Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gumowe nóżki do robali.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:06

Niech mi ktoś powie z szacownego grona, co można wykorzystać na gumowe nóżki do małych wobków imitujących robale.

Początkowo myślalem nad obcinaniem "włosia" ze spinerbajtów, ale jeśli jest coś lepszego/innego co każdy ma w domu (a być może nie wie) i można to wykokrzystać na nóżki to chętnie posłucham.



#2 OFFLINE   kilerpulawy

kilerpulawy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:11

Ja rozebrałem kiedyś linkę do zabezpieczania bagażu i tam miałem takie cienkie gumki jak w brombach we frotkach do włosów też są takie cieniutkie.



#3 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:11

sprubuj gumke z jakis starych portek sa takie czrne grubsze ja tak robilem jest identyko jak np w brombach kiedys tez robilem ze szczotki do butow tylko z tym sztywnym wlosiem , tez bylo git z ty ze gumka lepsza opcja pozdro

widze ze z kilerem w jedym czasie zgodnie opisalismy wiec gumki beda git


Użytkownik bielik edytował ten post 18 grudzień 2012 - 14:12


#4 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:41

Na wypasione nóżki można tak:

 

http://www.bogdangaw.../322_85_808_815

 

 

Na ekonomiczne i też ładne odnóża tak:

 

http://allegro.pl/sn...2853200635.html

 

 

Gumeczki są śliskie, ale majtają się bajka przy takim robalu, trzeba pamiętać by je solidnie i dość głęboko wkleić. Ta czarna silikonowa nie musi być z allegro, są dostępne w sklepach z tandetną biżuterią ( u Kruka pewnie też są, ale nie pytałem). ;)



#5 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:22

Amortyzatory gumowe/silikonowe stosowane do tyczek. Mam różnych pozostałości bardzo dużo, ale chyba nic w kolorze czarnym. Jeśli będziesz chciał się pobawić i przemalować to mogę podesłać ;)



#6 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:04

Kiedyś udało mi się kupić gumkę sylikonową,czarną 0,5mm i jasnozieloną 0,6mm.Jak bardzo potrzebujeśz to mogę Ci podesłać na próbę.Mięka,wobler nie traci nic na swojej pracy.

Pozdrawiam Grzesiek



#7 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:43

Dzięki za odzew i propozycje, wszelkie majtko-portki w moim przypadku nie wchodzą w rachubę, wszędzie białe gumki.

Powiem szczerze, żadne malowania białych gumek na czarno nie wchodzą w rachubę z prostej przyczyny - szkoda mi na to czasu ^_^.

Jak na chwilę obecną to propozycja z allegro chyba wchodzi w rachubę, jutro odwiedzę jeszcze sklepy z koralikami :P  za czymś podobnym.



#8 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2597 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:50

Kiedyś udało mi się kupić gumkę sylikonową,czarną 0,5mm

Można na alle..kupić...chyba złotówka za kilka metrów:) Widziałem czarną na 0,5mm..dużo jest 0,8mm



#9 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:59

Ja kupiłem :D (właściwie to żona mi kupiła) w jakimś sklepie z art. do produkcji biżuterii.



#10 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 grudzień 2012 - 00:41

Podepnę się z pytaniem, jak to wklejacie? Rozumiem, że na koniec po lakierowaniu ale jakim klejem i jak go wciskać w tak cienką dziurkę?



#11 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2012 - 09:37

Ja nawiercam na końcu, cienkim wiertłem odpowiednio do grubości nóżek, a później oczyszczam mikro otworki tak żeby nóżka z odrobiną kleju bez większych oporów weszła, ale z tym bywa różnie i czasem znośna robota przeradza się w harówę że palce i oczy bolą  :blink: .  Kleje mogą być różne byle był elastyczny, bezbarwny, wiązał dość szybko, no i musi dać ten poślizg przy wklejaniu :).



#12 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2012 - 09:48

Czarna „majtkowa” guma nie sprawiała mi problemu, jest dość twarda i spokojnie da się wkleić w nieco większą od jej średnicy dziurkę. Problemem były mięciutkie i śliskie gumki silikonowe, tutaj poradziłem sobie usztywniając końcówkę klejem cyjanopanowym, delikatnie, wystarczy dosłownie musnąć, podmuchać a gumeczka już się ładnie usztywni. Tym samym klejem potem je wklejałem, z wyczuciem, lanym po igle by nie zapaskudzić okolic otworu, próbowałem innych, do gumy, do plastiku, ale te wklejone na „kropelkę” miały najdłuższy żywot. Piszę to wszystko w czasie przeszłym bo dałem sobie już z nóżkami spokój, jak miałem łowne smużaki to nie przestały być łowne jak im w końcu kończyny odpadły, woblerki które były przeciętne nawet z najbardziej wypasionymi odnóżami przeciętne pozostały. Jedne z najłowniejszych robaków jakie mam to woblerki Wojtka Biszczuka, stary wypust, styrane niemiłosiernie, świecą dziurami po nóżkach a łowią jak na początku, praca ważniejsza jest od nóżek, skrzydełek, żuwaczek i innych owadzich detali. Sprawdzałem na Wiśle, Narwi, Wisłoku i Lubaczówce, zasada ta sama, łowią te lepiej pracujące-niekoniecznie najładniejsze.



#13 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 grudzień 2012 - 11:22

Spróbujcie zrobić nóżki z twardej , grubej żyłki wędkarskiej :) Węzełek może udawać staw kolanowy , żyłkę można pomalować na czarno i wygląa to bardzo fajnie :)

 

Pzdr


  • Mateusz1997 lubi to

#14 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 30 grudzień 2012 - 20:45

Spróbujcie zrobić nóżki z twardej , grubej żyłki wędkarskiej :) Węzełek może udawać staw kolanowy , żyłkę można pomalować na czarno i wygląa to bardzo fajnie :)

 

Pzdr

 

Maniek,po co utrudniać sobie życie kupując jakąś grubą żyłkę i ją później malować na czarno?Na rynku jest pełno grubych żyłek w kolorach czarnych lub zbliżonych do czarnego,dedykowanych do metod gruntowych/karpiowych.Druga sprawa to doświadczalnie sprawdzone że nóżki wykonane z grubej,sztywnej żyłki znacznie zaburzają lub zupełnie gaszą pracę małych 2-3cm owadów.

 

Sam wykonuję nóżki z gumek od majtek i na dzień dzisiejszy dla mnie jest to najlepszy materiał.Kupuję w pasmanterii , na metry szeroką gumę (2,5 do 5cm szerokości) i wypruwam kilkanaście lub kilkadziesiąt czarnych gumeczek.

Jest w tym wypruwaniu pewien myk,otóż ta szeroka guma jest w którymś rogu zakończona taką "nicią wiodącą"która scala cały odcinek tej szerokiej gumy.Jest ona tkana w poprzek i po znalezieniu jej początku pruje się cały odcinek bardzo łatwo bez wysiłku.

Jeżeli jednak zaczniecie wyciąganie cienkich gumeczek w innym miejscu będzie to naprawdę ciężka praca i zaczniecie się zastanawiać jak napisał kol.Dagon czy rzeczywiście Wasze owady nie obejdą się bez nóżek.

Jeżeli są dobrze wykonane to w większości przypadków nie są im potrzebne żadne nóżki ,czułki czy skrzydełka, ale wiem też że przy niektórych technikach prezentacji owadopodobnych przynęt znacząco podnoszą atrakcyjność wabia.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#15 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:35

@Dagon co do żuków Wobi-ego to zgadzam się z Tobą na dzień dzisiejszy w 100%.

 

Nóżki, które ja chcę wklejać nie mają za zadanie pełnić funkcji dekoracyjnej tylko techniczną. Uprawiam małopopularny sport polegający na łowieniu jazi w stojącej wodzie rozlewisk, lubią one kiedy wobler pada im blisko głowy ale nie ja śliwka w kompot tylko jak nartnik skaczący po menisku wypukłym tafli. Pewnie wielu kolegów wie o czym teraz nadaję, nóżki w wobku na "stojące" jazie nie są widoczne dla ryb gdyż są wklejane prostopadle w dół a nie na boki jak to zwykle bywa w owadach. Nóżki mają za zadanie gasić rozbryzg wody jaki emituje "golas" uderzający z impetem w lustro wody i robią to doskonale. Mistrza takich woblerów nie trzeba przedstawiać chociaż nie udziela się na forum, mam spory zapas jego przynęt ale fajnie jest też zrobić własne choćby po to żeby przekonać się czy jest się w stanie :-)


  • coma lubi to

#16 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 31 grudzień 2012 - 08:52

No to można zastosować pióra pawia, choć nie jestem pewny na sto procent że chodzi o pawia,  pojedyńcze  szczecinki. Nóżki są włochate i świetnie poddają się napięciu powierzchniowemu wody. Kleją się łatwo bo są sztywne, ale uginają się jak zachodzi potrzeba (ryba!).  Albo muchówka,  położysz na wodzie jak chcesz :) .



#17 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2012 - 10:43

@guciolucky ciekawe rzeczy piszesz, koneserem robactwa na wodę stojącą nie jestem i nie byłem nigdy, napisz kim jest ten specjalista od takich wobków (może być na PW jeśli twórca pragnie pozostać incognito), chętnie poszukam jego wyrobów bo mam je gdzie przetestować, jazie tam pływają ogromne, uchodzą za nie do złowienia, nawet na spławiczek nieczęsto się trafiają z tego co wiem. Ja co prawda kilka umęczyłem na microjigi, ale to ciężka praca a i ryby rozmiarami nie powalały.



#18 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 grudzień 2012 - 15:07

Poszedł prv



#19 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 31 grudzień 2012 - 16:14

Z powodzeniem stosuję promienie z pióra ogonowego samca bażanta. Miękkie, trwałe, minimalnie wpływają na pracę przynęt. Klej poliuretanowy, lub farba - świetnie trzyma i maskuje otwór.



#20 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 16:19

Można jeszcze spróbować z osłonkami do kabli. Najlepszy kabel sieciowy lub telefoniczny. Cienki i parę kolorów do wyboru. Co do zakłócania pracy - wystarczy trochę szerszy ster dawać.