Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odleglosciowka na klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:22

Czy są matchowki wyposażone w uchwyt do kołowrotka a nie pierścienie? Pytam, bo jeśli nie ma to Sławek ma racje z ta bolonka :)

Zimo trwaj! :)

#22 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:23

Nie pomijajcie bolonki , jest dużo lepsza  :)  Albowiem jak to mówią stare chłopy - każda potwora znajdzie swojego amatora ..

Sprzętowi transwestyci ..

I dlatego, coby jak najdalej myślą odejść od pomysłów "znienawidzonych" Kolednowiczów, pan Sławek będzie przekonywał "odległościowców" do zarzucenia tematu i rozpoczęciu wiązania "bromb" do podlodówek.

 

A tak poważnie. Panie Sławku, to co Pan poleci zamiast tego marnego kikuta? Jakiś spin, coby jankeską kluchą do ikry nie był, miał około 12 stóp, miotał robale i ważył niewiele? Znajdzie Pan zamiennik dla znienawidzonych surogatów(?), bo taka wędka też jest potrzebna... gdzieniegdzie.



#23 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:29

Czy są matchowki wyposażone w uchwyt do kołowrotka a nie pierścienie? Pytam, bo jeśli nie ma to Sławek ma racje z ta bolonka :)

Zimo trwaj! :)

Są.



#24 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:31

W zasadzie wiekszosc lowiacych tutaj to spining badz mucha, wiec wiele na temat odleglosciowki nie powie ale szydera w dobrym klimacie jest na miejscu :) nie jeden siedzacy w klimatach matchowych zlal by dupe ironicznie nastawionym do tematu :) Kiedys pewnie jakis "chory" czlowiek uzbroil blank muchowy na klenia i okazalo sie ze sie da :) pewnie tez byly docinki.A jakby 10 lat temu nad Wisla puscic tekst "z mucha na szczupaka badz suma" to jako dodatek zanetowy bysmy skonczyli.Tutaj nalezy wrocic do poczatku tematu i napisac,ze chodzi tylko o kij ktory bedzie dlugi, machal robalami, dobrze nimi sterowal na przelewach.Nie chodzi bron Boze o szukanie odleglosciowki na sandala bo wtedy fakt, nieporozumienie.

A po zimie wiosna :)


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 08 styczeń 2013 - 20:45


#25 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:32

Komu będzie pasowała inna niż tzw "uznane standardy" wędka do czegokolwiek, to będzie miał w głębokim poważaniu co o niej mówią i piszą ci co chcą nas i nasze gusta kształtować,- obojętnie kogo to dotyczy... I moim zdaniem to ma sens i wpisane jest w jak to Zorro gdzieś zgrabnie powiedział "drogę samuraja'...

Zamiast kopiować kopistów grajmy własna melodię bo nawet jak się nie da jej słuchać to ma ona jedną zaletę,- jest własna...


  • Negra lubi to

#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:45

Niech więc ta bolonka będzie nowym horyzontem , zgadzam się .. Tym misiem słomianym  , multi kulti naszym , a następny Kolendowicz będzie miał swoje pięć minut sławy mołojeckiej ;) U nas we wsi wszystkie takie ..



#27 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:48

Slawek a ty znowu chcesz narzucac komus wlasna wole :) skro ktos che na matchowke to ty pach bolonke, ktos mowi "chce szynke" a ty "masz golonke" :) .Czasem warto wybrac sie do miasta :) poznac nowe obyczaje :P



#28 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:49


Zimo trwaj! :)

Zmilcz,Ty, Ty, Ty zuuuuy człowieku...

 

Editka: Aby niezbyt offtopić to nie jest to wcale taka  "droga samuraja", co pewien czas ktoś o to pyta, zostaje odsądzony od czci i wiary na sekciarskich forach, znów pyta, znów zostaje odsądzony i.t.d ... :D


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 08 styczeń 2013 - 20:55


#29 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:53

Niech więc ta bolonka będzie nowym horyzontem , zgadzam się .. Tym misiem słomianym  , multi kulti naszym , a następny Kolendowicz będzie miał swoje pięć minut sławy mołojeckiej ;) U nas we wsi wszystkie takie ..

Negujesz surogaty to zaproponuj właściwą "drogę samuraja", bo coś ala "tak nie jest dobrze, ale jak powinno być to wam nie powiem" jest trochę... dziecinne?



#30 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:03

Dziś widziałem w pasmanterii , bez kitu , takie naprawdę wąziutkie taśmy z rzepami . Byłyby doskonałe zamiast tych zacofanych nudnych pętelek łączących u sznurów muchowych :)



#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:09

Dzis na ulicy zatrzymal mnie zul, nawalony w trupa co chwila tracil watek, jak go zapytalem co mysli o matchowce na klenia, to tez mial niewiele do powiedzenia :)


  • Jack__Daniels lubi to

#32 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:09

Nie pomijajcie bolonki , jest dużo lepsza  :)  Albowiem jak to mówią stare chłopy - każda potwora znajdzie swojego amatora ..

Sprzętowi transwestyci ..

 

 

Dla mnie sprzętowy transwestyta może sobie machać nad wodą tym, czym zazwyczaj transwestyci machają, jeśli nazywa to spinningiem to jego, nie mój problem. A jak zacznie na ten wynalazek łowić więcej ryb ode mnie to kto wie… ;)



#33 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:11

Dziś widziałem w pasmanterii , bez kitu , takie naprawdę wąziutkie taśmy z rzepami . Byłyby doskonałe zamiast tych zacofanych nudnych pętelek łączących u sznurów muchowych :)

 

A ile kosztowały: 500, 600zł?



#34 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:15

A na poważnie - dlaczego nie np MHX1262? Łowiłem nim 3/4 poprzedniego sezonu. Na Odrze, na główkach spisywał się tak jak planowałem - super. Na Warcie czasem wydawał mi się za długi, szczególnie kiedy brodziłem. Kij skrojony na miarę przez jednego z kolegów z forum. Nad matchówką też myślalem, ale potem stwierdziłem, że nie chcę półśrodków. Rozumiem jednak, że może to być tańsza alternatywa. Ten blank w każdym razie polecam z czystym sumieniem.



#35 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:24

Nie chce obrazac tych co maja pieniadze jak i tych ktorzy ich nie maja.W roli obserwatora moge stwierdzic,ze jedna osoba nie odmowi sobie lowienia kleni w danych warunkach z racji tego ze nie posiada kasy na wedke z pracowni, inna osoba stierdzi jak kolega @gruzin ,ze nie bedzie szukala polsrodkow.Obie strony maja racje.Rozmawiamy tylko na temat jak spisala by sie matchowka w roli spina w letnim lowieniu kleni, na ich odleglych stanowiskach.Sam nie weim czy kupie matchowke czy zainwestuje w kijek z pracowni, na to jeszcze czas.Zastanawiaja mnie tylko walory uzytkowe matchowki.Tak prawde mowiac to klenia jednym kijkiem nie obskoczy.Zalezy jaka woda jaka pora roku, gdzie klenie sie znajduja.Taka matchowka ma bardzo waskie zastosowanie i wlasnei to jedna z jej zalet (moze nawet jedyna :) )



#36 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:28

Elementarną cechą każdego neofity , prócz silnej skłonności do rewolucyjnych , acz  poronionych pomysłów , jest agresja . A ja się z tego  .. podśmiewam , bo  tak się należy  :)



#37 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:16

No i teraz Slawku wlasnie...Rozbujales wyobraznie...Zanim calkiem temat zgasnie...O co chodzi Ci wyjasnie...Rzeka Wisla woda plynie...Tutaj stanie tam zawinie...Czasem jakis kamien minie...Zanim w horyzoncie zginie...Przy kamieniach stoi klen...Stary wielki i choc len...To jak Cie zobaczy z bliska...To ucieknie Ci z lowiska...Zatem dwa warianty masz...Albo mu pokazesz twarz...Albo z duzej odleglosci...Rzucisz brombe w jego wlosci...Zeby rzut byl odpowiedni..Oprocz calej garsci bredni...Musisz miec stosowny kij..By mu rzucic pod sam ryj...Mozesz w rece miec krociaka...I za posrednictwem krzaka...Na kolach albo w kucki...Podac jakis przysmak  "łódzki"...Mozesz kija miec innego...Nie krotkiego lecz dlugiego...Mozesz miec z pracowni nowke...Albo tez odleglosciowke...Ten z pracowni kijek klasa...No bo poszla ladna kasa...Taki "match" to przed nim kuca...Chociaz takze ladnie rzuca...Taki kijek ja pier..dole...Chociaz gnie sie w parabole...Mowie mu stanowczo nie!..Chociaz fajnie sie nim tnie...I choc rybka Ci nie spadnie...Nie chesz Ty "matchowki" zadnej...We mnie mimo Twojej presji...Nie doszukuj sie agresji...Nie o rewolucji mysle...Lecz o kleniach co sa w Wisle...Ty kwitujesz innych zdanie...Jak nalezy PODSMIEWANIEM


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 08 styczeń 2013 - 22:17

  • Maynard, Jack__Daniels, blackabyss i 1 inna osoba lubią to

#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:22

Grunwald , Picasso nie malował mopem , choć tak może to wyglądać  :) 



#39 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:27

Slawku jesli by malowal mopem i tworzyl dziela to inni tez by malowali :) teraz maluja nawet dlonmi i fajnie to wyglada :) jedni uzywaja widelca inni paleczek chociaz mniej praktyczne :) maslo smaruje tym samym nozem co kroje chleb :) byc moze zle robie ze takim nozem, byc moze powinienem kupic chleb krojony.Pozdrawiam Cie :)



#40 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 23:06

Grunwald- widzę to podobnie. Bierz odległościówke. Najwyżej będzie lipa- ale człowiek uczy się przez całe życie:-)