Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spiralne rozmieszczenie przelotek w kiju castingowym a długość rzutu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 03 styczeń 2013 - 10:29

Witam ponownie i pytanko jak w temacie tj.:

czy ktoś z kolegów miał w ręku kijek z tak ustawionymi przelotkami i ew. jak tym się rzuca ?

czy może / ja tak sobie myślę / jest to rozwiązanie do połowów z kutrów gdzie przynętę opuszczamy ?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam .

 

Załączony plik  spirala.jpg   24,64 KB   164 Ilość pobrań

 

http://www.wedkarzmo...a własnej wędki



#2 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 10:33

Rzuca się normalnie. Przeszukaj dobrze forum. Było bardzo dużo.  :)



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 10:55

wyszukiwarka prawde ci powie :)



#4 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 17:08

Rzyty dobrze zestrojonym zestawem takie same ,jak nie dłuższe niż w spinie,zarówno w krótkich jak i dłuższych badylach.Na dorsza z łódki mam tak uzbrojone dwa kije i wszystko jest OK :)



#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 styczeń 2013 - 09:15

Od pewnego czasu zbroję tak (prawie) wszystkie casty i do trola i do rzutu. Użytkowo bardzo dobrze, estetycznie - kwestia gustu.



#6 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 12 styczeń 2013 - 23:55

Ja mam wszystkie casty uzbrojone spiralnie. Nie występuje tu możliwość tarcia linki o blank. Można dać mniejsze przelotki i zmniejszyć ich liczbę potrzebną do uzbrojenia wędki.



#7 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 styczeń 2013 - 21:31

Potwierdzam wypowiedz Tomka. Mam w kolekcji jedną wędkę uzbrojona spiralnie, która łowię od jesieni. Takie rozwiązanie ma więcej plusów niż minusów, szczególnie jeżeli chodzi o eliminację kontaktu linki z blankiem.

Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 15 styczeń 2013 - 21:32


#8 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 styczeń 2013 - 09:22

Większość zbroję spiralnie, uważam że to zbrojenie pozwala wyciągnąć więcej z blanku. Zdarzyło mi się robić przejście na dwóch przelotkach. Nie korzystam z żadnych schematów typu rewolwer, czy haubica :lol:  , do każedgo blanku trzeba podejsc indywidualnie i kąty na obrocie są bardzo różne.



#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 13:41

Pierwszy kij spiralnie uzbroilem w pracowni rodmas.pl ponad 6 lat temu. Byl to krotki 6 stopowy spin-jig Shikkari SHIII o mocy do 10 funtow. Typowa okoniowka na lodke. Gdzies w zakamarkach forum jest opis tej wedki.

 

Nastepny kij spiralnie zrobilem w tej samej pracowni w 2007 roku na blanku st Croix 4S70MLF i spirala wyszla jeszcze lepsza. Oba kije mam do dzis i lowie nimi pasiki sporadycznie bedac w PL.

 

Na portalu Multiplikator.pl jest opis lekkiego castingu spiralnie zbrojonego na przelotkach recoil. Byla to zdaje sie pierwsza wieksza publikacja takiego rozwiazania w polskim internecie. 2006 rok! Zamierzchle czasy poczatkow castingu w PL  :P  

 

http://www.multiplik...id=43&Itemid=45

 

Od tamtego czasu wiele sie zmienilo i samo spiralne zbrojenie ewouluje dalej. Ja nadal uwazam ze w przypadku lekkich wedek spiralne zbrojenie ma wiecej zalet niz wad. Przede wszytskim spirala wymaga mniejszej ilosci przelotek co ma wplyw na mase zbrojenia i akcje kija. W przypadku wedek najlzejszych jest to odczuwalne w akcji wedki po uzbrojeniu. Sily skretne na blank tez sa mniejsze w spiralnym zbrojeniu, dlatego czesto tak zbroi sie ciezkie kije morskie, na ktore podczas holu dzialaja spore sily. Obcieranie linki o blank tez jest wyeliminowane, ale nie wydaje mi sie zeby mialo to jakies wieksze znaczenie w praktyce. Sam lowie obecnie seryjnym kijem zbrojonym klasycznie (7' 12-25lb) i czesto linka obciera o blank podczas holu dosc czesto.

 

 Na koniec pozostaje estetyka takiego rozwiazania, no ale co komu sie podoba niepodlega dyskusji  ;)

 



#10 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:16

Mam takie pytanie czy warto zbroić spiralnie kij średniej mocy do jerków max 60g? Myślę o blanku MB785-MHX 6'6 14-35. ? 

Mam zamiar taki złożyć i jest to moja pierwsza produkcja a klasyczne zbrojenie wydaje mi się łatwiejsze w wykonaniu a nie wiem czy podołam spirali :) 



#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:29

nie ma przeslanek ku temu by kij o takiej mocy MUSIAL byc w spirali.... skoro zaczynasz zabawe w RB to zacznij klasycznie. Co innego gdybys chcial zbroic jakiegos UL CASTa



#12 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:54

Dzięki za odpowiedz. :) Na pewno skorzystam z rady :)  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych