Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wypożyczalnia pontonów,sprzętu motorowodnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 00:54

Co myślicie o takim pomyśle? Wydaje się, że dla wędkarzy, motorowodniaków, amatorów sportów wodnych byłaby to niezła alternatywa.Jaki sprzęt najbardziej by pasował do takiego przedsięwzięcia?

 



#2 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 01:04

warszawa, sprzęt na Wisłę.

Problem tutaj z miejscem na łódź a i chętnych których nie stać na ponad 1k opłaty za samo przechowywanie łódki mających możliwość popływania łodzią za jednorazową opłatą myślę że jest bardzo dużo.



#3 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 01:09

Jaki sprzęt byłby najlepszy? Jakie silniki? Co myślicie o ofercie www.boatrental.pl? 



#4 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2013 - 01:45

Ja osobiście zainteresowany byłbym wypozyczeniem silnika spaliny na 8 dni. Ceny nie znalazłem 



#5 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 20 styczeń 2013 - 07:08

popieram sprzęt na wisłę bo nawet ten co łódź może mieć duży problem ze spuszczeniem jej na wodę w Warszawie(brak slipów a jak są to Jeep ma problemy)



#6 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 08:00

Jakie łodzie , jakie silniki wchodzą w grę ? Propozycja do pontony z twardą podłogą 300-360 cm, silnik elektryczny lub spalinowy 5 KM. Czy wystarczy? Wiele jest zbiorników cichych więc tylko elektryk.



#7 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 08:03

Ja osobiście zainteresowany byłbym wypozyczeniem silnika spaliny na 8 dni. Ceny nie znalazłem 

Zapytaj na stronie, Pierwsze propozycje to komplety z silnikiem ale ofertę zawsze można zmodyfikować :)



#8 OFFLINE   register

register

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 21 styczeń 2013 - 00:16

reklama....



#9 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 04:25

Szukam opinii nie reklamy...

#10 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 21 styczeń 2013 - 08:23

5km do pontonu to za mało. proponuję 9,9 km(żeby nie był ciężki to dwusuwy używki trzeba kupić) żeby dało się płynąć a nie przemieszczać z tym że jak weźmie to niedoświadczony i popłynie na wisłę lub inną rzekę mogą być straty w sprzęcie ale np jakaś kaucja lub ubezpieczenie powinno załatwić sprawę.

jeśli pontony to tylko od 320 w górę a założę się że 320 będzie najpopularniejszy(na mniejszym nie połowią 2 osoby a większy ciężki, zajmuje dużo miejsca i ciężko wodować) i tylko i wyłącznie z alu podłogą bo sklejkę podrapią i zniszczą a wiadomo jak ludzie się obchodzą ze sprzętem wypożyczanym

Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby wypaliło.

PS. Mam łódkę ale trzymam w przystani więc miał byś we mnie raz na jakiś czas klienta.



#11 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:17

Pomysł zacny, niech się coś dzieje w końcu, niech powstaje infrastruktura do turystyki wędkarskiej w tym smutnym jak pi...da kraju. Moim zdaniem jeśli chodzi o wędkarstwo aktywne, mam na myśli spinning to dla komfortowego łowienia ponton powinien mieć minimum 360cm długości i ok. 170cm szerokości dla 2 osób z silnikiem 10KM. Warunki na wodzie są różne a uważam że taki sprzęt spełnia minimum bezpieczeństwa przy 2 wędkarzach z gratami. Rib z centralnie usytuowaną konsolą do wędkowania się nie nadaje ze względów oczywistych tak więc @Maxim w Twojej w ofercie nie znalazłbym niczego dedykowanego wędkarzom. Od biedy KM330 ale czy o to chodzi? Płacąc za rent chciałbym mieć tyle miejsca na łodzi ile jest mi potrzeba. Miałem pompona 360 z silnikami 5KM, następnie 6KM i 10KM Gdybym ponownie miał wrócić do tego typu łodzi to taka konfiguracja jak powyżej byłaby minimalną.

 

Pozdrawiam 



#12 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:18

5km do pontonu to za mało. proponuję 9,9 km(żeby nie był ciężki to dwusuwy używki trzeba kupić) żeby dało się płynąć a nie przemieszczać z tym że jak weźmie to niedoświadczony i popłynie na wisłę lub inną rzekę mogą być straty w sprzęcie ale np jakaś kaucja lub ubezpieczenie powinno załatwić sprawę.

jeśli pontony to tylko od 320 w górę a założę się że 320 będzie najpopularniejszy(na mniejszym nie połowią 2 osoby a większy ciężki, zajmuje dużo miejsca i ciężko wodować) i tylko i wyłącznie z alu podłogą bo sklejkę podrapią i zniszczą a wiadomo jak ludzie się obchodzą ze sprzętem wypożyczanym

Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby wypaliło.

PS. Mam łódkę ale trzymam w przystani więc miał byś we mnie raz na jakiś czas klienta.

Dziękuję bardzo ;) .Takich rad szukam.

Pozdrawiam serdecznie i polecam na przyszłość



#13 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:27

Pomysł zacny, niech się coś dzieje w końcu, niech powstaje infrastruktura do turystyki wędkarskiej w tym smutnym jak pi...da kraju. Moim zdaniem jeśli chodzi o wędkarstwo aktywne, mam na myśli spinning to dla komfortowego łowienia ponton powinien mieć minimum 360cm długości i ok. 170cm szerokości dla 2 osób z silnikiem 10KM. Warunki na wodzie są różne a uważam że taki sprzęt spełnia minimum bezpieczeństwa przy 2 wędkarzach z gratami. Rib z centralnie usytuowaną konsolą do wędkowania się nie nadaje ze względów oczywistych tak więc @Maxim w Twojej w ofercie nie znalazłbym niczego dedykowanego wędkarzom. Od biedy KM330 ale czy o to chodzi? Płacąc za rent chciałbym mieć tyle miejsca na łodzi ile jest mi potrzeba. Miałem pompona 360 z silnikami 5KM, następnie 6KM i 10KM Gdybym ponownie miał wrócić do tego typu łodzi to taka konfiguracja jak powyżej byłaby minimalną.

 

Pozdrawiam 

Dziękuję za uwagi, ofertę buduję dlatego szukam informacji co byłoby idealne. Mam kontakt z wieloma wędkarzami którzy narzekają właśnie na wagę i wielkość sprzętu pływającego. Zgadzam się, że konfiguracja powyżej podobnie jak zdanie @paawelek83 byłaby idealna.

Co do Ribów to oferta bardziej dla motorowodniaków którzy chcą poszaleć trochę na wodzie.Fakt, że większość zbiorników w Polsce to akweny ciche, dlatego proponuję Chorwację lub Włochy :)

pozdrawiam i dziękuję za komentarz



#14 OFFLINE   tomekkor

tomekkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWąwelnica :)

Napisano 21 styczeń 2013 - 11:20

A może swoista giełda wędkarska typu: mam łodź taką a taką,. z motorem takim a takim, w miejscu taki a takim. Koledze po kiju wypożyczę za tyle a tyle.


  • robert 7791 lubi to

#15 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 11:51

Szczerze mówiąc myślę nad czymś zupełnie podobnym - do znalezienia w zakładce @Filia. Chodzi o współpracę w kilku punktach Polski .Każdy ma coś tam w piwnicy/garażu. Nie używamy go przecież codziennie. Mógłbym pomóc w organizacji takiego sprzętu na jednej stronie www i mając drobny udział w obrocie przedstawić całą ofertę dla klientów z konkretnych miejsc w Polsce. Odpada wtedy transport,kurierzy, koszty.Nikt nie musi inwestować bo prezentuje to co ma. Oczywiście sprawa jakości usług, bezpieczeństwa pozostaje otwarta, ale jak wszystko jest do rozwiązania.


  • robert 7791 lubi to

#16 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 styczeń 2013 - 12:00

A może swoista giełda wędkarska typu: mam łodź taką a taką,. z motorem takim a takim, w miejscu taki a takim. Koledze po kiju wypożyczę za tyle a tyle

 

.

"Lubię to " :)

Super pomysł POPIERAM



#17 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:24

Ciekaw jestem czy wiele osób zdecyduje się pożyczyć sprzęt na okres tygodnia lub miesiąca, bo jeden dzień idzie przełknąć, poniżej 200 zł + paliwo, ale tysiaka za tydzień czy ponad trzy koła za miesiąc to już poważniejszy wydatek, zbliżający się do wartości sprzetu.



#18 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 12:28

Cena zawsze jest problemem a reguluje ją po prostu rynek. Warto zauważyć, że tydzień w cenniku trwa 6 dni a miesiąc tylko 20 :).Optymistycznie dodam że cennik od marca 2013 będzie nowy a stały klient będzie traktowany na specjalnych warunkach.

Wypożyczalnia ma dać szansę spróbowania czegoś bez inwestowania własnych pieniędzy. Wielu szuka sprzętu najlepszego dla siebie, rodziny.Zanim wydamy 10 000PLN na ponton z silnikiem możemy nim po prostu popływać, sprawdzić ile jest miejsca jak go przewozić...



#19 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 styczeń 2013 - 13:17

10 000 za ponton z silnikiem? :rolleyes:



#20 OFFLINE   Maxim

Maxim

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 13:23

10 000 za ponton z silnikiem? :rolleyes:

Zartowałem :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych