Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odleglosciowka na klenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#141 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5009 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 styczeń 2013 - 13:56

Dobry materiał wyjściowy to stare modele odległościówek MILO albo Mikado Ever Green 3.9m do 28g w trójskładzie (nie travel) ten ostatni wybrałem po przemacaniu busa pełnego match-ówek, kij jest lekki, smukły, i jak na taką długość bardzo sztywny (nie sandaczowa pała ale powiedzmy coś w stylu blanków hot shot). Docelowo będzie to spin na przelotkach PB minima4, bez bajerów  może tylko SKSS bo mi pasuje w dłoni i dodaje lekkości (głównie wizualnej :-) ) w porównaniu do 11' Loomisa opisanego jako FX to Mikado jest hmmmm hiper fast :-) 



#142 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 styczeń 2013 - 13:58

Dzieki guciolucky za propozycje.Pzdr :)



#143 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 styczeń 2013 - 14:02

Na trzeciej stronie tego wątku masz zdjęcia Shimano Powerloopx MTH 420, jeszcze można trafić coś takiego, to na prawdę zajebisty patyk, mocny i szybki nie żaden krowi ogon ;)

 

http://jerkbait.pl/t...a-klenie/page-3



#144 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 styczeń 2013 - 14:19

Janusz widzialem :) , powiedz mi tak w przyblizeniu ile taki kijek moze wazyc?Z tego co widze to uchwyt kolowrotka jest chyba przesuwany tak??To by bylo dobrym rozwiazaniem nawet przy przezbrojeniu.Po zalozeniu przelotek mozna zalozyc kolowrotek, ktory bylby sparowany z kijem i zobaczyc w ktorym miejscu najlepiej wywaza kij.I w tym miejscu podczas przezbrajania polozyc uchwyt, bez pozniejszego dociazania dolnika.



#145 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 styczeń 2013 - 14:45

Te głupkowate odległościówki , te idiotyczne pickery tudzież feedery , to jigowanie w technice opadu , każde inne głupstewko rozniesione medialnie , w lot pochwycone i skrzętnie przysposobione , oraz niestety całe to jałowe trzaskanie dziobem .. to wszystko jest zamiast .. Bo w Polsce prawie wszystko jest zamiast . I to mentalne zamiast , troskliwie uprawiane przez podlewanie brakiem dobrych standardów , co widać , ma całe roje wychowanków , miłośników albo nader gorliwych adwokatów :)

Po jakie licho podtrzymywać teobrzydactwo ?

Nie przekonują mnie argumenty adeptów "polskiej szkoły" spinningu , który jest najczystszej krwi wiochą  , tak jak i brzydzi mnie  masowo uprawiany styl głodnej Litwy , co czyni mariaż jeszcze bardziej okropnym :( Jestem więc siłą rzeczy przeciw tak oczywistej tandecie , po to się tutaj zresztą nająłem :)

Niech mnie zwolnią ..

Ubawiłeś mnie Sławek mocno tym wpisem, który dla mnie wygląda jak scena z "Cinema Paradiso" w której znany wszystkim wariat śpiący na pomniku usytuowanym w centrum placu wpada na plac gdzie zbiera się tłum oglądając jakieś romansidło mieszczan i krzyczy " ten plac jest mój" i próbuje rozgonić ten tłumek...

Pewnie, że tzw "polska szkoła spinningu" to wytwór chorego pozbawionego pokory i wiedzy tłumku a z nutką westchnień do taniochy jest już całkiem nie do zniesienia.

Ślepe kopiowanie, też nie wymaga komentarza ale widzę jednak, że założyciel wątku i kilka osób jednak idą do przodu i pewnie wycisną coś z tego co i tak będzie niszowe i osobliwe ale będzie w jakimś sensie ich własne...

I dla tego kibicuje Grunwaldowi a uwagi Tomiego uważam za kluczowe dla wątku...

Musze też powiedzieć, że widzę pewne podobieństwo w Tobie i panu z wąsikiem i szelmowskim uśmiechem :lol:  :lol:  :lol: jak z ładną zgryźliwością napisałeś kiedyś o Jacku ;)


  • MaleX i Negra lubią to

#146 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 styczeń 2013 - 16:22

Robert67 dzieki za udziail w rozmowie :) w wielu sytuacjach masz racje.Obrysowalem tak mniej wiecej moze da sie to rozczytac.Jest to miejsce na Wisle gdzie sa piekne klenie i bolenie. X to ja z wedka strzalkami zaznaczylem gdzie cche poslac przynete i kierunek jej prowadzenia.Naprzwde w tym miejscu krotkim kijem przy wyzszym stanie wody niewiele da sie zrobic.Starcilem tam bardzo ladna rybe, mialem kijek 2.4 a przedemna drzewo, nie jest wysokie stojac na skarpie mozna sobie poradzic ale ryba mi uciekla tak ze musialem zejsc ze skarpy potem odbila.Kijek mialem na wyciagnietych w gore rekach ale zachaczylem o galezie i rybka poszla sobie.Jak pisalem klenia jednym kijem nie obskoczy, bron boze odleglosciowka jako uniwesalny kij na klenie.W niektorych sytuacjach pomaga w innych wrecz przeszkadza.

 

Brakuje mi w tym szkicu podstawowej informacji tzn. kierunku w którym płynie woda. Ze strzałek którymi, zaznaczyłeś kierunek prowadzenia wabikia nie potrafię tego określić.

 

Póki co, mam przesyt dyskusji :lol: :lol: i nie mam już siły :lol: . Muszę odreagować, napić się piwa może taki stymulator lepiej na mnie wpłynie :lol: .



#147 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 styczeń 2013 - 16:42

Po mojemu kolega robił fotki z prądem czyli woda płynie w dół :) .



#148 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 styczeń 2013 - 16:55

Po mojemu kolega robił fotki z prądem czyli woda płynie w dół :) .

 

Jozi ale, ja wróciłem do 5 strony i do szkicu :)



#149 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 styczeń 2013 - 16:58

W lewo Robert W lewo :) tak jak pokazuja "strzalki" :/ jak splawiam z nurtem smuzaka :)



#150 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 styczeń 2013 - 23:48

Janusz widzialem :) , powiedz mi tak w przyblizeniu ile taki kijek moze wazyc?Z tego co widze to uchwyt kolowrotka jest chyba przesuwany tak??To by bylo dobrym rozwiazaniem nawet przy przezbrojeniu.Po zalozeniu przelotek mozna zalozyc kolowrotek, ktory bylby sparowany z kijem i zobaczyc w ktorym miejscu najlepiej wywaza kij.I w tym miejscu podczas przezbrajania polozyc uchwyt, bez pozniejszego dociazania dolnika.

Nie pamiętam wagi, ale nie sądzę aby to było więcej jak 300 gram. Jakbyś trafił dokładnie taki kijek to nić nie zmieniaj, w sensie przelotki itd. Ja go używałem z Super Aero 3000 GTM lub GT i nie było problemów z przelotkami ani mocowaniem kołowrotka. Jedyne o czym trzeba pamiętać to długość kija, nie można stosować "spinningowych wymachów", przy rzucaniu przynętą trzeba to robić tak jakby się rzucało zestawem spławikowym, płynnie i bez gwałtownych przyspieszeń. Zakładając, że przynętą będzie wobler czy inna przynęta o podobnej wadze, trzeba zachować ok 1,5 m żyłki od szczytówki do przynęty i wykonać płynny rzut jak zestawem spławikowym. Pamiętać też trzeba o sprawdzaniu połączeń składów wędziska, przy spinningowaniu wykonamy zdecydowanie więcej rzutów niż przy łowieniu odległościowym w tej samej jednostce czasu, czym może się skończyć poluzowane połączenie składów nie trzeba tłumaczyć :)



#151 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 styczeń 2013 - 00:37

Dzieki Janusz.Takie delikatne rzucanie jakby cala dlugoscia kija robi sie wolniejszymi bardziej lejacymi sie kijami. tymbardziej przy takiej dlugosci. Szybszym kijem robi sie to bardziej  dynamicznie..Dzieki za uwagi.Pzdr



#152 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 13 styczeń 2013 - 01:03

Mój ziomek łowił Wildr River-em 3,2 do bodajże 7g,co to była za kluska :P trzeba było uważać żeby się za gacie przy rzucie nie zaczepić :lol: Miałem przyjemnośc wykonać kilka,przy chyba czwartym siadł bolek taki ok 60cm,walka coś pięknego,myślałem,że ma z 3ke na bide.Teraz łowi pstrągi avidem tej samej dł.do7 lub 9g,fajny kijek,ale ja bym nie potrafił tym operować w krzaczorach.Tutaj można looknąc jest większośc kropek na klucha wyjętych:

  ;)

 

http://www.suparod.pl/trofea.html


Użytkownik wildriver edytował ten post 13 styczeń 2013 - 01:04


#153 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 styczeń 2013 - 01:14

Super galeria.Piekne foto wspaniale rybki.Klen jak amur :)



#154 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 13 styczeń 2013 - 01:16

60 miał widziałem na własne gały :-O Na dwie rynce trzymany tak się układał w takie W  :D Ale fotka imo nie za ciekawa jak na profesjonalnego fotografa :rolleyes:



#155 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 styczeń 2013 - 01:19

Fotki piekne, rybki tez ladnie zaprezentowane :) piekne ujecia Wisly  (tak mi sie wydaje) .Pozazdroscic :)



#156 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 13 styczeń 2013 - 01:27

Kilka z tych rybek koło Ciebie wyjętych ;) Tzn.TBG.Mi się podoba najbardziej moje zdjęcie :lol: To z dwoma bolkami indjanadżons i patycek w kablonek  :D Nie bd.offtopa nakręcał.Pozdro


Użytkownik wildriver edytował ten post 13 styczeń 2013 - 01:28


#157 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 styczeń 2013 - 07:34

Koledzy moi mili , opuszczając ten pełen odległościowych emocji wątek , muszę z pewnym zdumieniem , ale i rozbawieniem stwierdzić , że aspirantów na posadę dożywotniego konserwatora , obrońcy oraz dozorcy wędkarskiego skansenu jest zdecydowanie więcej chętnych .. niż tych wychodzących z uśmiechem , co krokiem jest nad wyraz rozsądnym , bo urażony w swojej dumie omiatacz może użyć miotły jako ostatecznego  argumentu :)



#158 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 styczeń 2013 - 08:05

Sławek bez urazy, ale masz wąskie horyzonty myślowe :D



#159 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 styczeń 2013 - 09:33

apioo,- zastanów się najpierw co piszesz  :wacko: najcięższe i nawet obraźliwe uwagi dotyczące przedmiotu sporu są zawsze do przyjęcia,- choć często więcej mówią o osobie je stawiające niż o całej sprawie.... Natomiast Twoje określenie jest personalne i po prostu nieeleganckie. Pomijam fakt, ze zupełnie nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mało jest na forum osób o tak szerokich horyzontach myślowych jak Sławek a to do czego się "najął na to forum" jest bardzo pożyteczne.

Ponadto takie wpisy w niczym nie posuwają do przodu założenia Grunwalda,- założyciela wątku...

Nie zamierzam być adwokatem Sławka,- sam się bez trudu obroni, jeśli już mu ręce i nogi nie opadły, bo najczęściej czytając taką głupotę nie ma się więcej ochoty odpisywać...

Przepraszam za zaśmiecenie wątku ale byłem tak zniesmaczony, że nie mogłem się powstrzymać -_-



#160 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 styczeń 2013 - 09:49

Chyba się nie zrozumieliśmy, ale ok, pomyliłem emotikonkę....powinna być taka-->> ;)

 

Mam nadzieję, że teraz lepiej ;)


Użytkownik apioo edytował ten post 13 styczeń 2013 - 09:49