Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szybkie pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2012 - 18:17

Czy 800zł to dobra cena za fabrycznie nowego Twin Powera 4000 FA (oczywiście szpulka zapasowa included)?



#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2012 - 18:44

http://www.plat.co.j...m-cl4-4000.html

 

 

Ostatniego chyba zabrałem :D



#3 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:03

Ale chodziło o Twin Powera :D

Łukasz ja myślę że to dobra jak za nowy sprzęt z dodatkową szpulką, a na co ta betoniarka?:)



#4 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:03

Andrzej, Rarenium też jest w planach, ale chciałbym, żeby ktoś zorientowany odpowiedział mi na to pytanie bo ten Twinek też mnie korci.

 

Sławek, u mnie duże pstrągi biorą :) A tak na serio to jeszcze nie wiem, ale zawsze do czegoś się przyda, najszybciej do trolla i do konkretnych gum z rzutu :) Młynek jest nowy, wisi na stojaku w sklepie :)


Użytkownik WhiteWillow edytował ten post 21 grudzień 2012 - 19:08


#5 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:08

Ciężki jest, prawie 400gr, do trolla fajny byłby, mocny jest. Wadecki ciągle takim ogarnia i mówi że daje rade.



#6 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:25

Powyższe zastosowania połowicznie realizuje u mnie Slammer 360. Połowicznie bo kiedyś wpadłem na pomysł, żeby nim porzucać i połowa szpuli nowej Spiderwire poszła się j.....ć :) Więc Slammer ma zakaz rzucania, ino woblery zwija :) A taki Twinek nie dość, że kulturę pracy ma "trochę" wyższą niż Penn i przyjemniej nim się łowi, to i bród nie powinien robić w co trzecim rzucie. Poza tym może kiedyś mi odbije i na jakieś trocie wyskoczę to będzie jak znalazł :)



#7 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:54

Witaj:)

 

Nie miałem styczności z tym młynkiem ale spróbuje troszkę inaczej spojrzeć na sytuację.

 

Przez wielu te stare Szimano "to jest to" i kupuje się używane w różnym stanie. Mówi się, że szkoda, że ich nie produkują bo nowe (nawet drogie) to chłam.

 

A Ty masz możliwość kupić taką legendę (nową) w cenie Stradica czy Rarenium (no prawie).

 

Skoro wielu potrafi się skusić na używki za 500-600zł, to chyba nowy tych 800zł tym bardziej jest wart?:) 

 

Jak widzisz dla niego zastosowanie dla siebie, masz ochotę na nowy młynek, masz kasę... to chyba warto?

 

Pozdrawiam:)



#8 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:03

Że warto to się domyślam :) Pytam, bo nie wiem ile te kołowrotki kosztowały kiedy były w produkcji, w momencie kiedy były na topie nie interesowały mnie młynki z tej półki więc nie jestem zorientowany :)



#9 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:42

Witam.

 

Jest to kołowrotek dość ciężki (395 gram ) z przeznaczeniem do średnio-ciężkiego spinningu.

Sprawdzona i niezawodna konstrukcja bez "bajerów" , pięknie nawija żyłkę lub plecionkę. Kultura pracy jak na SHIMANO przystało - znakomita.

Przekładnia"mocarna" wykonana ze specjalnie utwardzanego stopu aluminium.

 

Korba jest wkręcana na gwint bezpośrednio w przekładnię tzn.w oś koła zębatego co wpływa na zero luzów w tym połączeniu.Dodatkowo sama oś koła zębatego jest wykonana ze stali co daje gwarancję " niepęczenia" śię tego elementu w czasie wielokrotnego przykręcania korby, co niestety w wielu innych kołowrotkach ma miejsce włącznie z zanitowanymi łożyskami na osi.

 

Czy wart tej ceny? jeżeli jest nowy to bym się nie zastanawiał - maszynka na wiele,wiele lat łowienia.

 

Jedyny minus to uchwyt korbki,wrażliwy na na wszelkie środki przeciw owadom,po pewnym czasie zaczyna się kleić.

Ale tu moja rada-wewnętrzną część dłoni zamoczyć w wodzie i wytrzeć do sucha.

 

 

Pozdrawiam



#10 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:45

Rozumiem o co Ci chodzi. Ale czy to ważne ile kiedyś kosztował? Ważne, że w porównaniu do tego co teraz chodzi w tej kwocie jest warty tej ceny.

 

Tak jak napisałem, skoro używki za 500-600 schodzą to chyba 800 tym bardziej warty?

 

Pozdrawiam



#11 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:58

Dzięki za opinie :) Właściwie takich odpowiedzi się spodziewałem ale chciałem się upewnić :)