Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odleglosciowka na klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 14 styczeń 2013 - 12:41

Takie czy inne łowisko…każde wymaga przemyślenia przed pierwszym podaniem.

Zdjęcia, które wysłałem nie mają niczego dowodzić a pokazać namiastkę tych miejsc gdzie szukam kleni. I wbrew pozorom nie wszędzie są ich stada.

 

Do łowienia nigdy nie stosuję sprzętu, który nawet w ciężkich zawadach nie pozwoli na wyholowanie ryby. Nie lubię łowić za wszelką cenę, czyli pchać się tam gdzie istnieje ryzyko, iż więcej zrobię krzywdy niż pożytku z tego wyniknie. Używanie delikatnego zestawu (cieniutkie żyłeczki) w warunkach gdzie istnieje obawa "zakolczykowania" klenia jest w moim pojęciu mało etyczne. Ale bardzo proszę kolejny raz nie odbierać tego personalnie. To moja filozofia na łowienie a nie próba osądzenia innych wędkarzy.

Załączone pliki



#182 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 styczeń 2013 - 12:59

Rober - popatrz na posty Tomiego - on też używa raczej mocnego sprzętu do odległościówki żeby nie pozwolić silnej rybie odejść w zawady.

 

Piękne krajobrazy Panowie ;)



#183 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 14 styczeń 2013 - 13:05

fajne łowiska :)

 

@pitt w bardzo podobnych rzeczkach łowilem w UK,kijem 2,6m,przydałby się krótszy ale nie miałem.....

 

łażenie z kijem 4m po krzakach to nie porozumienie  

 

co do wyboru miejsc to za granicą możecie być bardziej elastyczni w kwestii wyboru miejscówki,bo w naszym pięknym kraju częso wybierać można na zasadzie: łowię tu z szansą na udany hol 50% lub łowię gdzie kolwiek indziej z szansą na branie 0000,1%

 

to ta subtelna różnica.

 

ryby oczywiście wszędzie są równie piękne,nie zależnie od tego czy większe,czy mniejsze...

 

pozdr.wobi :)



#184 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 14 styczeń 2013 - 13:33

Rober - popatrz na posty Tomiego - on też używa raczej mocnego sprzętu do odległościówki żeby nie pozwolić silnej rybie odejść w zawady.

 

Piękne krajobrazy Panowie ;)

 

fajne łowiska :)

 

@pitt w bardzo podobnych rzeczkach łowilem w UK,kijem 2,6m,przydałby się krótszy ale nie miałem.....

 

łażenie z kijem 4m po krzakach to nie porozumienie  

 

co do wyboru miejsc to za granicą możecie być bardziej elastyczni w kwestii wyboru miejscówki,bo w naszym pięknym kraju częso wybierać można na zasadzie: łowię tu z szansą na udany hol 50% lub łowię gdzie kolwiek indziej z szansą na branie 0000,1%

 

to ta subtelna różnica.

 

ryby oczywiście wszędzie są równie piękne,nie zależnie od tego czy większe,czy mniejsze...

 

pozdr.wobi :)

 

O.K. :)

Nie mam już siły nikogo przekonywać :D. A zdania nie zmienię :P :D .



#185 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 14 styczeń 2013 - 16:55

Panowie wspaniale krajobrazy, mam nadzieje ze uda nam sie kiedys spotkac i polowic, nie wazne kto na jaki kij i nie wazne gdzie :) 



#186 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 14 styczeń 2013 - 20:29

Te rzeczki na załączonych obrazkach mają zupełnie inny charakter, niż te pokazane przez Wobiego - torfowe, głębokie, o brzegach łąkowych. Mam trochę inny obraz tego "odległościowego" operowania żuczkami itp., bo ze 20 lat temu łowiłem w tych rzekach na przepływankę. Długim wędziskiem łatwiej było operować w głębokich korytarzach między roślinnością i często pod drugim brzegiem, podejrzewam, że łowienie kleni na małe woblery jest podobne właśnie do przepływanki - dla mnie w pełni zrozumiałe jest użycie długich wędzisk, jeśli wymaga tego łowisko... Natomiast zdjęcia rzek szwajcarskich... max 7'6 i wchodzenie do wody gdzie się da.

Generalnie nie ma w tym temacie miejsca na spory - to tylko sposoby łowienia ryb, nie ma o co kopii kruszyć i na siłę przekonywać, w jedną czy w drugą stronę. To tylko wędkarstwo, spokój, przyroda, wiatr we włosach, drzemka na łące, jakaś ryba... :D



#187 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 22:11

@pitt, ze zrozumieniem postów nie mam żadnego problemu, ale czy Ty rozumiesz różnice charakteru danej rzeki? (stąd moje dwa poprzednie posty) Masz piękne zarośnięte rzeki, które nawet w 1% nie przypominają Biebrzy, a o sposobie łowienia takim jak na Biebrzy u Ciebie można zapomnieć. Odległościówka na Twojej wodzie to komedia, a raczej tragikomedia. Czy Ty poradziłbyś sobie z kijem 7'6 i mrówką Tomka na Biebrzy? Nie wiem, może kiedyś będzie okazja się przekonać. 

 

Dalsze ciągnięcie tematu jest totalnie bez sensu.

 

Pozdrawiam i życzę samych ogromnych kleni, rzeki masz piękne - zazdroszczę ;)


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 14 styczeń 2013 - 22:12


#188 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 15 styczeń 2013 - 14:18

@wobi "co do wyboru miejsc to za granicą możecie być bardziej elastyczni w kwestii wyboru miejscówki,bo w naszym pięknym kraju częso wybierać można na zasadzie: łowię tu z szansą na udany hol 50% lub łowię gdzie kolwiek indziej z szansą na branie 0000,1%"

 

Tu chyba jest pies pogrzebany. Często żeby skutecznie połowić w jakiejś okolicy trzeba się zabrać za ryby w miejscach gdzie nikt nie łowi, a nie łowi bo warunki są arcytrudne i wymagają specjalistycznego sprzętu pod daną miejscówkę. Znam kilka bajorek z rybami, gdzie moimi spiningami ani muchówką po prostu nie da się łowić. Wtedy taki specjalistyczny sprzęt może się przydać.



#189 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 15 styczeń 2013 - 18:08

Właściwie niektórzy producenci wychodzą na przeciw konsumentom szukającym kijów "specjalistycznych" w tym wypadku  ponad przeciętnie długich, które cały czas określane są jako spiningowe.

Shimano Spin Power 425

http://www.plat.co.j...ower-425cx.html

Shimano Cardiff Spin

http://www.liniapesc...n.aspx?IDIOMA=2

Shimano ARC

http://www.plat.co.j...e-vr-s904m.html

Był jeszcze jeden model Shimano, który właśnie dziś zamierzałem kupić , ale okazało się ,ze ktoś mi go wyrwał spod nosa.

Był to jakiś stary model o długości 450cm i cw około 30-40gr.

Składany z 3 częsci.

Niestety , mimo iż czaiłem się na niego jakiś czas , czekając na obniżki nie pamiętam dokładnej nazwy modelu.

Pamiętam tylko ,że zawierała słowa "Special Spin".



#190 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 styczeń 2013 - 18:10

Ten cw przeraza :)


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 15 styczeń 2013 - 18:11


#191 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:19

Ten cw przeraza :)

Jeżeli miałeś kiedykolwiek Shimano Twin Power Zander 10-40g w ręku to naprawdę nie powinieneś być przerażony :). Krowi ogon przy nim to szczyt sztywności i szybkości :)



#192 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 16 styczeń 2013 - 16:03

Wiem ze na cw nalezy spogladac z przymruzeniem oka :) ale tak w ciemno to balbym sie brac kijek o takich  parametrach :)