek
kup sobie multika ze zwykla korba :mellow:

#18 OFFLINE   WÄ™dkarzKRK

WędkarzKRK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaKraków
  • ImiÄ™:Dawid

Napisano 07 styczeń 2019 - 01:06

Witam koledzy ostatnio nabyłem betoniarke jak w tytule. Wiem że nie ma w nim dostępu do hamulca mechanicznego i ustawia się to raczej raz. Ile bloczków właczacie. Lowie od slidera 10 do gum 80 gram. Dzieki

#19 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • ImiÄ™:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:09

Witam koledzy ostatnio nabyłem betoniarke jak w tytule. Wiem że nie ma w nim dostępu do hamulca mechanicznego i ustawia się to raczej raz. Ile bloczków właczacie. Lowie od slidera 10 do gum 80 gram. Dzieki

Rozumiem że masz ostatni model czyli granatowy mat. 

Sądząc po pytaniu zakładam że zaczynasz przygodę z BC więc proponuje na początek włączyć cztery bloczki.

Jeśli przy takim ustawieniu hamulca linka nie będzie wstawała bądź plątała się to zrób małą korektę i wyłącz jeden.

Jeśli na trzech będzie to samo jak przy czterech zrób korektę :)

Docisk hamulca ustaw na zero tak aby szpula nie miała bocznych luzów.

Zwróć jeszcze uwagę, kiedy będziesz ustawiał bloczki czy są suche. Czasem jak za dużo oliwki wlejesz w łożysko potrafi wypłynąć i zalać rozetę z bloczkami.


  • HaDe lubi to

#20 OFFLINE   WÄ™dkarzKRK

WędkarzKRK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaKraków
  • ImiÄ™:Dawid

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:42

Docisk rozumiem A bloczki działające to te wcisniete blisko szpula rozumiem?