Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odleglosciowka na klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:14

faktycznie niedaleko, i nawet troche kameralnej wody w twojej okolicy plynie ... moze jakies wspolne lowy kiedys sie uda zorganizowac?



#102 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:16

a, to w takim razie, we dwoch sluchamy ^_^

 

Pitt...Mnie jest zawsze przyjemnie czytać o Twoich kleniach :) a we Dwóch zawsze raźniej ;) :)



#103 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:18

Zaciąłeś już kiedyś klenia (kiedy on sam nie chciał być zacięty :) ) bez względu na jaki rodzaj linki łowiłeś (żyłka, plecionka) :)

Kleń( ten mój :D ) nie "skubie" przynęty  :D  . Właśnie z takich względów  nie bardzo lubię dyskutować na temat (nie ryby) specyfiki łowiska. Nie znam kleni które "nie dyktują" o tym czy mam jak w przypadku "drapieżnych smakoszy" czas do namysłu ;) .

Moje letnie klenie "walą" w przynętę całą gębą nie pytając mnie o smak, kolor, pracę przynęty w każdej sytuacji .

Nie łowię delikatnymi zestawami spodziewając się zawsze ataku drobnego szczupaka, w takiej sytuacji wyciągniecie kleniucha z każdej zawady( nawet krótkim kijem :D ) nie stanowi przeszkody. W tej sytuacji preferuje solidne sposoby.

 

Zimowych kleni nie znam i tym bardziej podziwiam :).

Ja letnich z matcha nie znam. Ze spina co innego. W zimie to jest tak... jak gwałtownie przestanie wobler pracować to tnij o ile wiesz że są tu klenie ... jak sę jazie nie tnij ... sam się zatnie wracając


  • Sławek.Sobolewski lubi to

#104 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:24

:) mam nadzieje Pitt że, na wiosnę nie zapomnisz iż Alzacja to rzut beretem ;) :D .

Jest tu jeszcze woda na którą mogę Cie zaprosić bez wstydu ;) , nie zdeptanych :) .



#105 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:29

:) mam nadzieje Pitt że, na wiosnę nie zapomnisz iż Alzacja to rzut beretem ;) :D .

Jest tu jeszcze woda na którą mogę Cie zaprosić bez wstydu ;) , nie zdeptanych :) .

 

tak zrobimy :)



#106 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:35

tak zrobimy :)

 

A przy okazji wykorzystam Twoje wiadomości na temat nieco głębszych zbiorników na których pływam (ale dosłownie :) ).



#107 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:37

Wydawałoby się, że prosty temat, który nie powinien generować antagonizmów. Ale nie, nie w naszym kraju, tu jeden drugiego za.....by za to że łowi, mówi czy robi inaczej niż powinien. Tylko kto jest umocowany aby ferować co jest inaczej (czytaj źle), czy na prawdę tak trudno pojąć, że każdy jest inny i ma prawo łowić ( i nie tylko) inaczej niż innym się wydaje. Jakie to ma znaczenie czym i jak kto łowi ? Jeśli łowiącemu odpowiada odległościówka, to ok, jeśli wykałaczka to też dobrze. Po co ten cały "szum", szczególnie, że generowany przez osobników, którym temat wątku jest obcy z autopsji. ;)


  • Dagon lubi to

#108 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:46

A przy okazji wykorzystam Twoje wiadomości na temat nieco głębszych zbiorników na których pływam (ale dosłownie :) ).

 

OK, jak zdazymy ^_^



#109 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:48

Ja letnich z matcha nie znam. Ze spina co innego. W zimie to jest tak... jak gwałtownie przestanie wobler pracować to tnij o ile wiesz że są tu klenie ... jak sę jazie nie tnij ... sam się zatnie wracając

 Jakubie, najzwyczajniej...nie znam takich sytuacji. Do klenia zabieram się dopiero (ech, dawno już nie bylem :) ) w maju.

I to tez jest warunkowane (dziesięcioma przykazaniami :D ). Buuu :D . Za dużo pisania jak na te chwile... Nie wiem skąd bierze się presja na ta rybę, tyle ciekawszych :D.

A zima to taki okres kiedy, nie działam na pełnych obrotach  :D. Wszyscy chcą odpocząć :D .

W każdym razie zawsze bardziej cenie te zimowe...trudniejsze "leniuchy" :D



#110 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:54

Wydawałoby się, że prosty temat, który nie powinien generować antagonizmów. Ale nie, nie w naszym kraju, tu jeden drugiego za.....by za to że łowi, mówi czy robi inaczej niż powinien. Tylko kto jest umocowany aby ferować co jest inaczej (czytaj źle), czy na prawdę tak trudno pojąć, że każdy jest inny i ma prawo łowić ( i nie tylko) inaczej niż innym się wydaje. Jakie to ma znaczenie czym i jak kto łowi ? Jeśli łowiącemu odpowiada odległościówka, to ok, jeśli wykałaczka to też dobrze. Po co ten cały "szum", szczególnie, że generowany przez osobników, którym temat wątku jest obcy z autopsji. ;)

 

 Święte słowa. Nie umiesz poradzić, nie używałeś to nie zabieraj głosu.Mędrców w kraju mamy dostatek. Teoretyków również . Przypominam proste pytanie zadane w pierwszym poście:

 

 Tylko mnie nie zlinczujcie chodzi tylko i wylacznie o duza rzeke i letnie robactwo smuzace na odlegle rafki i przelewy.Kto co ma, czym lowi? Badz jakas alternatywa w postaci spina 3.2m + .Niewiele producentow robi spiny o cw-15gr przy takiej dlugosci.Moze jakies propozycje??Wiem ze lamiglas RR oraz st.croix WR.Moze cos jeszcze, niekoniecznie ponad 600zl?


  • guciolucky lubi to

#111 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:11

 Święte słowa. Nie umiesz poradzić, nie używałeś to nie zabieraj głosu.Mędrców w kraju mamy dostatek. Teoretyków również . Przypominam proste pytanie zadane w pierwszym poście:

 

 Tylko mnie nie zlinczujcie chodzi tylko i wylacznie o duza rzeke i letnie robactwo smuzace na odlegle rafki i przelewy.Kto co ma, czym lowi? Badz jakas alternatywa w postaci spina 3.2m + .Niewiele producentow robi spiny o cw-15gr przy takiej dlugosci.Moze jakies propozycje??Wiem ze lamiglas RR oraz st.croix WR.Moze cos jeszcze, niekoniecznie ponad 600zl?

 

Tak. I w tej naszej kochanej nieświadomości "za 600 zł" brnijmy... tak jak pan Sławomir przepowiada :) .

A może nie skupiać się na dziwnych metodach które, "mniej majom kosztować"  ;) .



#112 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:19

Ktoś grzecznie zapytał a Ty od razu: nieświadomość, brnijmy, majom. Brniesz nieświadomie obrażając. Kolega ma pomysł na klenie i zadał proste pytanie.  

Zajrzałem do tematu przez ciekawość. Nie łowię kleni i nie wędkuję w rzekach. Zastanowiła mnie tylko ilość postów w temacie. Zastałem piekiełko.



#113 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:26

@robert67 proste pytanie, podaj mi racjonalny powód negowania (a wręcz wyśmiewania) wyborów innych ludzi (wędkarzy) ? I dla czego twierdzisz, że ktoś "skupia się na dziwnych metodach" o tym, że ("majom mniej kosztować") nie wspomnę ;) Komentowanie kwestii kosztów w odniesieniu do innych (a nie do siebie) jest chyba nie na miejscu, prawda ? Nieładnie zaglądać innym do kieszeni i komentować ich wydatki ze swojego (być może ułomnego) punktu widzenia. 



#114 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:28

Ktoś grzecznie zapytał a Ty od razu: nieświadomość, brnijmy, majom. Brniesz nieświadomie obrażając. Kolega ma pomysł na klenie i zadał proste pytanie.  

Zajrzałem do tematu przez ciekawość. Nie łowię kleni i nie wędkuję w rzekach. Zastanowiła mnie tylko ilość postów w temacie. Zastałem piekiełko.

 

Gdzieś Ty się tu obrazy doczytał :huh:. Nieświadomość jest w pewnym wieku może pewnym niedostatkiem, ale nie jest w żadnym wypadku czynnikiem dyskwalifikującym. Reszty zarzutów nie pojmuję :) i tu możesz wykorzystać moje słabości ;) .



#115 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:30

Jest zima ... więcej spokoju ... każdy wie ze im zimniej tym temperament bardziej surowy ... można łowić wykałaczką i matchem ... trzeba tylko wiedziec kiedy

 

beztytuu1jw.jpg
 


  • Negra lubi to

#116 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:47

@robert67 proste pytanie, podaj mi racjonalny powód negowania (a wręcz wyśmiewania) wyborów innych ludzi (wędkarzy) ? I dla czego twierdzisz, że ktoś "skupia się na dziwnych metodach" o tym, że ("majom mniej kosztować") nie wspomnę ;) Komentowanie kwestii kosztów w odniesieniu do innych (a nie do siebie) jest chyba nie na miejscu, prawda ? Nieładnie zaglądać innym do kieszeni i komentować ich wydatki ze swojego (być może ułomnego) punktu widzenia. 

 

Nie,nie, nie. Panie Januszu. Najsłabszym moim punktem byłoby gdybym okazał się prześmiewcą. Zdegradowałbym własną godność.

Nie wiem czy zauważył pan iż, "szydząc" z metody zachowuje pełnouprawnienie. Wyśmiewam tu bardziej swoja niewiedze.

Cały czas mimo zachowania własnych kryteriów nie obrażam. Czynie uwagi (pewnie na własnym poziomie przepraszam) jednak, nie zdarzyło się bym w tym temacie użył oszczerstw, wulgaryzmów, przezwisk czy dotyków :) .

Przykład "600 zł" służy tak samo jak "6 zł" (mam nadzieje nie przesadziłem). Za dużo za nic. Ot taka myśl.



#117 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:50

Jest zima ... więcej spokoju ... każdy wie ze im zimniej tym temperament bardziej surowy ... można łowić wykałaczką i matchem ... trzeba tylko wiedziec kiedy

 

beztytuu1jw.jpg
 

 

No zimowe ślicznoty  :D 



#118 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:50

Panowie, temat sie fajnie kreci :) normalne ze sa sprzymierzency jak i przeciwniwy.Fajnie ze sa tacy, ktorzy sie wypowiadaja i popieraja to na doswiadczeniach, "nawet" fajnie,ze sa inni, ktorym sie wydaje,ze pomysl jest poroniony chociaz tego nie probowali.Co do @Pitta to czytalem wiele jego wypowiedzi, nie tylko na tym forum i biore jego uwagi do siebie, ma duze doswiadczenie w lowieniu kleni.@Robert67, sprobuj polowic inne gatunkii w Polsce,szczegolnie w malych rzekach, gdzie wszytsko jest przesiane to zrozumiesz skad taka presja na klenia.Tymbardziej jesli odwiedzisz Pitta i poznasz tajniki oraz cala otoczke zwiazana z polowem tej ryby, to tez zrozumiesz, ze to taki (wedlug mnie) pstrag dla uboigich (rzek).Co do kwoty, ktora podalem to jak juz temat sam przedstawia sytuacje, kij potrzebny  uzyty bylby kilka razy w sezonie, w scisle okreslonych warunkach.Kupic po kilka kijow na dana rybe, dane lowiska, dane przynety, (bo przeciez jakby ktos chcial cos uniwersalnego to tez bylby lincz :) ) wiaze sie z wydatkiem x tysiecy zlotych :) Jak pisalem wczesniej nie powiedzialem ze kupie odleglosciowke, czy zamowie kij z pracowni, pytalem tylko jak kolega @godski przypomnial, z czym to wszytsko sie je :) Dziekuje wszystkim zwolennikom jak i przeciwnikom uzywania wedki matchowej.Wszytskie rady, przedstawiaja obraz funkcjonalnosci oraz bezspodstawnosci uzywania tej wedki, mam nadzieje ze na tym temacie skorzysta wielu ludzi, ktorzy beda mogli sie odniesc do swoich lowisk.Pzdr wszytskich.



#119 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 styczeń 2013 - 01:11

.@Robert67, sprobuj polowic inne gatunkii w Polsce,szczegolnie w malych rzekach, gdzie wszytsko jest przesiane to zrozumiesz skad taka presja na klenia.Tymbardziej jesli odwiedzisz Pitta i poznasz tajniki oraz cala otoczke zwiazana z polowem tej ryby, to tez zrozumiesz, ze to taki (wedlug mnie) pstrag dla uboigich (rzek).Co do kwoty, ktora podalem to jak juz temat sam przedstawia sytuacje, kij potrzebny  uzyty bylby kilka razy w sezonie, w scisle okreslonych warunkach.Kupic po kilka kijow na dana rybe, dane lowiska, dane przynety, (bo przeciez jakby ktos chcial cos uniwersalnego to tez bylby lincz :) ) wiaze sie z wydatkiem x tysiecy zlotych :) Jak pisalem wczesniej nie powiedzialem ze kupie odleglosciowke, czy zamowie kij z pracowni

 

Pięć stron dla takiej retoryki. To nie jest wyczyn, to cudotwórstwo :D . Eeee! Znowu się obrazisz :D.



#120 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 styczeń 2013 - 01:13

E luzik Robert :) a tak nawiasem mowiac, sam tych stron nie spisalem ;p Pzdr